Quantcast
Channel: Вільно та Чесно про Головне
Viewing all articles
Browse latest Browse all 41163

Великий гетьман И. Мазепа триумфально вернулся в Полтаву (фото, видео)

0
0
В Полтаву доставлен памятник выдающемуся европейскому деятелю, великому украинскому гетману, покровителю христианской веры и меценату Иване Мазепе

Вчера, на Покрова, в Полтаву привезли из киевской мастерской памятник гетману Ивану Мазепе, который будет установлен возле Святоуспенского собора в ноябре, когда будет подготовлен постамент.


Иван Мазепа
ru.kolo.poltava.ua

Украинское духовенство отслужило молебен по гетману, преданному захватнической Москвой и ее сатанинской структурой РПЦ анафеме.

Мазепа
photo.unian.net

Монумент высотой 3,2 метра и весом 2,5 тонн был создан скульптором Николаем Билыком и архитектором Виктором Шевченко и обошелся в 1,76 млн гривен, пишет издание "Полтавщина".

Архиепископ Полтавский и Кременчугский Федор (УПЦ Киевского патриархата) на презентации памятника отслужил молебен в честь гетмана, а затем обратился к собравшимся с речью, в которой отметил, что анафема Мазепы является политической акцией ордынского главаря Петра I.



П’ять копійок:При диктаторстве кремлевского агента Януковича в Киеве часть улицы Ивана Мазепы, где находится Киево-Печерская Лавра, оккупированная московским патриархатом, регионалы по приказу из Москвы переименовали в Лаврскую. Дело чести новой киевской власти отредактировать название улицы на имя Ивана Мазепы в полном объеме. Призываю киевлян торпедировать этот вопрос и ходатайствовать перед нынешним мэром В. Кличко.
***
По теме:

Міф: зрада гетьмана Мазепи
Не можна не погодитися з висновком російської дослідниці з Санкт–Петербурзького університету Тетяни Яковлєвої про те, що біографія Мазепи наскрізь просякнута «стійкими штампами», головний з яких для російської історіографії — «Мазепа — зрадник». «Зрадниками» деякі російські історики іменують й Івана Виговського, і Юрія Хмельницького, й інших гетьманів. До речі,  Яковлєва визнає, що Андрусівське перемир’я (1667 р.) та Вічний мир (1686 р.),заключені між Московією та Річчю Посполитою, теж можна кваліфікувати як «зраду» Москви щодо України та очевидним порушенням всіх договірних домовленостей, починаючи з Переяславського договору 1654 року.
Російська православна церква піддала Мазепу анафемі, пішовши на політичний крок. А в той самий час, як пише у своїх мемуарах Павло Скоропадський, у Києві відбулася парадоксальна подія, пов’язана з цим актом: «...у Софіївському соборі Мазепу піддають анафемі, а в Михайлівському монастирі за нього як за творця храму підносять молитви про упокоєння його душі». Народ, як його не зомбували, проніс через віки і дав свою оцінку гетьману Мазепі у відомій поговірці «Від Богдана до Івана не було гетьмана».

Открытое письмо Гундяеву

Рятування видатної церкви гетьмана Мазепи



Viewing all articles
Browse latest Browse all 41163

Latest Images

Trending Articles





Latest Images