Quantcast
Channel: Вільно та Чесно про Головне
Viewing all 41163 articles
Browse latest View live

На мороз в тапочках: На Крыме умерла беременная оккупантка, выгнанная ночью из больницы

$
0
0
Татьяну Пименову с температурой выставили на улицу в три часа ночи, на ней была только тонкая пижама, пуховик и шлепанцы.

Татьяна Пименова не дожила до своего 22-летия всего пять дней
Татьяна Пименова не дожила до своего 22-летия всего пять дней primechaniya.ru

На временно аннексированном Крыме в городе Симферополь умерла беременная гражданка РФ Татьяна Пименова. Медики из больницы им. Семашко выгнали ее ночью на мороз в одних тапочках. Об этом сообщает местное издание Примечания.

21-летняя девушка, обратилась к врачам с жалобой на высокую температуру. Ей поставили предварительный диагноз – ОРВИ и подозрение на почечную недостаточность или пневмонию.

Но девушка оказалась на улице из-за того, что у нее не было необходимых документов (вероятно, отсутствие полиса ОМС и паспорта) и денег.

Беременную женщину выставили на улицу около 03:00 под предлогом “мы тоже люди, нам спать нужно“. На тот мемент она была одета в тонкую пижаму, пуховик и шлепанцы. Телефон разрядился, поэтому позвонить родственникам она не могла. Спустя час девушке помогла прохожая, которая вызвала ей такси домой.

Дома у Татьяны температура поднялась под 40. На второй день ей стало лучше, но вечером снова вызвали “скорую“. В больнице сказали, что плод погиб на 23-й неделе, поэтому Татьяне хотели вызвать искусственные роды. Во время этого процесса женщина скончалась.

Татьяна Пименова была родом из Волгоградской области, а на Крым переехала к своему сожителю после оккупации.

Ее семья обратилась к юристам и написала заявление на сотрудников больницы. Родственники Татьяны Пименовой ожидают, когда им отдадут тело женщины для похорон на России. Потом мать и отец планируют вернуться н оккупированный Крым, где будут добиваться справедливого разбирательства по делу о смерти дочери.

Напомним, 12 января на России из окна роддома выпала роженица.

Союзники Москвы совершили газовую атаку возле Дамаска

$
0
0
Спасатели в сирийском повстанческом анклаве к востоку от Дамаска обвинили асадовские силы в применении газообразного хлора в ходе обстрела и бомбардировки этого района. Об этом сообщает Reuters.

Силы Асада совершили газовую атаку возле Дамаска – наблюдатели
Фото: АА

В Сирийском центре мониторинга прав человека также отметили, что в городе Дума в Восточной Гуте от удушья пострадали по меньшей мере 13 человек.

Как известно, сирийская армия и правительство Асада отвергают все обвинения в использовании хлора или другого химического оружия в ходе своих военных операций.

В центре Праги тоже требовали отобрать у России ЧМ по футболу

$
0
0
В центре Праги тоже требовали отобрать у России ЧМ по футболу

На центральной Староместской площади в Праге 21 января в рамках еженедельного Пражского Майдана состоялась символическая акция Stop Putin, Stop War, посвященная Дню Соборности Украины.

Участники акции призвали путем бойкота чемпионата мира по футболу на России усилить давление на эту страну, которая аннексировала Крым и поддерживает вооруженный конфликт на Донбассе, сообщает Радио Свобода.



«Цель (акции - ред.) - напомнить людям о том, что происходит в Украине. Это форма противостояния лжи и большому количеству ложной информации в чешских СМИ, интернете и чешскоязычной среде. И мы, украинцы, здесь живем, можем рассказать и помочь им разобраться в том, что происходит на самом деле», - отметила организатор акции Екатерина Скрипник.

По случаю празднования в Украине Дня Соборности в пражском греко-католическом храме Святого Климента для украинской общины также состоялось богослужение.

По теме:
"Отфутболь диктатора": в Киеве пройдет акция за бойкот ЧМ-2018 по футболу на РФ
"Отфутболь диктатора - останови Путина!", - акция против ЧМ-2018 по футболу дошла до Австралии

Союзники Москвы совершили газовую атаку возле Дамаска

$
0
0
Спасатели в сирийском повстанческом анклаве к востоку от Дамаска обвинили асадовские силы в применении газообразного хлора в ходе обстрела и бомбардировки этого района. Об этом сообщает Reuters.

Силы Асада совершили газовую атаку возле Дамаска – наблюдатели
Фото: АА

В Сирийском центре мониторинга прав человека также отметили, что в городе Дума в Восточной Гуте от удушья пострадали по меньшей мере 13 человек.

Как известно, сирийская армия и правительство Асада отвергают все обвинения в использовании хлора или другого химического оружия в ходе своих военных операций.

Террористы гордой и независимой наротной рыспублики требуют от украинского оператора ремонта

$
0
0
Российские оккупанты отправили украинской администрации компании Vodafone обращение, в котором просят прислать специалистов для налаживания связи.

В ДНР требуют, чтобы Vodafone оплатила электроэнергию
В Дыре требуют, чтобы Vodafone оплатила электроэнергию / obozrevatel.com

Боевики оккупированного гетто требуют от Vodafone оплачивать потребленную электроэнергию и прислать специалистов для технического обслуживания оборудования. Об этом говорится в “официальном“ обращении кремлевского “министра связи“ террбанды "ДНР" Яценко в адрес украинского оператора, сообщает ОстроВ.

Кроме того, марионетка Москвы просит Vodafone оказать техническую помощь в восстановлении связи на подконтрольной России территории.

“Учитывая тот факт, что Vodafone закрыл доступ оставшемуся техническому персоналу бывшего МТС-Украина к своему оборудованию, а также в связи с тем, что эти оставшиеся специалисты не в состоянии решать сложные коммутационные задачи, просим компанию Vodafone прислать персонал для аудита технического состояния и запуска сети на территории ДНР“, - написано в заявлении.

Кроме того, Яценко настаивает на том, чтобы украинская компания оплачивала потребленную ею на территории ОРДО электроэнергию.

“Обращаем внимание, что представителям украинского оператора необходимо проработать ряд административных вопросов с субъектами хозяйствования Республики, в частности, вопрос оплаты электроэнергии. Министерство связи не может производить оплату коммунальных услуг за эксплуатацию коммутационных узлов Vodafone из бюджета Донецкой Народной Республики“, - отметила кремлевская марионетка.

Как сообщалось, ранее в гетто ОРДО не дали гарантий безопасности для восстановления связи.

Напомним, 11 января в ОРДЛо пропала мобильная связь оператора Vodafone. Причиной тому стало повреждение оптоволоконного кабеля.

Бомбардувальники Антонова

$
0
0


Так і є шановний читачу – ви не помилилися, в даній публікації мова піде про бомбардувальниках марки «Ан», що спроектовані під керівництвом українського авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова

Всесвітньо відомим О.К. Антонов став після створення низки дуже вдалих транспортних і пасажирських літаків. Але зараз мало хто пам’ятає, що його первісток – поршневий біплан Ан-2, крім транспортно-пасажирського варіанту, проектувався як легкий розвідник-коректувальник та нічний бомбардувальник.

Роботи з бойового варіанту «кукурузника» почалися в ОКБ-153 навесні 1947 року. Згідно з проектом, це мав бути тримісний літак, призначений для ведення нічної розвідки, коригування артилерійського вогню і нанесення нічних бомбових ударів, з можливістю посадки на ґрунтових прифронтових аеродромах з ВПП малої протяжності. Характеристики Ан-2, його мала швидкість, висока маневреність, мінімальний пробіг і розбіг повністю підходили для виконання цих завдань, пише НПП.

Літак, який отримав умовне позначення «Ф» («Федя») мав дуже багато спільного з базовим Ан-2. З метою підвищення зручності бойового застосування переробці піддалися фюзеляж і хвостове оперення. Ближче до хвостової частини була змонтована кабіна льотчика-спостерігача, яка нагадувала клітку і представляла собою засклену ферменну конструкцію. З метою забезпечення зручності застосування оборонного озброєння в задній півсфері, хвостове оперення було виконано з рознесеними кілями.



Для відбиття атак ворожих винищувачів із задньої півсфери за верхнім крилом встановили турель з 20-мм гарматою Б-20. У нижній правій площині монтувалася ще одна нерухома 20-мм гармата, яка стріляла вперед. Робочі місця екіпажу і двигун отримали броньовий захист. При використанні в якості нічного бомбардувальника літак міг нести дванадцять 50 кг бомб в касетах, розміщених в фюзеляжі, під нижніми площинами було чотири держателі для 100 кг бомб або блоків НАР.

Випробування Ан-2НАК (нічний артилерійський корегувальник) успішно завершилися на початку 1950 року. Але в зв’язку з розвитком реактивної авіації серійно літак не будували. Подальші події показали помилковість цього рішення. В ході бойових дій на Корейському півострові на початку 50-х дуже ефективно використовувалися нічні бомбардувальники По-2 і Як-11. Завдяки невисокій швидкості точність бомбометання з біпланів По-2 була дуже хорошою, а самі «літаючі етажерки» через велику різницю в швидкості і високої маневреності виявилися вельми важкою метою для американських нічних винищувачів. Відомо кілька випадків, коли нічні перехоплювачі розбивалися при спробі збити летячи вночі на малій висоті По-2. Діяли, як правило, над ворожими окопами і в прифронтовій смузі північнокорейські легкі бомбардувальники були справжнім нічним кошмаром для військовослужбовців «сил ООН». По-2 брали 100-150 кг бомб малого калібру, за допомогою яких паралізовували автомобільний рух в найближчому тилу і тероризували цілі на передньому краї противника. Американські солдати називали їх – «божевільні китайські будильники». Здається, що нічний бомбардувальник Ан-2НАК, мав подібні до По-2 швидкісні і маневрені характеристики, при більшій вантажопідйомності міг би бути в Кореї набагато ефективніше.

Успішне застосування в ряді військових конфліктів переобладнаних «кукурузників» спонукало конструкторів повернутися до теми військового застосування Ан-2. На початку 1964 року на аеродромі ГК НДІ ВПС в Чкаловському проходив випробування доопрацьований Ан-2 з ударним озброєнням.



На літак встановили стрілецькі та бомбові приціли, до складу озброєння входили блоки НАР УБ-16-57 і бомби калібру 100-250 кг. Для підвіски озброєння на Ан-2 монтувалися балкові тримачі БДЗ-57КУ. В ілюмінаторі і обшивці вантажної кабіни були зроблені пристосування для стрільби з автоматів Калашникова. Результати випробувань військових не вразили і роботи по цій темі в СРСР більше не велися.

Незважаючи на те, що «бойовий» варіант Ан-2 не пішов в серію, цей спочатку не призначався для війни літак неодноразово брав участь в бойових діях в самих різних частинах світу. Перший достовірно відомий випадок бойового застосування Ан-2 стався в Індокитаї в 1962 році, коли північнов’єтнамські Ан-2 доставляли вантажі своїм союзникам в Лаосі – лівим нейтралісти і загонам «Патет-Лао». В ході таких рейсів по «кукурузникам» часто вівся обстріл з землі. Для придушення зенітного вогню на Ан-2 стали підвішувати блоки 57-мм НАР С-5 і встановлювати в дверних отворах кулемети.



Наступним кроком ВВС ДРВ стали цілеспрямовані нічні атаки південнов’єтнамських і американських бойових кораблів і наземних баз. Широко відомий випадок, коли група Ан-2 в нічному бойовому вильоті з допомогою НУРС потопила сторожовик і пошкодила десантний корабель ВМФ Південного В’єтнаму. Але аналогічна атака на есмінці ВМС США, що обстрілювали вночі узбережжя, провалилася. Американці, які контролювали повітряний простір РЛС, вчасно виявили наближаються Ан-2 і збили один біплан зенітною ракетою.

Набагато вдаліше в’єтнамські Ан-2 діяли проти збройних катерів і джонок, на яких закидалися американські і південнов’єтнамських диверсійно-розвідувальні групи.

Закінчення В’єтнамської війни не поставило крапку в бойовій кар’єрі «кукурузників». Після введення в’єтнамських військ в 1979 році в Камбоджу Ан-2 наносили удари по загонах «червоних кхмерів». Найчастіше вони використовувалися як передові авіанавідники. Пілоти Ан-2, виявивши ціль, «обробляли» її бомбами і НУРС. Для позначення мети і наведення інших більш швидкісних ударних літаків застосовувалися запальні фосфорні гранати, при горінні білого фосфору виділявся густий, добре помітний білий дим, що служив орієнтиром. Цікаво, що для авіаударів в Камбоджі по «червоним кхмерам», спільно з тихохідними Ан-2, використовувалися винищувачі F-5 і штурмовики А-37 американського виробництва.

Наступного разу Ан-2 вступили в бій в Нікарагуа на початку 80-х. Кілька сільськогосподарських літаків «сандіністи» обладнали жерлами для тримання 100 кг авіабомб. У такому вигляді літаки залучалися для бомбардувань підтримуваних ЦРУ загонів «контрас».

Маловідомої сторінкою бойового застосування Ан-2 є війна в Афганістані. Крім перевезення вантажів на польові аеродроми, ці машини використовувалися афганськими ВПС як легкі розвідники і коригувальники. Кілька разів з них бомбили кишлаки, зайняті загонами озброєної опозиції. Хороша маневреність і низька інфрачервона сигнатура поршневого двигуна допомагали їм уникати поразки ракетами ПЗРК. У разі потрапляння під вогонь зенітних кулеметів Ан-2 переходили на бриючий політ або пірнали в ущелини. Неодноразово афганські Ан-2 поверталися на аеродроми з пробоїнами, але в зведеннях бойових втрат їх немає.

Ан-2 також епізодично брали участь у різних конфліктах в Африці. На літаках кустарно монтувалися кулеметні турелі, а для бомбардувань наземних цілей, як правило, використовувалися ручні гранати та набої промислової вибухівки.

Набагато більшими виявилися масштаби бойового застосування Ан-2 в етнічних конфліктах на території колишньої Югославії. У Хорватії на базі загону сільгоспавіації в місті Осієк була створена бомбардувальна ескадрилья, що мала на озброєнні близько десятка Ан-2. З листопада 1991 року хорватські «двійки» залучалися для нічних бомбардувань позицій сербів, в цілому вони здійснили понад 60 бойових вильотів. При цьому використовувалися саморобні бомби, що скидаються через відчинені двері. Зважаючи на низьку інфрачервону помітність Ан-2 виявився складною ціллю для тих ПЗРК «Стріла-2М», що були у сербів. Відомий випадок, коли для того, що б збити вночі хорватський поршневий біплан сербські військові витратили 16 ракет ПЗРК. Ще один Ан-2 був вражений зенітною ракетою ЗРК «Квадрат». Всього в ході боїв під містом Вуковар хорвати втратили не менше п’яти Ан-2. Крім дій проти сербських військових об’єктів, хорватські «Ани» кілька разів використовувалися в нальотах на колони сербських біженців, що є військовим злочином.

У січні-лютому 1993 року хорватські Ан-2 наносили бомбові удари по позиціях військ і важливих об’єктів самопроголошеної Республіки Сербська Країна. В ході нальоту на нафтопромисел біля села Джелетовіці один Ан-2 був підбитий. Екіпажу вдалося благополучно здійснити вимушену посадку, але, намагаючись втекти від переслідування, льотчики підірвалися на мінному полі.

У 1992 році хорвати використовували свої Ан-2 в ході боїв на території колишньої Союзної Республіки Боснія і Герцеговина. Там один літак згорів в повітрі після попадання 57-мм снаряда зенітного знаряддя З-60. Боснійським сербам дісталася техніка місцевих аероклубів, вони використовували Ан-2 як розвідники і легкі штурмовики. У березні 1993 року при бомбардуванні позицій мусульман неподалік від міста Сребрениця один літак був збитий.

Відзначено випадки бойового застосування Ан-2 в ході вірмено-азербайджанського конфлікту в Нагірному Карабасі. За даними ЗМІ, один вірменський Ан-2 розбився після того, як отримав пошкодження від зенітного вогню.

У Чечні в розпорядженні генерала Дудаєва було кілька справних Ан-2. Відомо, що частина з них готували для використання в якості нічних бомбардувальників. Але в бойових діях ці літаки участі прийняти не встигли, всі вони були знищені на початку грудня 1994 року російською авіацією на аеродромах базування.

Застосування «двійок» в бойових діях зазвичай носило вимушений характер. Транспортно-пасажирські, сільськогосподарські і аероклубовські літаки здійснювали бойові вильоти після мінімального переобладнання і підготовки.



Зовсім по іншому підійшли до використання Ан-2 в військових цілях в КНДР. Значна частина тих, що були в Північній Кореї біпланів радянського і китайського виробництва модернізувалася на авіаремонтних підприємствах. Для зниження помітності в нічний час літаки офарблювалися в чорний колір, в отворах дверей і в ілюмінаторі монтувалися стрілецькі турелі. Під нижніми площинами і фюзеляжем встановлювали держаки для бомб і блоків НАР. Крім ударних функцій на «двійки» покладалися завдання по закидання розвідників і диверсантів на територію Південної Кореї. Вони перетинали лінію розмежування на гранично малій висоті, залишаючись невидимими для південнокорейських і американських радарів. В даний час у Військовому музеї в Сеулі демонструється північнокорейський Ан-2, захоплений південнокорейськими спецслужбами під час однієї з таких місій.

Крім первістка Ан-2 для нанесення бомбових ударів по наземних цілях часто залучалися і інші машини, створені в ОКБ Антонова. У 1957 році почалося серійне будівництво середнього військово-транспортного літака Ан-12. Це була перша радянська серійна транспортна машина з чотирма турбогвинтовими двигунами АІ-20. В цілому на трьох авіазаводах з 1957 по 1973 рік побудовано понад 1200 літаків цього типу. Конструкція фюзеляжу транспортного Ан-12 майже повністю збігалася з конструкцією фюзеляжу пасажирського Ан-10. Головна відмінність Ан-12 полягало в кормовій частині, де був вантажний люк і хвостова стрілецька установка.



Ан-12 значно розширив можливості радянських ВДВ. Даний літак міг перекидати не тільки 60 десантників, а й важку техніку, і озброєння масою до 21 тонн з крейсерською швидкістю 570 км/год. Дальність польоту з нормальним навантаженням – 3200 км.

З самого початку на Ан-12 передбачалася підвіска бомб різного призначення. Для прицільного бомбометання і скидання десантованих вантажів в розпорядженні штурмана є приціли ОПБ-1Р і НКПБ-7 і панорамний радіолокатор РБП-2 для визначення точки скидання вантажів поза видимості землі.

Існувало кілька варіантів розміщення бомбового озброєння. На правій стороні фюзеляжу був бомбовий відсік з люком для двох авіабомб калібром від 50 до 100 кг або шести бомб калібром 25 кг. Так само бомби невеликого калібру підвішувались на балках в передніх частинах обтекателей шасі. Так зазвичай розміщувалися бомби спеціального призначення: орієнтовно-сигнальні, освітлювальні, фотографічні та інші. В хвостовій частині фюзеляжу знаходився Планшетний тримач для вертикальної підвіски 6 авіабомб або радіозондів.

У 1969 році успішно пройшов випробування бомбардувальник і постановник морських мін АН-12БКВ. Скидання бойового навантаження з вантажного відсіку здійснювався за допомогою спеціального стаціонарного транспортера через відкритий вантажний люк. У вантажному відсіку можна було розмістити до 70 бомб калібром 100 кг, до 32 250-кг або 22 бомби калібром 500 кг. Була можливість завантаження 18 морських хв УДМ-500. В ході випробувань з’ясувалося, що прийнятну ефективність бомбометання з Ан-12БКВ можна здійснювати тільки за майданними цілями. Основною причиною було велике розсіювання бомб, що скидаються з допомогою транспортера з відкритого вантажного люка. Крім того на літаку були відсутні спеціальні бомбардувальні приціли, а можливостей наявних штатних денного і нічного прицілу було явно недостатньо. Проте, на авіазаводі в Ташкенті літаки Ан-12БКВ будувалися невеликою серією. Пізніше від будівництва спеціальних «бомбардувальних» модифікацій відмовилися. У разі необхідності всі стройові транспортні модифікації Ан-12 могли бути швидко переобладнані в бомбардувальники після установки спеціального транспортера ТГ-12МВ.


Бомби у відсіку літака Ан-12

Штатною схемою завантаження передбачалося розміщення у вантажній кабіні до 42 100 кг авіабомб, до 34 бомб калібру 250 кг і до 22 РБК-500 або 18 500 кг фугасок. Великі труднощі виникали з навантаженням бомб великого калібру ФАБ-1500М54 і ФАБ-3000М54. Ці авіаційні боєприпаси відрізнялися солідними габаритами. Затягувати важкі бомби у вантажний відсік літака доводилося за допомогою лебідок, підкладаючи під них дерев’яні катки. Ширина бомб в упаковці перевищувала метр, а довжина – три з гаком метра, через що Ан-12 міг взяти їх не більше трьох штук, покладених одна за одною по всій довжині вантажної кабіни.

Найбільш раціональною з точки зору накриття майданних і протяжних цілей було завантаження 250 кг і 500 кг бомб і разових бомбових касет. Транспортний літак Ан-12 в ролі важкого бомбардувальника по масі бомбового залпу міг зрівнятися з ескадрилью винищувачів бомбардувальників Су-7Б. Також Ан-12 виявився дуже ефективний в ролі постановника морських мін. Відносно невисока швидкість і можливість стійкого польоту на малій висоті дозволяли ставити міни з хорошою точністю і з відносно невеликим розсіюванням. Великим плюсом транспортних машин в порівнянні з іншими спеціалізованими ударними літаками були менші експлуатаційні і паливні витрати при виконанні однотипного завдання.

Бомбометання з Ан-12 могло вестися тільки під час горизонтального польоту без будь-якого маневрування. Наявність зенітного прикриття в районі цілі для громіздкого і повільного транспортника могло стати фатальним. Проте, з початку 70-х років в навчальні плани підготовки екіпажів військово-транспортних літаків включалися завдання з відпрацювання бомбометання. Ан-12, завдаючи бомбових ударів по площах, могли виконувати завдання «зачистки» району висадки, знижуючи, таким чином, можливі втрати серед десантників.

Вперше в реальній бойовій обстановці Ан-12 в якості бомбардувальника застосували індійські ВПС. Екіпажі індійських ВПС, чиї Ан-12 комплектувалися бомбовим озброєнням в ході війни з Пакистаном, в 1971 році наносили удари по аеродромах, складах озброєння і сховищ ПММ. Маса бойового навантаження при цьому досягала 16 тон.

Після перших успішних рейдів проти стаціонарних об’єктів індійські Ан-12 перейшли до нічних бомбардувань безпосередньо по бойових порядках військ противника. Для підвищення точності, бомбардування часто велося з малих висот, що вимагало від пілотів чималого мужності і професіоналізму. Застосування потужних 250-500 кг бомб з малих висот було справою дуже небезпечною, при близькому розриві осколки могли вразити сам бомбардувальник. Тому при маловисотних бомбометання переважно використовувалися запальні напалмові баки, їх вогняні розриви справляли на пакистанських солдатів сильний деморалізуючий ефект.


Ан-12 ВПС Індії

Ефективність застосування вночі завантажених бомбами транспортних Ан-12 виявилася навіть вищою, ніж спеціалізованих реактивних бомбардувальників британського виробництва «Канберра». В цілому Ан-12 ВПС Індії здійснили кілька десятків нічних бойових вильотів, не втративши при цьому жодного літака. Пакистанці неодноразово піднімали на перехоплення винищувачі «Міраж-3» і F-104, проте індійським Ан-12 щоразу вдавалося від них ухилитися.

Радянські ВВС активно застосовували Ан-12 для нанесення бомбових ударів під час бойових дій в Афганістані. На відміну від штурмовиків і винищувачів-бомбардувальників, які діяли за заявками сухопутних військ, робота Ан-12 носила рутинний плановий характер. Завантажені потужними фугасками «Ани» сипали бомби на укріпрайони і бази заколотників із безпечної висоти, недоступної для ПЗРК і малокаліберних зенітних установок. Звичайно, точність таких бомбардувань була невисокою, але вона компенсувалося кількістю і калібром авіабомб. Частина детонаторів авіабомб ставилася з уповільненням від декількох годин до декількох діб. Це повинно було ускладнити відновлювальні роботи, та й просто зробити небезпечним перебування в районі, що зазнав бомбового удару. Крім достовірно відомих місць знаходження заколотників обробці крупнокаліберними бомбами з метою створення непрохідних завалів і обвалення гірських козирків в прикордонних гірських районах піддавалися караванні шляхи з Пакистану та Ірану.

В Афганістані несподівано знайшлася робота для бортових стрільців задньої оборонної вогневої точки. Після того як на зльоті і посадці вогнем ПЗРК і ЗДУ було збито і пошкоджено кілька транспортних літаків, бортові стрілки стали «прочісувати» вогнем своїх скорострільних 23-мм гармат підозрілі місця в околицях аеродромів. Наскільки це було дієве, сказати складно, але на душевній рівновазі екіпажів Ан-12 такий запобіжний засіб у поєднанні з рясно відстрілюваними тепловими пастками позначалася благотворно. Після виведення з Афганістану радянського контингенту афганські ВПС також практикували бомбометання з літаків військово-транспортної авіації. Але на відміну від радянських ВПС їх бомбові удари найчастіше носили безсистемний характер і були мало результативними.

У 90-2000-і роки, створені для транспортних перевезень, Ан-12 стали одними з найбільш воюючих на африканському континенті літаків. Станом на 1998 рік в ВВС Ефіопії було шість Ан-12. На початковому етапі ефіопсько-еретрійського конфлікту ефіопські транспортники неодноразово скидали бомби на еретрейські збройні загони. Однак незабаром після появи в Еритреї ЗРК «Квадрат» і винищувачів МіГ-29, отриманих з України, польоти Ан-12 на бомбардування припинилися.

Дуже широко в ударних цілях транспортні літаки застосовувалися в ході громадянської війни в Анголі з 1992 по 2002 рік. Ан-12 поряд з Ан-26 бомбили позиції збройних загонів руху УНІТА. Навантажені десятками бомб і напалмових баків з безпечної висоти вони переорювали і випалювали гектари джунглів. Не маючи можливості дістати «Ани» на бойовому курсі, бойовики УНІТА почали ловити транспортні літаки на зльоті і посадці, не роблячи відмінності в національній приналежності літаків. Жертвами ПЗРК і зеніток в околицях ангольських аеродромів стали близько 20 А-12 і Ан-26.


Ан-12 ВПС Анголи

В середині 90-х літаки Ан-12, що перебували в Заїрі сипали бомби на джунглі в спробі зупинити наступ на столицю Кіншаса антиурядових повстанців. Однак після повалення диктатури президента Мобуту в 1997 році мир в цій країні так і не настав. Заїр, що став тепер Демократичною Республікою Конго, виявився втягнутий в «Велику Африканську війну». Цей масштабний збройний конфлікт, мало освітлювався в світових ЗМІ, по суті, був спровокований транснаціональними корпораціями, що затіяли війну за переділ власності найбагатших природних ресурсів центральної Африки. Жертвами війни, активна фаза якої тривала з 1998 по 2002 рік, стали більш 5 млн. чоловік. Масштабні бойові дії велися всіма доступними засобами і літаки Ан-12, що були в ВПС ДРК в кількості п’яти одиниць, що знаходяться в льотному стані, активно застосовувалися в якості бомбардувальників. Втім, без іноземного втручання справа не обійшлася, в бомбових ударах по Конголезької території брали участь Ан-12 ВПС Анголи.



В даний час транспортних Ан-12, що знаходяться за кордоном, в льотному стані залишилося не багато. Виробництво даного літака завершилося більше 40 років тому, і, незважаючи на неодноразове продовження ресурсу, їх кар’єра добігає кінця.

У 1962 році в серію пішов пасажирський Ан-24 з двома турбогвинтовими двигунами АІ-24. Літак масою близько 22000 кг міг перевозити 50 пасажирів або 6500 кг вантажу, на відстань близько 1500 км.

Крім пасажирського варіанту для вантажоперевезень і використання в якості військово-транспортного випускався Ан-24Т. Даний літак відрізнявся наявністю великих дверей, що полегшували вантаження і вивантаження, вантажним люком в хвостовій частині фюзеляжу, збільшеним запасом палива, посиленим підлогою вантажної кабіни, вантажним пристроєм на стелі, відкидними сидіннями уздовж бортів. Крім виконання транспортних завдань, Ан-24Т міг використовуватися як допоміжний бомбардувальник.

Навесні 1969 на кримському аеродромі Кіровське пройшли державні випробування бомбардувальне озброєння літака. Воно включало в себе чотири балкових власника БДЗ-34, систему скидання бомб і оптичний приціл ОПБ-1Р. За результатами випробувань було дано наступний висновок: «бомбардувальне озброєння Ан-24Т забезпечує можливість бомбометання бомб калібром не більше 500 кг, при оптичної видимості мети при швидкостях польоту 260 – 480 км/ч на висотах від 600 до 6000 м». Тобто як випливає з льотних характеристик «бомбардувальника» Ан-24Т, він приблизно відповідав за своїми ударним можливостям далеким бомбардувальникам Другої світової війни. У тому ж 1969 року поставлені в Ірак Ан-24Т використовувалися для бомбардувань позицій курдів. Таким чином, ці машини першими в своєму сімействі взяли безпосередню участь в бойових діях.

Але набагато частіше для бомбових ударів застосовувався Ан-26. Даний літак був подальшим розвитком Ан-24Т і відрізнявся від нього бортовим обладнанням і хвостовій частина фюзеляжу з великим вантажним люком, який закривався рампою оригінальної конструкції. Вона забезпечує герметичне закриття, служить трапом при навантаженні самохідної техніки, може зрушуватися під фюзеляж, дозволяючи вести навантаження з вантажної платформи або кузова автомашини.



Всього з 1969 по 1986 рік побудовано 1398 машин різних модифікацій, в тому числі і на експорт. Після початку експлуатації літака в ВПС СРСР постало питання про його застосування в якості допоміжного бомбардувальника. У першій половині 1972 року Ан-26 відпрацьовували установку бомбардувального озброєння. Для цього машину оснастили прицілом НКПБ-7, чотирма балочними підвісками БДЗ-34 і обладнанням для скидання бомб. В результаті проведених робіт на Ан-26 стало можливим застосовувати велику кількість варіантів підвіски, включаючи різні бомби калібром до 500 кг. Зовнішня підвіска бомб трохи знизила скоропідйомність і максимальну швидкість, але на характеристики стійкості літака і керованість впливу практично не робить.

Для прицілювання при скиданні вантажів і бомбометання призначений приціл НКПБ-7 і радіолокаційна система ближньої навігації, що працює в режимі огляду земної поверхні і передньої півсфери.

Двомоторні Ан-26 використовувалися в ролі бомбардувальника навіть частіше, ніж більш вантажопідйомні Ан-12. Першими «понюхати пороху» довелося Ан-26 ВПС Ефіопії. У липні 1977 року «двадцять шості» брали участь у відбитті агресії сомалійських військ. Після завоювання ефіопськими винищувачами панування в повітрі крім постачання своїх частин «Ани» залучалися для бомбардувань позицій противника. У наступні роки ефіопські Ан-26 часто використовувалися проти різних повстанських угруповань і сепаратистів всередині країни.

З 1976 по 1984 рік в Анголу поставлено 24 літака Ан-26. В ході безперервної громадянської війни «транспортники» активно використовувалися як бомбардувальники. Літали на бомбардування позицій антиурядового угруповання УНІТА в основному кубинські екіпажі. В особливо напружені моменти кубинцям доводилося виконувати по 4-6 бойових вильотів в день. Кілька ангольських машин були втрачені на зльоті і посадці, а також під час обстрілу аеродромів.

У першій половині 80-х вісім Ан-26 придбав Мозамбік, де також протягом тривалого часу йшла громадянська війна. Тут для «двадцять шостим», що діяли як бомбардувальники, теж знайшлося багато роботи.

У 1977 році 16 Ан-26 отримали перуанські військові. Їх дуже зацікавили ударні можливості транспортних машин. У присутності фахівців з СРСР в 1979 році були проведені експериментальні скиди ємностей, заповнених водою. Незабаром в 1981 році отримані в результаті цих експериментів навички перуанські екіпажі Ан-26 застосували на практиці в ході збройного конфлікту з Еквадором. Перуанці завантажували 16 бочок з напалмом на встановлений у вантажному відсіку Ан-26 транспортер і потім дуже ефективно застосовували їх для знищення позицій противника в важкодоступних джунглях. Надалі аналогічним чином Ан-26 діяли проти ультралевацького терористичного угрупування «Сендеро Луміносо».



Наступним латиноамериканським покупцем Ан-26 стала Нікарагуа. З 1982 по 1985 рік ця країна отримали 5 «двадцять шостих». Вони активно застосовувалися для розвідки і бомбардувань районів зосередження антиурядових «контрас».

В’єтнамські Ан-26, крім доставки вантажів для забезпечення дій військового контингенту в Камбоджі, вилітали на розвідку і бомбування табору та загонів полпотівців, що ховалися в джунглях.

Ан-26 різної національної приналежності наносили бомбові удари в ході вже згадуваної «Великої Африканської війни», яка бушувала в кінці 90-х початку 2000-х на території Демократичної Республіки Конго за участю військових контингентів Руанди, Уганди, Намібії, Зімбабве і Анголи.



З 2011 по 2012 рік міжнародні спостерігачі зафіксували численні випадки використання Ан-26 в якості бомбардувальника в Південному Судані. Літаки урядових ВПС Судану, діючи на висотах понад 4000 метрів, здійснили кілька десятків бойових вильотів. Як повідомлялося, суданські літаки, які беруть участь в рейдах, пройшли доопрацювання з метою їх оптимального застосування в якості бомбардувальників. При цьому бомби завантажувалися у вантажний відсік і скидалися через вантажний люк в хвостовій частині літака. Крім штатних авіаційних боєприпасів широко використовувалися кустарно виготовлені бомби, споряджені аміачною селітрою і запальними рідинами.



Удари наносилися в основному по населеним пунктам та південно-суданським військам в районі Південний Кордофан. Міжнародні спостерігачі неодноразово фіксували випадки бомбардувань таборів біженців і суто цивільних об’єктів, але всякий раз влади в Хартумі це заперечували. Президент Судану Омар аль-Башир звинувачується в численних військових злочинах. У 2008 році Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт аль-Башира за звинуваченням у геноциді та етнічних чистках під час бойових дій в Дарфурі. Таким чином, аль-Башир став першим чинним главою держави, проти якого було висунуто звинувачення органом міжнародної юстиції.

Нальоти суданських Ан-26 припинилися після того, як в Південному Судані були розгорнуті поставлені з Уганди ЗРК С-125. Уганда закупила чотири ЗРК С-125 і 300 ЗУР в Україні у 2008 році.

Перетворення військово-транспортного літака в бомбардувальник не займає багато часу: для цього кріпляться спеціальні пілони, завдяки яким літак може взяти чотири бомби вагою від 50 до 500 кілограмів.

Відпрацювання застосування бомбового озброєння на Ан-26 в радянських ВПС була введена більше 40 років тому.



Бомбометання з Ан-26 виконується в діапазоні висот 1200-3000 метрів, на швидкості 350 кілометрів на годину. Для отримання відмінної оцінки бомба повинна потрапити в коло діаметром 63 метри. Інша вправа передбачає навчальний бомбометання з висот 500-900 метрів по групі мішеней, що імітують танкову колону противника. В обох випадках застосовуються приціли НКПБ-7. Поразка цілей за допомогою даного досить старого прицілу не вимагає використання радіолокаційних засобів і дозволяє виконати бойове завдання в нічний час максимально приховано.

На РФ мессенджеры обязали скрывать сотрудничество с чекистами и ментами

$
0
0
Российское правительство утвердило новые правила совместной работы организаторов распространения информации в интернете (мессенджеров) и госорганов, которые занимаются оперативно-розыскной деятельностью.



Теперь владельцы мессенджеров обязаны скрывать любую информацию о своем сотрудничестве с правоохранительными органами, сообщает Росбалтсо ссылкой на соответствующий документ правительства РФ.

"Правительство РФ изменило правила взаимодействия администрации мессенджеров с государственными органами, занимающимися оперативно-розыскной деятельностью. Администрация мессенджера теперь должна обеспечивать "неразглашение любой информации о конкретных фактах и содержании такого взаимодействия третьим лицам". Кроме того, введен запрет на нахождение программно-технических средств, используемых в рамках такого взаимодействия, за пределами РФ", - говорится в сообщении.

Кроме того, отмечается, что организатор распространения информации обязан предоставить удаленный доступ к своей информационной системе не позднее трех месяцев с даты получения соответствующего уведомления от ФСБ.


Весной украинцам обещают электронные визы

$
0
0
МИД намерен полностью запустить систему "Электронная виза" в конце марта.



Об этом сообщил министр иностранных дел министр иностранных дел Павло Климкин во время пресс-конференции в понедельник.

"Хотим также последовательно продвигаться к упрощению предоставления услуг всем. Мы буквально несколько дней назад зарегистрировали в Минюсте приказ по созданию системы "Электронная виза", она уже прошла первый тест. Сейчас она 4-5 недель будет тестироваться в полном объеме, и мы надеемся, что где-то в конце марта она полностью заработает. То есть цивилизованным образом каждый сможет получить электронную визу", - сказал Климкин.

По его словам, сейчас тестируют программу "Электронный консул", она работает для девяти зарубежных учреждений. Министр иностранных дел выразил надежду, что и она заработает в полном объеме к лету.

В космос запустили ракету, изготовленную с помощью 3D-принтера (видео)

$
0
0
В космос запустили ракету, изготовленную с помощью 3D-принтера

Американская частная космическая компания Rocket Lab запустила ракету-носитель Electron со стартовой площадки в Новой Зеландии. Как сообщает The Verge, значительная часть компонентов ракеты напечатаны на 3D-принтере.

Ракета Electron доставила на орбиту три спутника.



Кислородно-керосиновая ракета весит всего 10 тонн. Она способна выводить на низкие солнечно-синхронные орбиты полезную нагрузку до 150 кг. Важной особенностью ракеты являются двигатели собственной разработки, электрический насос топлива и окислителя, а также широкое применение 3D-печати.


Фото: Rocket Lab

Один из спутников, которые вывела на орбиту ракета-носитель Electron, предназначен для компании Planet Lab, которая делает снимки Земли из космоса. Два других спутника были выведены на орбиту для компании Spire, которая занимается сбором данных из космоса для отслеживания движения кораблей и прогноза погоды.


Реальная мощь младшего брата России

$
0
0
Реальный уровень технологий Северной Кореи. Кто-то верит после этого, что они сами делают ядерные ракеты?


Максим Мирович‏ @maxim_nm

Отношение кремлеОПГ к Порошенко давно известно. Зрадогниды их методичку пиарят ежедневно

$
0
0
Враг давно озвучил свою позицию по нашей власти: наша власть его не устраивает. Украину надо обезглавить и поставить другую власть -"более договороспособную".
Сохраните себе и доставайте каждый раз, когда враг любезно подбрасывает нашим лопухам очередной "компромат" на Порошенко.


John Smith @JohnSmit4enko

ZIK, владелец которого беглый убийца, продолжает пробивать дно

Почему бы СБУ не заняться вплотную сумасшедшей бабенкой-крысянкой?

$
0
0
Охренели совсем урюки?😡
Але @ServiceSsu


Vlad🇺🇦 @vvlad70707
комментарии украинцев:
СБУ, вы хоть понимаете, что эта пиздливая фсбешная блядь накручивает тысячную толпу своих хомячков до того, что есть вероятность того, что какой-то из этих долбоёбов просто возьмёт и бросит гранату на каком-нибудь мероприятии. Почитайте комментарии там у этой антиукраинской мрази
Вспомните как долбоёбы бросили гранату у Парламента. То был как раз результат накручивания тупых болванов. Пора уже эту суку кремлёвскую потаскать по допросам. Почитайте комментарии хомяков, которые там уже верещат про пулемёты. Вы вообще думаете о безопасности государства?
Кремлёвские солдаты зрадогниды хотят убить Президента потому, что он самый проукраинский за всю независимость? Я так и знал. Зрадогниды — это фашисты такие же как русня. Заметьте, адекватные люди, которых устраивает власть, никого не хотят убивать и ни к чему не призывают.
Вони схоже не знають, що Каплан Леніна лише поранила.
Это от бессилия. Киев все никак не встанет.
А на какие средства эта дрянь существует? Пожертвования лохов или финансирование от Курченко?
Ее БАНИТЬ нужно- использует соцсети для поиска киллера!!!??? И пора нею и заняться компетентным органам!
Це вже стаття КК.
А не пора ли этой ебанутой Лизой вплотную заняться СБУ?
крымская бл#дь!

Мені здається, що це повноцінне кримінальне правопорушення, яке має тягнути за собою відповідне покарання.
Ну вот, лизка и наговорила на встречу с СБУ 😎
да тут і @MVS_UA не завадить
Это уже просто пиздец какой-то! Что эта грязная продажная тварь вообразила о себе? Сама придумала свой бред или подсказал кто? Толик за свою хатынку на берегу Днепра готов стрелять в Президента, а эта убогая за что? На оплату коммуналки выпрашивает?
Чужими постами прикрывается, мерзавка.
Хіба не знайдеться якоїсь людської інквізиції, щоб цю Жанну Д'Орк спалила?
Фаина Каплан была задержана и через четыре дня пыток и следствия расстреляна в возрасте 28 лет. Богуцкая желает чтобы кто-то другой отдал свою жизнь для реализации ее бредовых фантазий? Привыкли чужими руками жар грести в грош не ставя чужую жизнь.
интересно, а если я напишу: а не найдётся ли в Вышгороде чел который битой уебёт раз 5 по безмозглой черепушке психо-дизайнера?...она побежит писать заяву про угрозы своей жизни?
Я юридически не подкован, а это не тянет на статью, типа призыв к теракту в отношении руководства страны или что-то в подобном роде? Эти ребята чем дальше тем больше оперируют терминами физической расправы и угроз, не пора ли это прекращать?
Нафуй в Крим, за@ла
Лиза,ты достала
Значит правильной дорогой идет. Раз так подгорает....

Як в Україні ничегониделаеца: № 213 (огляд)

$
0
0
Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут(№№ 101-передостання)

У 2017 році українські виробники в півтора рази наростили експорт заморожених овочів



У порівнянні з 2016 роком, в минулому році підприємства України збільшили експорт заморожених овочів в півтора рази. У грошовому вираженні експорт зріс в 2,5 рази. Згідно з даними Державної фіскальної служби в 2017 році Україна експортувала 8,2 тисяч тонн заморожених овочів, повідомляє Нyser.

Це в півтора рази більше, ніж в 2016 році, коли на експорт відправили 5,4 тисячі тонн. У грошовому вираженні співвідношення таке: 8,8 мільйона доларів, проти 3,5 млн.

Головним покупцем українських овочів у 2017 році стала Біларусь, яка імпортувала у нас 36,6% від загального обсягу. На другому місці Польща, яка закупила ще 34%, а ще 10% припало на Литву.

Що стосується імпорту заморожених овочів, то він теж виріс – 32%. У минулому році Україна імпортувала цієї продукції 4,1 тисяч тонн, тоді як в 2016 році було імпортовано 3,1 тисячі тонн. У грошовому вираженні імпорт виріс на 44%: 3,6 мільйона доларів в 2017 році, проти 2,5 млн в 2016 році.

Головним постачальником замороженої продукції, зокрема овочів, залишається Польща з часткою в 87% від загальної кількості. Бельгія експортувала в Україну 4%, а Німеччина – ще 3% від загальної кількості продукції.

Французская PEGAS поможет создать в Украине оптовый рынок газа

Французская PEGAS поможет создать в Украине оптовый рынок газа

Укртрансгаз подписал меморандум с крупнейшей платформой для торговли природным газом в Европе - Powernext. Платформа является провайдером общеевропейской платформы для торговли газом PEGAS. Об этом информируетпресс-служба ПАО "Укртрансгаз".

Платформа позволяет участникам рынка продавать природный газ на 12 хабах в 9 странах.



"Уже в этом году мы, как оператор ГТС Украины, готовы использовать такую торговую платформу для закупки топливного газа и газа для балансировки, что требуется европейским регламентом по суточной балансировке", - говорится в сообщении.

В "Укртрансгазе" объяснили, что если Украина будет приобщена к европейской системе биржевых торгов газом как товаром, это позволит сделать рынок свободным, конкурентным и прозрачным.

"Это обеспечит дальнейшее развитие отрасли в Украине", - добавили в "Укртрансгазе".

В Україні розпочинається виробництво екологічної плівки для мульчування ґрунту


Плівка для мульчування ґрунту Фото: delta65.net

Завод IMMER Ukrplastic на початку 2018 року починає випуск біорозкладної агроплівки, передає Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

Випробування показали відсутність видимих ​​залишків плівки в ґрунті через 6 місяців від початку укладання.

Біорозкладна плівка для мульчування ґрунту призначена для застосування в органічному і традиційному землеробстві для вирощування овочевих та зернових культур.

В органічному землеробстві агроплівка IMMER Group дозволяє підвищувати врожайність без використання ЗЗР, а також охороняє посіви від птахів. У звичайному виробництві агровиробники зможуть економити ресурси на зборі та утилізації агроплівки, яка не розкладається.

Столичная подземка объявила тендер на строительство ветки на Виноградарь

Столичная подземка объявила тендер на строительство ветки на Виноградарь

КП «Киевский метрополитен» объявило тендер на строительство линии метро от станции «Сырец» на жилой массив Виноградарь в системе госзакупок Prozorro. Об этом сообщает Громадське со ссылкой на сайт Prozorro.

"Речь идет о строительство участка Сырецко-Печерской линии с электродепо в Подольском районе. По плану, это должен быть участок от «Сырца» до «Проспекта Правды» с новыми станциями «Мостицкая» и «Проспект Правды», и участком вилочного ответвления в сторону станции «Виноградарь»", - говорится в сообщении.

Согласно информации тендера, ожидаемая стоимость строительства - 6,3 миллиарда гривен. Тендерные предложения можно подавать до 19 февраля, а аукцион начнется 27 марта. Размер минимального шага понижения цены - 31,6 миллиона гривен.

Напомним: городской голова Киева Виталий Кличко и заместитель председателя правления китайского консорциума Го Уин подписали соглашение о сотрудничестве по реализации проекта строительства четвертой линии метро в Киеве.

Азовський судноремонтний завод у 2017 році збільшив обсяги випуску продукції на 50%



Найбільшу динаміку підприємство показало в області машинобудування

За результатами року підприємство збільшило обсяг товарної продукції в цілому по підприємству на 50%, по судноремонту – в 1,4 рази, по машинобудуванню – в 2,3, передає ЦТС.

- Зараз у нас шість судів перебуває в ремонті. Це десь на місяць роботи. У найближчих перспективах – ми плануємо відремонтувати два теплохода” Славутич-15 “і” Славутич-16 “. І ще одна хороша новина. У Маріуполь повертається земснаряд ”Меотида“, який також потребує обслуговування. Я дуже сподіваюся, що ми виграємо тендер, і ця робота буде у нас, – заявив директор підприємства Олег Турський.

Дуже складно працювати в умовах правової невизначеності. Сподіваюся, що в цьому році нам вдасться прийти до якоїсь угоди”, – підсумував гендиректор АСРЗ.в 10 разів). Імпортний вантажопотік зріс на 33,9% до 6,442 млн тонн, експортний – на 3,2% до 30,630 млн тонн.

Крім того, на судноремонтному заводі була проведена інвентаризація. Зараз йде переговорний процес між Фондом держмайна і Міністерством інфраструктури про майбутній статус заводу.

В США создали Американо-Украинский промышленный инвестиционный фонд

В США создали Американо-Украинский промышленный инвестиционный фонд

Инженер, предприниматель, изобретатель и глава компании Worldwide Aeros Corp украинского происхождения Игорь Пастернак основывает в США Американо-украинский промышленный инвестиционный фонд. Об этом он сообщил на своей странице в сети Facebook.

"Новые вызовы требуют новых подходов. Мы создаем Американско-Украинский промышленный инвестиционный фонд в США", - отметил Пастернак.

Он пояснил, что приоритетной сферой деятельности нового фонда станут "совместные проекты и разработки в украинском оборонно-космическом секторе".

По его словам, генеральный директор Укроборонпрома Роман Романов уже получил предложение стать членом исследовательского совета фонда.

"Учитывая чрезвычайный интерес американского бизнеса и инвесторов, а также и четырехлетний сложный, впрочем успешный, опыт работы с украинскими партнерами в реальных условиях войны, это будет амбициозный и успешный проект", - подчеркнул Пастернак.

Пастернак в прошлом месяце озвучил инициативу создания такого фонда. Он отметил, что это должно стать "следующим шагом" в привлечении инвестиций в Украину со стороны американского бизнеса.

На «Золоту Дзигу» претендують 59 українських фільмів

На «Золоту Дзигу» претендують 59 українських фільмів

Українська кіноакадемія оголосила стрічки, що увійшли до довгого списку претендентів на Другу Національну кінопремію. Про це повідомляється на офіційному сайтікіноакадемії.

"Завершено селекцію фільмів на відповідність вимогам регламенту Другої Національної кінопремії. З 77 стрічок, що були подані на участь у конкурсі, до довгого списку увійшло 59 кіноробіт: 16 повнометражних ігрових, 22 короткометражних ігрових, 13 повнометражних документальних, 8 анімаційних", - ідеться в повідомленні.

Довгий список номінантів на Другу Національну кінопремію:

Повнометражний ігровий фільм:

"Dzidzio Контрабас", режисер Олег Борщевський
"IZI", режисер Андреа Маньяні
“Іній”, режисер Шарунас Бартас
“Інфоголік”, режисер Валентин Шпаков
“Кіборги”, режисер Ахтем Сеітаблаєв
“Лагідна”, режисер Сергій Лозниця
“Межа”, режисер Петер Беб’як
“Мир вашому дому”, режисер Володимир Лерт
“Правила бою”, режисер Олексій Шапарєв
“Припутні”, режисер Аркадій Непиталюк
“Рівень чорного”, режисер Валентин Васянович
“Стрімголов”, режисер Марина Степанська
“Урок магії”, режисер Лілія Солдатенко
“Час хризантем”, режисер Дмитро Мойсеєв
“Червоний”, режисер Заза Буадзе
“Чужа молитва”, режисер Ахтем Сеітаблаєв

Короткометражний ігровий фільм:

Uneasiness, режисер В’ячеслав Паренюк
“Благодать”, режисер Жанна Озірна
“Бритва”, режисер Дарина Долеско
“Бузок”, режисер Катерина Горностай
“Випуск’97”, режисер Павло Остріков
“Віддалік”, режисер Катерина Горностай
“Двері”, режисер Наталія Давиденко
“Дім”, режисер Ірина Цілик
“Ефект сходів”, режисер Катя Павленко
“Ілюзія контролю: Початок”, режисер Владек Занковскі
“Кінець місяця”, режисер Олег Ісаков
“Клітка для папуги, що говорить”, режисер Ірина Асонова
“На своїй землі”, режисер Олександр Кирієнко
“Намір”, режисер Анна Смолій
“Невидима”, режисер Максим Наконечний
“Нетерпимість”, режисер Володимир Бакум
“Післясмак”, режисер Юра Катинський
“Свині”, режисер Роман Любий
“Солатіум”, режисер Христина Тинькевіч
“Технічна перерва”, режисер Філіп Сотниченко
“У полі”, режисер Олександр Шкрабак
“Фотоморгана/ Photomorgana”, режисер Ірина Кальченко

Повнометражний документальний фільм:

“Американська мрія. У пошуках правди”, режисер Володимир Мула
“Будинок “Слово”, режисер Тарас Томенко
“Вєаюфром”, режисер Дмитро Лавріненко
“Війна химер”, режисер Анастасія Старожицька
“Дельта”, режисер Олександр Течинський
“Діксі Ленд”, режисер Роман Бондарчук
“Контури”, режисер Олег Чорний
“Майже 10.000 виборців”, режисер Уляна Осовська
“Манливий, Солодкий, Без Меж або Пісні і Танці про Смерть”, режисер Тетяна Ходаківська
“Одесити на Донбасі”, режисер Олександр Авшаров
“Свій голос”, режисер Сергій Маслобойщиков
“Серце мами Гонгадзе”, режисер В’ячеслав Бігун
“Школа номер 3”, режисер Єлізавета Сміт

Анімаційний фільм:

“Елювіум - Регенеративна істота”, режисер Стас Сантімов
“Лабіринт”, режисер Олександр Колодій, Степан Коваль
“Подорож”, режисер Євгенія Кіракосян
“Причинна”, режисер Андрій Щербак
“Хроніки одного міста”, режисер Євген Сивокінь
“Чудове чудовисько”, режисер Сергій Мельніченко
“Я купив велосипед”, режисер Микита Лиськов
“Я Чайник!”, режисер Оксана Карпус

Як повідомляється, у понеділок, 22 січня, члени кіноакадемії розпочали голосування за фільми, що увійдуть до короткого списку претендентів на “Золоту Дзигу” (Результати будуть оголошені у лютому).

У березні правління Української кіноакадемії визначить номінантів на Другу Національну кінопремію. Цього року “Золота Дзига” вручатиметься у 18 номінаціях.

Переможці конкурсу будуть оголошені 20 квітня на урочистій церемонії вручення нагород Національної кінопремії.

В Сингапуре и Малайзии представляют украинскую пищевую продукцию



Украинские производители пищевой продукции представляют отечественную продукцию во время специализированной торговой миссии в Сингапуре и Малайзии. Об этом сообщаетПосольство Украины в Республике Сингапур.

"22 января 2018 года в рамках визита украинских производителей пищевой промышленности в Сингапур и Малайзию состоялось первое масштабное мероприятие, посвященное презентации отечественной продукции для сингапурских компаний. Организатором выступило Посольство Украины в Сингапуре в сотрудничестве с Сингапурской Бизнес-Федерацией. В мероприятии приняли участие двадцать украинских производителей пищевой продукции и более пятидесяти представителей сингапурских компаний, среди которых крупнейшие сети супермаркетов, профильные бизнес-ассоциации и дистрибьюторы", - говорится в сообщении.

Исполнительный директор Сингапурской Бизнес Федерации Хо Мэн Кит, открывая мероприятие, приветствовал усилия по продвижению украинской продукции на рынки Юго-Восточной Азии, акцентировав внимание на перспективах сотрудничества в сфере сельского хозяйства между Украиной и Сингапуром.

Посол Украины в Сингапуре Дмитрий Сеник отметил, что за последние два года был вдвое увеличен товарооборот между Украиной и Сингапуром.

"Но потенциал огромен, учитывая уникальную роль этой страны как логистического и торгового хаба в Азии, а также важного члена АСЕАН. Общий рынок АСЕАН с населением почти 630 миллионов является перспективным для украинской продукции", - подчеркнул украинский дипломат.

Руководитель проекта развития экспорта ФАО и представитель украинской делегации Андрей Ярмак в свою очередь отметил высокие показатели роста потребления продуктов в АСЕАН.

Во время визита в Сингапур посольство также запланировало для украинской делегации брифинг с участием сингапурских экспертов по вопросам внешней торговли относительно особенностей выхода на рынки АСЕАН, а также встречи с представителями отраслевых ассоциаций.

Специализированная торговая миссия экспортеров пищевой промышленности посещает Сингапур и Малайзию в период с 22 по 25 января 2018 года с целью презентации отечественной продукции.

На Хмельниччині на базі 16 підприємств створять “Перший український сільськогосподарський кооператив”



Агрокластер в Хмельницькій області може бути створений на базі 16 підприємств “Першого українського сільськогосподарського кооперативу” (ПУСК), повідомляє Інтерфакс-Україна.

У Хмельницькій області у нас – 16 підприємств, на їх базі ми будемо робити кластер, який дозволятиме невеликому фермеру з 200-300 га мати свій елеватор, сушку, під’їзну колію для вагона. Перед нами зараз стоїть питання будівництва та інвестицій в елеватори, вагони, тягову силу, – сказав в інтерв’ю агентству” Інтерфакс-Україна“ виконавчий директор ПУСК Олександр Буюклі.

За його словами, в Україні через кооперативи реалізується лише 2% сільгосппродукції, тому існує великий потенціал для об’єднання і розвитку кооперативів. У грудні 2017 року ПУСК провів збори з членами кооперативу, ЄБРР і Rabobank.

ПУСК веде активну співпрацю з ЄБРР, так як вони надають не тільки важливу підтримку на рівні фахівців, а й технічну підтримку по зустрічам і залученню фінансування. ЄБРР і Rabobank бачать у розвитку кооперативів великий потенціал, – додав керівник ПУСК.

Він уточнив, що ЄБРР готує для кооперативу ряд проектів з переробки сої, пшениці та соняшнику.

ПУСК заснований 23 березня 2017 року, до складу кооперативу входить 61 агропідприємство із земельним банком близько 180 тис. га в 10 областях України.

За вісім місяців 2017 рік ПУСК реалізував близько 90 тис. тонн зернових і закупив близько 20 тис. тонн мінеральних добрив.

Киев продолжит закупать оборудование и ремонтировать больницы

Киев продолжит закупать оборудование и ремонтировать больницы - Кличко
Фото: kiev.klichko.org

В этом году Киев продолжит покупать новое медицинское оборудование и ремонтировать учреждения здравоохранения.

Об этом заявилголова столицы Виталий Кличко во время инспекции ремонтных работ в Киевской городской клинической больнице № 12 и детской клинической больницы № 7.

Он отметил, что для властей Киева реформирование здравоохранения - один из приоритетов. Он подчеркнул, что расходы на медицину в бюджете столицы в этом году существенно увеличены и составляют 9,1 млрд грн.

"Наша задача - создать современные условия для пациентов и врачей. Поэтому мы продолжаем покупать современную медицинскую технику и ремонтировать больницы. Люди, которые обращаются к врачам, должны получать эффективную помощь", - сказал Кличко.



Он напомнил, что в прошлом году в столице продолжались работы по капитальному ремонту, реконструкции, строительству объектов здравоохранения. По словам Кличко, все столичные медучреждения должны отвечать современным требованиям.

В этом году столичная власть продолжит реконструкцию и ремонт медицинских учреждений в Киеве и закупку нового оборудования.

Детская клиническая больница № 7 Печерского района, которую посетил мэр, оказывает медицинскую помощь детям от 1 месяца до 17 лет. Функционирует с ноября 2006 года, и ее мощность 120 коек.

Здесь была проведена реконструкция на почти 47 млн грн. В частности, усилен фундамент здания, выполнены работы по ремонту и окраске фасада, мощению тротуарных плиток, проведено благоустройство и озеленение территории.

Также проведен капитальный ремонт помещений отделения лучевой диагностики. Здесь установили и новый аппарат МРТ стоимостью почти 40 млн грн. За время работы обследовали уже почти 500 детей. Приобретение нового МРТ позволяет проводить исследования всех органов и визуализировать малейшие детали без искажений. Кроме того, в отделении лучевой диагностики отремонтировали компьютерный томограф. "Качество оборудования - высокое. Спрос на обследование есть. И это означает, что нам нужно и дальше делать все возможное, чтобы улучшать качество оказания медицинской помощи", - подчеркнул Кличко.



Кроме того, в больнице провели капитальный ремонт помещений отделения восстановительного лечения. В частности, ванного зала, бассейна, зала лечебной физкультуры и коридора. Приобретены новые осушители воздуха в бассейне, новая мебель.

Мэр Киева ознакомился и с ходом ремонтных работ в ряде отделений Киевской городской клинической больницы №12. Это - многопрофильное учреждение, которое оказывает медицинскую помощь с 1983 года. Здесь функционируют 12 отделений. Мощность 636 коек.

Столичная власть заканчивает ремонт и закупила новое оборудование для отделения неотложной (экстренной) медицинской помощи и двух травмпунктов (опорно-двигательный и челюстно-лицевой). Мэр напомнил, что на реконструкцию приемного и специализированных отделений выделено 91 млн грн. При этом на 60 млн грн закупили новое медоборудование (лапароскопическое, эндоскопическое, анестезиологическое, лабораторное и иное).


"Наша задача - чтобы все слои населения могли получить современную медицинскую помощь. И такие условия, как в этой больнице, должны быть в каждой больнице нашего города", - сказал Киевский городской голова.

В свою очередь главный врач Киевской городской клинической больницы №12 Таисия Лобода отметила, что ввод в действие отделения неотложной медицинской помощи позволит более оперативно и эффективно оказывать экстренную медицинскую помощь, улучшить качество и скорость диагностики и лечения пациентов.


По ее словам, здесь увеличили число универсальных операционных и смотровых на первом этаже заведения. "Больница предусмотрена и для оказания медицинской помощи при массовом поступлении пациентов в случае чрезвычайных ситуаций. Идеология заключается в следующем - больного привезли в больницу, и его никуда не должны отправлять дальше. Всю необходимую помощь должны оказать здесь", - сказала Таисия Лобода.

США профінансують 4 спільні з Україною наукові проекти



4 українсько-американських проекти отримають фінансування у рамках конкурсу «Спільні наукові проекти»

Переможцям конкурсу нададуть фінансування для проведення фундаментальних та прикладних досліджень у галузі аграрних наук та біотехнологій. У рамках конкурсу вже відібраний проект з дослідження озимих покривних культур. Проект проводиться спільно Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України та Вірджинським політехнічним інститутом та державним університетом, передає NaChasi.

Іншим проектом, який отримає гроші на реалізацію є проект щодо утилізації пестицидів Київського національного університету ім. Шевченка та Сиракузького університету.

Ще одним проектом, реалізації якого можна очікувати, є проект щодо редагування геному. Проектом займаються Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України та Університет Небраски-Лінкольна.

Четвертий проект, який реалізує Інститут водних проблем і меліорації НААН України та Університету штату Огайо, присвячений покращенню якості грунтів та продуктивності сільськогосподарських культур.

Нацбанк накопил в резервах 25 тонн золота

Нацбанк накопил в резервах 25 тонн золота

Об этом на брифинге в НБУ на тему: "Управление международными резервами Украины" сказал заместитель главы НБУ Олег Чурий.

«Золотовалютные резервы в золоте составляют около 1 млрд долл. - это 25 тонн золота, что может быть размещено в кубе размером 1х1х1 м», - сказал Чурий.

По словам Чурия, резервы за прошлый год выросли с 15,5 млрд до 18,8 млрд долл.

В Україні кількість морських портів “мільйонників” зросла до 10-ти



У 2017 році кількість морських портів з вантажообігом понад 1 млн тонн зросла до 10.

Найбільше зростання вантажообігу протягом 2017 року продемонстрував морський порт Південний – на 2,591 млн тонн за 1 рік. Найвищий темп росту показав найменший за вантажообігом морський порт України − Усть-Дунайськ. За рік порт збільшив перевалку на 113,4% − з 25,4 тис. тонн до 54,2 тис. тонн. Таку динаміку було досягнуто за рахунок збільшенням перевалки зерна з 13,6 тис. тонн у 2016-му до 33 тис. тонн у 2017-му (+142,7%), а також нафтопродуктів з 11,8 тис. тонн до 17,2 тис. тонн (+45,8%), передає АМПУ.

Миколаївський морський порт збільшив обсяг переробки вантажів на 5% та досяг обсягу у 23,533 млн тонн. Найбільший приріст становила переробка хімічних мінеральних добрив (+109,8%).

Одеський порт у 2017 році обробив 24,120 млн тонн вантажів. Попри зниження перевалки на 4,5%, порт залишається у трійці найбільших портів країни.

Морський порт Чорноморськ протягом року збільшив обсяг переробки вантажів на 10,6% − з 15,942 млн тонн у 2016 до 17,633 млн тонн у 2017 році. Збільшення показників перевалки відбулося практично по всій номенклатурі вантажів.

Спеціалізований морський порт Ольвія у 2017 році обробив 6,88 млн тонн вантажів, що на 342 тис. тонн або 5,2% більше, ніж у 2016-му.

Завдяки тому, що у 2017 році Ренійський морський порт переробив 1,125 млн тонн вантажів (що на 15,7% більше ніж у попередньому році), порт став 10-м за українським морським портом, чиї річні показники вантажообігу перевищили 1 млн тонн.

По музеям Львовщины отныне можно прогуляться виртуально

По музеям Львовщины отныне можно прогуляться виртуально

Департамент по вопросам культуры, национальностей и религий Львовской облгосадминистрации инициировал и начал реализацию культурного проекта "Визуальные туры по музеям области. Посети. Это интересно", сообщили в пресс-службе облгосадминистрации.



"Департамент культуры ЛОГА создал виртуальные туры по музеям области. Они включают ряд сферических панорам с возможностью переходов из одного выставочного зала в другой, с этажа на этаж, осмотра общей панорамы", - отметила директор департамента Мирослава Туркало.



По её словам, в рамках проекта создана интерактивная карта, на которой можно просмотреть интересные места Львовщины, отправиться в виртуальное путешествие или спланировать познавательный культурно-туристический маршрут.

Карта постоянно наполняется новыми объектами культуры, истории, архитектуры. К концу 2018 года в проект планируется внести все уникальные уголки региона.

«Південмаш» спільно з індійською організацією ISRO проведе вогневі випробування рідинних ракетних двигунів



В Україні пройдуть випробування компонентів потужного індійського ракетного двигуна SCE-200.

Українське державне підприємство «ВО Південний машинобудівний завод ім.Макарова» готується почати серію пробних випробувань критично важливих частин потужного ракетного двигуна, призначеного для індійської важкої ракети-носія нового покоління. Цей двигун, хоча і був повністю виготовлений в Індії, спочатку був розроблений в Україні під позначенням РД-810, повідомляє Національний промисловий портал.

Роботи з індійською організацією ISRO (тематика двигунів). Контракт 2017 року на проведення до 2019 року включно вогневих випробувань індійських рідинних ракетних двигунів на дослідно-експериментальній базі Південмашу, – йдеться в повідомленні прес-служби “Південмаш”.

У 2005 році Україна погодилася надати Індії розробки по темі РД-810, а 20 листопада 2006 року Індійська організація космічних досліджень (ISRO) уклала з КБ «Південне» контракт на проект під кодовою назвою Jasmine. В рамках цього проекту в Індії на базі РД-810 був розроблений ракетний двигун SCE-200 (SCE – semi-cryogenic engine – «полукріогенний двигун») на паливної парі «рідкий кисень/гас». Цифра 200 позначає його тягу – 200 тонн.

ISRO планує встановити двигун SCE-200 на модифікованій центральної ступені ракети GSLV Mark 3, замінивши стару двигунну установку. Це збільшило б масу корисного навантаження, що виводиться ракетою на геостаціонарну орбіту, з 4 до 6 тонн. Згодом чотири аналогічних двигуна, встановлені на ракеті нового покоління, могли б доставити на ту ж орбіту до 10 тонн, причому без застосування прискорювачів.

Крім допомоги в розробці двигуна, КБ «Південне» також консультує ISRO по розробці перспективної ракети-носія.

Станом на 2014 рік КБ «Південне» підготувало повний комплект проектної документації, необхідної для виробництва та випробувань двигуна. Згідно з джерелами в галузі, Індія згодом перевидала креслення двигуна відповідно до своїх власних стандартів і, можливо, внесла деякі зміни.

Тим часом КБ «Південне» вирішило припинити подальший розвиток двигуна РД-810 всередині України, зосередившись натомість з обмеженими ресурсами на розробці більш потужного РД-815, який потенційно може мати перспективи на ринку США.

Украинские аэропорты за год увеличили поток пассажиров на почти 30%

Украинские аэропорты за год увеличили поток пассажиров на почти 30%

По 2017 год объемы пассажирских перевозок украинских авиакомпаний выросли по сравнению с 2016 годом на 27,5% и составили 10 554,4 тыс. лиц. Об этом свидетельствуют оперативные данные Госавиаслужбы.

Международные объемы пассажирских перевозок выросли на 28,6% и составили 9 613,6 тыс. лиц. Пассажиропотоки через аэропорты Украины увеличились на 27,6% и составили 16 499,5 тыс. лиц, в т.ч. в международном сообщении – на 29,2% и составили 14 591,7 тыс. лиц.

В течение 2017 года украинскими авиакомпаниями выполнено 92,2 тыс. коммерческих рейсов (рост по сравнению с предыдущим годом – на 16,0%), среди них международных – 77,7 тыс. рейсов (рост на 14,4%).

Напомним: в декабре 2017 года министр инфраструктуры Владимир Омелян заявил, что министерство проводит переговоры с 3 лоукост-авиакомпаниями по входу на украинский рынок. Тем временем украинский лоукост SkyUp планирует стартовать уже весной.

В 2017 году чаще всего из аэропорта "Киев" пассажиры улетали в столицу Беларуси - Минск.

На Луганщині презентували патріотичні комікси «Пригоди Микитки»

На Луганщині презентували патріотичні комікси «Пригоди Микитки»

«Війна – це найбільше лихо, яке може випасти на долю людини і долю країни. Українці – миролюбна нація, однак протягом усієї своєї історії змушені захищати рідну країну від загарбників. І ми хотіли розповісти доступною мовою коміксів, що відбувається серед тих хлоп’ят, які знаходяться і в Кримському, і в Станиці Луганській, і в інших селах на лінії розмежування вогню», - сказав керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз після презентації.

Патріотичні комікси для дітей до Дня Соборності / Фото: Станіслав Михайлов. Укрінформ

За його словами, на виготовлення та друк семитисячного накладу коміксів з обласного бюджету виділено 400 тис. гривень.

На сторінках цього графічного оповідання змальовано історію маленького хлопчика Микитки, який є свідком жахливих подій збройної агресії Росії проти України. Головному герою, батьків якого викрали і утримують під вартою бойовики, дали прихисток наші військовослужбовці. Звучать реальні географічні назви: Кримське, Трьохізбенка, Новотошківське.

У 2017 року Україна експортувала картоплі на $3,4 млн



У 2017 року Україна відправила на експорт 17,6 тис. тонн картоплі на суму $3,4 млн. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, повідомляє AgroTimes.

Це в 3,5 раза перебільшує обсяг експорту 2016 року (5 тис. тонн).

У грошовому виразі експорт картоплі минулого року зріс у 2,6 раза проти результату 2016 року ($1,3 млн).

75% від усього обсягу української картоплі в 2017 року купувала Білорусь, 15% ‒ Молдова, 7% – Азербайджан.

Украина и Турция будут сотрудничать в возобновляемой энергетике

Украина и Турция будут сотрудничать в возобновляемой энергетике

Объединение усилий Украины и Турции в сфере возобновляемой энергетики будет взаимовыгодным для обеих стран и будет способствовать развитию «зеленых» проектов в Украине с участием турецких компаний и инвестиций.

Об этом шла речь на встрече председателя Госэнергоэффективности Сергея Савчука и Чрезвычайного и Полномочного Посла Турецкой Республики в Украине Йонета Джана Тезеля, сообщает пресс-службаГосэнергоэффективности.

"Стороны пришли к согласию, что объединение усилий Украины и Турции в этой сфере будет взаимовыгодным для обеих стран. Поэтому уже рассматривается возможность подписания Меморандума о взаимопонимании в сферах энергоэффективности, возобновляемой энергетики и альтернативных видов топлива между Госэнергоэффективности и соответствующим ведомством Турции. Двустороннее сотрудничество позволит не только обмениваться опытом по развитию возобновляемой энергетики, но и стимулировать реализацию «зеленых» проектов в Украине с участием турецких компаний и инвестиций", - говорится в сообщении.

Как пояснил посол, Турция активно внедряет проекты «чистой» энергетики и входит в ТОП-10 стран мира по введенным в 2016 году мощностям ветро - и гидроэлектростанций.

Как отмечается, турецкие компании заинтересованы работать в Украине. Некоторые из них уже планируют строительство ветровых электростанций в Закарпатской, Львовской и Ивано-Франковской областях.

Посол также заверил, что представит достижения украинского рынка «чистой» энергетики экспертной и бизнес-среде в Турции. Со своей стороны, Госэнергоэффективности готово продемонстрировать иностранным инвесторам перспективные проекты, которые можно внедрить в регионах Украины.

Продовження не забариться.

Добірка за допомогою ресурсівНаціональний Промисловий Портал, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) /Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016

В Риге требовали лишения РФ ЧМ по футболу "Stop putin's War in Ukraine – Boykott"

$
0
0

22 января украинская община Риги, латышские и белорусские активисты приняли участие в очередной всемирной акции протеста против российской агрессии “Stop putin's War in Ukraine – Boykott”.

Акция состоялась напротив посольства РФ в Латвии, сообщает корреспондент Укринформа.

Она началась в 16:00 напротив посольства РФ в Риге и длилась час. В ней приняли участие 50 человек. На этот раз основной темой акции стал призыв к бойкоту Чемпионата мира по футболу-2018, который должен состояться в стране-агрессоре России. Примерно половина плакатов была посвящена этому.

В Ризі відбулась міжнародна акція Stop Putin’s War in Ukraine – Boykott

В честь Дня соборности Украины были плакаты «Украина единая» и «United Ukraine». Также были плакаты «Болею за Украину», «Stop Rutin – Stop War», «Let My People Go!».

Главный координатор и организатор акции “Stop putin's War in Ukraine – Boykott” в Риге – Конгресс украинцев Латвии.

Всесвітня акція #StopPutinWarInUkraineв Ризі


По теме:
"Отфутболь диктатора": в Киеве пройдет акция за бойкот ЧМ-2018 по футболу на РФ
"Отфутболь диктатора - останови Путина!", - акция против ЧМ-2018 по футболу дошла до Австралии
В центре Праги тоже требовали отобрать у России ЧМ по футболу


Первые пошли, дальше по принципу домино: Хакасия и Костромская область объявили дефолт

$
0
0
Две российские колонии Москвы переведут на внешнее управление из-за долгов



Властям двух временных субъектов РФ будет запрещено самостоятельно принимать решения по расходованию средств региональных бюджетов из-за большого объема накопленных долгов.

Республика Хакасия и Костромская область будут переведены на казначейское сопровождение и смогут тратить деньги только под контролем Федерального казначейства, заявил в интервью ТАСС глава ведомства Роман Артюхин.

По его словам, долг этих двух субъектов по кредитам за счет федерального бюджета превысил 80% доходов, которые они собирают в собственную казну.

“Новый бюджетный кредит для покрытия этих долгов будет представлен только при условии перевода этих регионов на полное кассовое обслуживание в Казначейство с открытием лицевых счетов и санкционированием расходов – зарплата, коммунальные расходы, социальные выплаты в той очередности, в которой они возникают”, – заявил Артюхин, передает Finanz.

Он добавил, что ранее подобный механизм никогда не применялся к бюджетам регионов. Теперь же он призван не допустить того, чтобы субъекты принимали на себя финансовые обязательства “сверх суммы лимитов, установленных законом о бюджете”.

По данным Минфина, на начало 2018 госдолг российских регионов достиг 2,535 трлн рублей. У семи регионов суммарный долг больше, чем годовые доходы бюджета, у 16 регионов – подбирается к этой отметке (более 85%), у 31 – превышает 50-процентный порог.

При этом у трех регионов ежегодная сумма платежей по долгу, включая оплату процентов и погашения, “съедает” больше половины всех поступлений в казну. У 28 субъектов обслуживание долгов отнимает от 20% до 50% доходов.

Согласно методологии международного рейтингового агентства S&P, критический порог для этого показателя – 30%: исходя из международной статистики, “такой уровень расходов на обслуживание и погашение долга свидетельствует об очень высокой вероятности дефолта”.

За 2015-16 гг госдолг российских регионов вырос на 13% – деньги поступали главным образом из федерального бюджета в виде кредитов под льготную процентную ставку (0,1% годовых). Их доля в общей региональной задолженности достигла 42%.

Но с 2018 года механизм, в рамках которого субъекты получили из Москвы подпитку на 1,2 триллиона рублей, будет свернут полностью, и это станет серьезным ударом, предупреждает главный научный сотрудник лаборатории исследований демографии, миграции и рынка труда ИНСАП РАНХиГС Наталья Зубаревич: придется переходить на займы у банков и выпуск облигаций, что существенно дороже.

Госбанки согласны кредитовать регионы под ставку на 1 процентный пункт выше ключевой – соответствующая договоренность с ними достигнута, сообщал в конце сентября глава Минфина Антон Силуанов. С учетом текущей ставки ЦБ (7,75% годовых) кредиты для региональных властей подорожают почти в 80 раз.

Хотя бюджетная ситуация в целом выравнивается на фоне признаков роста экономики, в 36 субъектах расходы по-прежнему превышают доходы, отмечает Зубаревич. “Остропроблемные”, по ее словам, это Мордовия и Кабардино-Балкария, где “дыра” в бюджете достигает 23-24% доходов, Магаданская область, Еврейской АО, Севастополь, где не хватает 15%, а также Хакасия и Якутия с 10-12%.

При этом в 65 регионах из 85 продолжается падение реальных доходов населения, в каждом втором – по-прежнему сокращается розничная торговля. Даже снижение выдачи новых бюджетных кредитов (не говоря уже об их полной отмене) создает серьезные риски, отмечает Зубаревич.

Лакмус на "патріотизм"зрадогнид

$
0
0
А от тепір, мої маленькі українці, давайте поговоримо про ЗРАДУ. Де «редути» під офісом ZIKа? Де колони Свободи, ПС, Азову? Де всі ці шини, фаєри, штурми і порвані вишиванки? Завтра прийде тільки купка «проплачених порохоботів», людей з Україною в сердці.

Юрій Каракай‏ @karakay67
Азов, ПС по ту сторону барикади. Точніше ті ГОшні відображеня, які виникли від реальних батальонів.

Сказки, которые украл СССР

$
0
0
Позичив звідсиmaxim_nm at Сказки, украденные в СССР.


По многочисленным просьбам читателей продолжаю серию популярных постов о советском плагиате) В прошлые разы мы с вами уже узнали, как в СССРзаимствовали идеи некоторых технических изделий, а также о том, как "подсматривали" сюжеты фильмов и музыкальные темы, а сегодня мы поговорим о книгах)

Думаю, все вы слышали историю о том, что сюжет "Золотого Ключика" придумал вовсе не Алексей Толстой, однако эта история далеко не единственная — если потянуть за ниточку, то окажется, что сюжеты очень многих советских детских книг либо целиком украдены, либо "подсмотрены" на западе. Это происходило всё по тем же причинам — в СССР не было нормального законодательства об авторском праве, а граждане этой страны были отрезаны "железным занавесом" от мировой культуры.

И ещё один интересный момент в этой теме — нередко авторы, написавшие "краденные жемчужины" детских книг, не создали толком больше ничего, пописывая рассказы о пионерах-грибниках и очерки о метеостанциях в Сибири — судя по всему, это и был их истинный писательский уровень.

Итак, в сегодняшнем посте — большой и интересный рассказ о плагиате в детских книгах.

1. «Золотой ключик», 1935 год и «Приключения Пиноккио», 1883 год.

Итак, начнём. Для начала расскажу о парочке хрестоматийных примерах плагиата и заимствования, о которых вы все наверняка уже слыхали. Номер один в моём списке — "Золотой Ключик" Алексея Толстого, герои и часть сюжетной линии которого списана с "Пиноккио" итальянской сказки Карла Коллоди, что вышла на 50 лет раньше.

В сказке Карла Коллоди старый столяр по имени Антонио (ставший у Толстого шарманщиком Карло) находит кусок дерева и собирается сделать из него ножку для стола, но полено начинает жаловаться на боль и щекотку. К Антонио заходит его друг Джепотто (превращенный у Толстого в Джузеппе), который и подсказывает Антонио сделать из полена деревянную куклу. Ничего не напоминает)?

Мудрый сверчок, девочка с лазурными волосами, пудель Медоро, разбойники Кот и Лиса, злой кукольник Манджафоко — всё это уже было у Коллоди. Толстой целиком списал даже целые сцены — например, нападение Лисы и Кота в масках-мешках, врачебный консилиум из докторов-животных над раненым Пиноккио, сцена в таверне "Красный Рак" (что стала у Толстого "Харчевней Трех Пескарей") и многие другие.

"Приключения Пиноккио" издавались на русском языке в 1895, 1906, 1908, 1914 годах. Особенно интересно издание 1924 года, которое вышло в переводе Нины Петровской с итальянского под редакцией Алексея Толстого (т.е. он её редактировал за 10 лет до того, как написал "Буратино"). По словам А. Белинского — в дальнейшем Толстой, близкий к правительственным кругам, добился запрета на переиздания "Пиноккио" и наоборот — пролоббировал выход своего "Буратино" огромными тиражами.

А ещё рассказывают, что использование государственной номенклатуры в интересах своего бизнеса в этой семье передаётся по наследству)



2. «Волшебник Изумрудного города», 1939 год и «Волшебник из страны Оз», 1900 год.

Второй пример плагиата, о котором вы тоже наверняка слышали — свой знаменитый "Изумрудный город" писатель Волков практически полностью скопировал с книги "Удивительный волшебник из страны Оз", которую написал американский писатель Лаймен Фрэнк Баум в 1900-м году. Александр Волков был математиком, неплохо знал английский язык — и фактически сделал, как сейчас принято говорить, "художественный перевод" книги Баума, издав его в журнале "Пионер" в 1939 году.

Отдельной книгой "Волшебник Изумрудного города" вышел в 1941 году — и ни в предисловии, ни в выходных данных Лаймен Фрэнк Баум даже не упоминался. В 1959 году вышло второе издание книги, где в предисловии уже был упомянут автор американского оригинала.

Если вы думаете, что Волков скопировал только первую часть из вселенной Баума, то это не так, он и в дальнейшем черпал сюжетные ходы оттуда — скажем, во второй книге Баума под названием "Чудесная страна Оз" Страшилу свергает захватившая Изумрудный город армия злобных девушек под командованием женщины-генерала по имени Джинджер, которая в дальнейшем стала хорошей и доброй — нетрудно увидеть тут мотивы волковского "Урфина Джюса и его деревянных солдат".

Что интересно, остальные книги Волкова (помимо цикла "Изумрудный город") остались неизвестными, а об их сюжетах и качестве можете судить по названиям — стихи "Красная Армия", "Баллада о советском летчике", "Юные партизаны" и "Родина", песни "Походная комсомольская" и "Песня тимуровцев", радиопьесы "Вожатый уходит на фронт", "Патриоты" и "Фуфайка", а также "Как ловить рыбу удочкой. Записки рыболова" (анонсирована как научно-популярная книга).



3. «Приключения Незнайки», 1954 год и «Приключения лесных человечков», 1913 год.

А теперь перейдём к менее известным примерам плагиата) Любите книги про Незнайку и его друзей? У этих персонажей очень любопытная история появления — в 1952 году Николай Носов гостил в Минске на юбилее Якуба Коласа, где поведал украинскому писателю Богдану Чалому о замысле "Незнайки" — которого он решил написать на основе героев Анны Хвольсон "Царство Малюток", что была издана в 1889 году. Анна, в свою очередь, позаимствовала своих героев у канадского художника и писателя Палмера Кокса, чьи комиксы выходили в 1880-х.

Именно Палмер Кокс и придумал Незнайку. У этого писателя есть целый цикл про маленьких человечков, что живут в лесу и отправляются на поиски приключений — в комиксе "Удивительные приключения лесных человечков" они точно так же, как и герои Носова, летят путешествовать на самодельном воздушном шаре. Правда, тут нужно добавить, что в отличие от Толстого и Волкова, у Носова всё же получилось целиком самостоятельное произведение со своим сюжетом — по сути, он позаимствовал только имена героев и пару сюжетных ходов.



Что интересно — Палмер Кокс придумал и другого любимца советских детей — Мурзилку, именно таким именем звали одного из его героев в дореволюционном русскоязычном издании Хвольсон. Правда, герой Кокса сильно отличается от советского Мурзилки (пионера, журналиста и фотографа), у Кокса это франтоватый сноб в цилиндре, который несколько пренебрежительно общается с другими героями книги и старается не замарать своих белых перчаток.



04. «Старик Хоттабыч», 1938 год и «Медный Кувшин», 1900 год.

Тоже не слишком известный пример "мягкого плагиата", который можно назвать заимствованием некоторых сюжетных ходов — известная сказка про Хоттабыча, написанная Лазарем Лагиным в 1930-х годах, сильно перекликается с книгой английской книгой автора Ф.Энсти под названием "Медный кувшин", что вышла в 1900-м году.

О чём книга "Медный кувшин"? Некий молодой человек находит старый медный кувшин и выпускает на волю джинна, который совершенно незнаком с реалиями современной жизни после тысячелетнего заточения. Джинн Факраш, пытаясь принести пользу своему освободителю, совершает множество курьезных поступков, что доставляют освободителю только проблемы. Ничего не напоминает)? Точно так же, как и Хоттабыч, Факраш абсолютно не понимает действия современных механизмов и фабрик — считая, что в них заключены джинны. Как видите, сюжеты очень похожи.

Лазарь Лагин перенес действия в СССР, ввел идеологическую составляющую — пионер Волька не принимает подарков джинна из-за "презрения к частной собственности" и постоянно рассказывает ему о плюсах жизни в СССР, да и концовки у книг разные — Факраш возвращается обратно в бутылку, а Хоттабыч остается жить в наши дни обычным гражданином.

"Хоттабыч" выдержал несколько переизданий — в 1953 году в разгаре была "борьба с космополитизмом", и в книгу добавили крайне резких выпадов в адрес США, постколониальных властей Индии и так далее. Спустя два года в новом издании правки убрали, но взамен добавили новых — на ковре-самолете герои книги прилетели из Москвы под власть капиталистов, и тут же стали невыносимо страдать)

Кстати, пишут, что сам Лазарь Лагин не прикасался к тексту книги после выхода самой первой версии, а правки вносил непонятно кто.


05. «Доктор Айболит», 1929 год и «Доктор Дулиттл», 1920 год.

На закуску моя любимая коктейльная вишенка на торте — всем известный добрый доктор Айболит был практически подчистую списан с доктора Дулиттла, книги о котором вышли десятью годами ранее.

Писатель Хью Лофтинг придумал своего доброго доктора, сидя в окопах первой мировой войны — как своеобразную альтернативу страшной окружающей действительности. Добрый доктор Дулиттл (от англ. do-little, "делай малое") живет в вымышленном городке, лечит животных и умеет разговаривать на их языках, у Дулиттла есть несколько близких друзей среди животных — поросёнок Га-Габ, собака Джип, утка Даб-Даб, обезьяна Чи-Чи и Тянитолкай.

Позже Дулиттл едет в Африку на помощь больным обезьянам, его корабль терпит кораблекрушение, а сам он попадает в плен к местному королю Джоллиджинкии и переживает множество приключений, но в конце концов спасает больных животных от эпидемии.

Корней Чуковский утверждал, что прототипом Айболита стал Цемах Шабад — известный еврейский врач и общественный деятель из Вильнюса, но нетрудно увидеть, насколько похожи сюжеты и герои Чуковского и герои Хью Лофтинга — даже Бармалей был списан с африканского короля-злодея.



Как видите, даже сюжеты многих известных детских книг в СССРбыли, скажем так, "позаимствованы". На этом фоне выделяется честный поступок Бориса Заходера — он пересказал советским детям истории о Винни Пухе, честно указав автора — Алана Александра Милна.

Напишите в комментариях, что вы думаете по этому поводу.

Еще 20 стран могут упростить визовый режим с Украиной

$
0
0
Украина ведет переговоры с 20 странами о полной либерализации или частичном упрощении визового режима для украинцев, сказал министр иностранных дел Павло Климкин 22 января на итоговой пресс-конференции, сообщает Укринформ.

Климкин: Визовый режим для украинцев могут упростить еще более 20 стран

"Надеемся в ближайшие два года достичь с ними решающего прогресса", - сказал он.

В то же время чиновник напомнил, что сейчас граждане Украины, которые имеют биометрические паспорта, без виз могут пересекать границы 85 стран.

Глава МИД также анонсировал запуск полноценной работы системы "Электронная виза"в конце марта этого года.

""Электронная виза" уже прошла первый тест. Сейчас она 4-5 недель будет тестироваться в полном объеме и мы надеемся, что где-то в конце марта она полностью начнет работу", - отметил Климкин.

Кроме того, он проинформировал, что проходит тестирование программа "Электронный консул", которая сейчас фактически работает для девяти заграничных учреждений, и выразил надежду, что до конца года она начнет работу в полном объеме.

Рабсиян обяжут пользоваться соцсетями с паспортом

$
0
0
Быстрее принимайте Закон! Наконец-то в интернете станет чище от анонимных и фейковых аккаунтов ваты. После принятия закона действующие аккаунты рабсиян в соцсетях должны быть перерегистрированы.



В нелегитимную Госдуму внесен законопроект об обязательной регистрации пользователей в социальных сетях по паспорту. Об этом сообщает корреспондент «Росбалта».

Законопроектом предлагаются законодательные определения «социальной сети», «пользователя социальной сети» и «владельца социальной сети».

Также предусматриваются нормы, обязующие физлица, включая иностранцев (в случае заведения ими аккаунтов на территории РФ), предоставлять при регистрации в электронной форме документ, удостоверяющий личность. По мнению автора проекта, депутата Госдумы от «Единой России» Виталия Милонова, регистрация по паспорту должна исключить возможность анонимной регистрации в соцсетях и создания фейковых аккаунтов.

Предоставление паспортных данных позволит установить фамилию, имя, отчество (при наличии) и возраст физлица, а также согласие на обработку его персональных данных. Перечень соответствующих документов будет установлен уполномоченным правительством РФ федеральным органом исполнительной власти.

Отдельно оговариваются правила регистрации в соцсетях несовершеннолетних. Если подросток не достиг 14 лет, то завести для него аккаунт смогут только его родители, усыновители или опекуны. При этом они должны дать в электронной форме свое письменное согласие на регистрацию в соцсети несовершеннолетнего и предоставить свои паспортные данные, следует из документа.

«Законные представители несовершеннолетнего, не достигшего 14 лет, зарегистрированного в социальной сети, контролируют доступ такого несовершеннолетнего к аккаунту в социальной сети. Смена пароля от аккаунта в социальной сети несовершеннолетнего, не достигшего 14 лет, допускается только его законными представителями», — говорится в документе.

После принятия закона действующие аккаунты физлиц в соцсетях должны быть перерегистрированы по новым правилам в течение одного года.

Изменениями в КоАП также предлагается ввести штрафы для владельцев соцсетей — от 800 тыс. до 1 млн рублей за неисполнение требований к регистрации физлиц.

Милонов заявил, что законопроект разработан в свете недавних событий в ряде российских школ, где произошли акты насилия по отношению к сверстникам и учителям, совершенные несовершеннолетними. По его словам, подростки якобы находились под влиянием соответствующих групп в социальных сетях.

Между тем, в пояснительной записке к проекту, указано, что его принятие также создаст дополнительные барьеры для различных внутренних и внешних актеров, которые стремятся оказывать негативное воздействие на общественные и выборные процессы на Российской Федерации посредством анонимных манипуляций в социальных сетях.
Viewing all 41163 articles
Browse latest View live




Latest Images