Quantcast
Channel: Вільно та Чесно про Головне
Viewing all articles
Browse latest Browse all 41163

Киевский музей авиации признали одним из лучших в мире

$
0
0
Сделано в Украине ‏@sdelanoVukraineКиевский Государственный музей авиации Украины вошел в 10-ку лучших в мире по версии CNN

1

Украинский музей стал шестым из 14-ти лучших музеев авиации мира!

Государственный музей авиации в Жулянах (ул. Медовая, 1) вошел в рейтинг 14 лучших "самолетных" музеев мира по версии CNN.

На территории площадью 20 гектаров собрано более 90 экспонатов. В экспозиции есть ультразвуковые бомбардировщики, транспортники и ядерные ракетоносцы.

Как известно, Киевский музей авиации находится под шефством Национального Авиационного Университета и разместился на территории бывшей учебно-авиационной базы НАУ. Приписанные к ней самолеты стали ядром экспозиции. Иногда в музее проводят тренировки студентов.

2

По мнению авторов рейтинга, изюминкой коллекции является первый в мире реактивный пассажирский самолет Ту-104, совершивший свой первый рейс между Москвой и Иркутском. Сейчас это – старейший экспонат данного типа.

Кроме Государственного авиационного музея в Киеве, в рейтинге американского канала список лучших вошли музеи из Великобритании, Франции, США , Польши, Китая, Канады, Австралии, Австрии и РФ.

Привожу перечень призеров среди авиационных музеев мира:

1. Smithsonian National Air and Space Museum (Washington, D.C.)
2. Imperial War Museum Duxford (Duxford, UK)
3. National Museum of the United States Air Force (Ohio, United States)
4. Future of Flight Aviation Center and Boeing Tour (Washington, United States)
5. French Air and Space Museum (Le Bourget, France)
6. State Aviation Museum of Ukraine (Kyyiv, Ukraine)
7. Pima Air & Space Museum (Arizona, United States)
8. Polish Aviation Museum (Krakow, Poland)
9. China Aviation Museum (Beijing)
10. Canada Aviation and Space Museum (Ottawa, Canada)
11. Red Bull Hangar-7 (Salzburg, Austria)
12. Royal Flying Doctor Service Museum (Alice Springs, Australia)
13. Central Museum of the Air Forces (Monino, Russia)
14. Palm Springs Air Museum (California, United States)

Государственный музей авиации

Государственный музей авиации Украины (Жуляны) является самым молодым и, вместе с тем, крупнейшим историко-техническим музеем страны. Музей разместился на территории бывшей учебно-авиационной базе (УАТБ) КИИГА (ныне НАУ), а приписанные к ней самолеты стали ядром его коллекции. Начавшись всего с 30 бортов, сегодня Жуляны владеют экспозицией уже 90 самолетами и вертолетами.

СХЕМА



Державний музей авіації України є найбільшим історико-технічнім музеєм не лише в нашій країні, але й в усій Східній Європі. Він був урочисто відкритий 2003-го року з нагоди 100-річчя світової авіації та 80-річчя Національного авіаційного університету. Музей розмістився на території колишньої учбово-авіаційної бази (УАТБ) КІІЦА (нині НАУ), а приписані до неї літаки стали ядром збірки цивільної авіації.

Експозиція музею перебуває у сталому розвитку – з початкових 33 експонатів вона зросла до понад 90 літаків, гелікоптерів та безпілотних літальних апаратів, що були на озброєнні ВПС СРСР і незалежної України, або експлуатувалися в цивільному повітряному флоті. За роки існування ДМА став центром культури і дозвілля державного рівня, який відвідало понад мільйон киян і гостей міста.



Ще один напрям – зразки авіаційного озброєння і БПЛА, а також експозиція авіадвигунів. У натурних фондах музею представлені розробки практично всіх ведучих авіаційних КБ радянського періоду – Туполєв, Яковлєв, Іллюшин, Антонов, Сухой, Мікоян-Гуревич, Камов, Міль, Берієв, а також репліки початку ХХ століття. У свою чергу, колекції сформовані як за принципом призначення ЛА, так і заналежністю до окремих КБ. Виняток становить КБ. А.Н.Туполєва – тут виділена окрема «Бекфайр-колекція», куди увійшли бомбардувальники-ракетоносці сімейства Ту-22М.

Представлені в наших фондах колекції літаків КБ Мікояна і Гуревича, а також вертольотів КБ М.Л.Міля є одними з якнайповніших в світі. Тут експонуються також рідкісні нині МІГ-15УТІ і Мі-1М. А по кількості дослідних і одиничних бортів музей є другим за величиною колекції в СНД – більше лише в російському Моніно. У Жулянах можна побачити перший дослідний Іл-86, другий дослідний/перший серійний Іл-18, перший серійний Ту-104, передсерійний Ту-134, а також Ту-22М0 з дослідної серії та інші.Кожна з цих машин одночасно є також старим зразком свого типу, що дійшов до наших днів.



Корінним чином ситуація змінилася лише в 2003 році, після того, як, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, було прийнято рішення про створення на базі УАТБ Державного музею авіації. Дивно, але всього за три місяці до відкриття нового музею до його майбутніх експонатів ще не торкалася рука реставраторів.У надзвичайно стислі терміни, організувавши широку кооперацію з десятками авіаційних підприємств по всій країні, вдалося підготувати музей до відкриття, яке здійснилося 30 вересня 2003 року.


Символічний „Винищувач Як” у 80-х роках знімався у фільмі „В бой идут одни старики” – мабуть, найкращому та найправдивішому кінотворі про льотчиків на війні. На ньому як би „літав” головний герой фільму, командир „співочої ескадрильї”, роль якого грав Леонід Биков.


Анатра-Анасаль
Літак-розвідник та легкий бомбардувальник

Розвідник та легкий бомбардувальник Анатра «Анасаль» увійшов в історію як перший серійний літак, що випускався на теренах України. Його створили й виробляли на першому у колишній Російській імперії спеціалізованому авіабудівному заводі у Одесі, що належав підприємцю Артуру Анатрі. Апарат класичної на той час біпланної схеми вперше піднявся у повітря 27 липня 1916 року. Екіпаж складався з двох чоловік – пілота та спостерігача-стрільця, озброєного кулеметом. Він же вручну скидав бомби на супротивника у разі потреби.

Державний музей авіації Національного авіаційного університету


Viewing all articles
Browse latest Browse all 41163

Latest Images

Trending Articles





Latest Images