Quantcast
Channel: Вільно та Чесно про Головне
Viewing all 41163 articles
Browse latest View live

А ты уже повесил в офисе портрет своего слуги?!

$
0
0
Так повелося, що в держустановах над робочим місцем керівника повинен вісити портрет президента.
В нас вже висить, а в вас?

Svetlana Shepovalova

Ванянах-2019: Китай отказался делить с Россией прибыль от совместного самолета

$
0
0


Попытка создать совместно с Китаем первый со времен СССР широкофюзеляжный российский пассажирский самолет обернулась проблемами для Объединенной авиастроительной корпорации.

Как сообщили «Ведомостям» два близких к ОАК источника, согласившись разделить пополам расходы на создание лайнера CR929 (20 млрд долларов), китайский партнер в лице СОМАС не желает допускать Россию к получению доходов от продажи самолета на ключевом, китайском рынке.

COMAC предлагает разделить продажи: внутри Китая, где спрос на самолет составит больше тысячи штук в ближайшие 20 лет, продавать его будет китайская компания. России же предлагает получать доходы от продажи у себя, где емкость рынка меньше на порядок (всего 50-120 самолетов), а также в мире, где ему придется конкурировать с моделями от Boeing и Airbus.

Это ставит под угрозу весь проект, поскольку предложенная китайцами схема лишает его какого-либо смысла для русских лохов: идея как раз и заключалась в том, чтобы выйти на китайский рынок и там «отбить» расходы, сетуют источники «Ведомостей».

Фактически Китай предлагает России взять на себя коммерческие риски продвижения самолета на внешние рынки и при этом отказаться от участия в прибыли от продажи на самом перспективном для него рынке, указывает ведущий научный сотрудник Института экономики транспорта Федор Борисов.

Есть у сторон и другое серьезное разногласие, рассказали три человека, близких к ОАК: о стране, в которой будет получен сертификат типа на CR929. ОАК планировала, что поскольку она будет основным проектировщиком, то и держателем сертификата типа станет ее структура, зарегистрированная на России.



Китай же настаивает, чтобы сертификат типа получала китайская компания, и с ним очень сложно вести переговоры, говорит собеседник в ОАК.

По сути китайцы выдавливают Россию из проекта. ОАК всерьез рассматривает вариант, при котором вместо паритетного партнерства она станет лишь подрядчиком для китайской СОМАС, продающим решения, технологии и комплектующие.

По такой схеме, например, предполагается сотрудничество с Китаем другого холдинга - «Вертолеты России»: он разработает отдельные узлы для китайского тяжелого вертолета.

Несмотря на жесткую позицию Пекина, инженерная работа продолжается: Китай получает документацию и компетенции. До решения всех вопросов стоило бы все остановить, но это вопрос политический, констатирует источник в ОАК, передает Финанс. Униженным россиянам придется слушаться китайцев - другие варианты в Поднебесной не рассматриваются.

Партія 25%Плюс - це модно, це ж не 73Мінус

$
0
0
П’ять копійок:Правоцентристська партія – це те, чого не вистачає українцям. Двома руками за і готовий допомогти, поділитися досвідом партійного будівництва і, головне, працювати на інформаційному фронті, бо в 21 столітті цей фронт важливіший за військовий та економічний. Працюємо і йдемо разом до Перемоги!



Анонс Петра Порошенка з ганку АП, що похід до парламенту вже розпочато, а потім він повернеться і до президентського крісла, само собою виплеснув на гору питання партії. Левова частка невдачі президентських перегонів – це відсутність реальної вмотивованої команди, особливо на місцях. І коли в ФБ почали стихійно теревенити про створення партії, то серед перших претензій-зауважень було – з тими, хто зараз “постояльці” БПП і Солідарності (з багатьома), в бій йти не хочуть. Причин тому – мільйон і возик.
Чи буде перезавантажена Солідарність?
Чи буде створений абсолютно новий проект за новими принципами і логікою?
Чи буде зроблено висновки з кадрових проблем?
Чи може варто йти до наступної Ради кількома лавами?
Запитання будуть множитися, і зараз навряд чи на них є відповіді в офісі чинного Президента. Ну значить, саме час для кількох важливих акцентів…
1️⃣ Біда українських політичних партій в тому, що вони ні про що. Хоч класичним мірилом виміряй, хоч із поправкою на віяння 21 століття – партія зобов’язана мати об’єднавчу ідею. І це не ідея “прийти до влади”.
Політична ідеологія — система концептуально оформлених уявлень, ідей і поглядів на політичне життя, яка відбиває інтереси, світогляд, ідеали, настрої людей, класів, націй, суспільства. Партія має мати систему ідей, які вичерпно описують, ЧОМУ люди, які є учасниками партії і її прихильниками, воліють гуртуватися саме довкола неї?
Ідеологія диктує механізм досягнення мети.
Назвався ліберальним демократом? Будь ласкавий, тримайся інструментарію лібералів.
Якщо ти лівак на усю голову – не лізь в центр.
Якщо ти неокон (нео-консерватор чи республіканець) – руки геть від лівацьких рефлексій.
Багато у нас є партій, які чітко тримаються такої логіки? Отож.
Тобто хочте будувати партію без помилок? Почніть із об’єднавчих ідей за ключовими напрямками: гуманітарна, економічна, безпекова, геополітична складова. Ідея та ідеологія первинні!
Ну, а яку партію хоче будувати 25% однозначно проукраїнського виборця?
2️⃣ Наступна біда політичних партій – вони просто проекти, які скльопані під лідера. “Партія Регіонів” була заточена під Овоча, “Батьківщина” просто неможлива без Тимошенко (уявляєте з’їзд, який приймає рішення, що Тимошенко не гідна керувати Батьківщиною, бо програла вибори? Сюр?), в “Свободі” вічний Тягнибок, “Удар” без Кличка, це про що? І так далі. Нова партія, про яку почали говорити, це просто “Солідарність” вид збоку? Тоді вибори вже програні, можна не рипатися.
Граблі прибрані?
Ок, тоді давайте говорити, що партія – це не паровоз і вагони. Партія – це набір успішних кейсів. Команда лідерів напрямків, яких об’єднує ідеологічний ґрунт і бачення механізмів досягнення цілі. Це як на центральному рівні, так і на регіональному. Стабільність партії, крім іншого, і можливість кар’єрного росту. В Україні катастрофа з кадровим резервом. Завдяки спецоперації “Зе” політика девальвована до рівня “чисто поржать”. А звідки у вищому ешелоні мати варіативність кадрів, якщо немає партійного ліфту?

Так 25% готові говорити із лідером європейського вектору української політики про створення партії, як КОМАНДИ людей, що мають за спиною успішні кейси?

3. А які люди із 1, 2, 3 ешелону нинішньої політики можуть об'єднатися на базі ІДЕОЛОГІЧНОГО проекту (окей, визначилися із ідеологічною базою - кого кликатимемо до лав?)? А яка ідея (ідеологія) в сучасних реаліях влаштує 25% виборців (і тих, хто вже скоро розчарується в Зеленському) і тих самих - людей-кейсів-успіху? А який ідеологічний базис в принципі потрібен Україні зараз для реалізації євроатлантичного вектору розвитку? А обов'язково для успішності партії в Україні її хоч опудалом, хоч тушкою втулити в кліше Європейських Народників?

Відповіді треба мати вже. І нам - 25%ам. І у Порошенка, якщо він розраховує скористатися результатами і підтримкою дійсно широкого кола активних, мислячих і тверезомислячих людей. Часу - мізер. Все це треба було робити ще позавчора.

Віталій Гайдукевич

Ольга ДубовикУкраїнський націоналізм плюс солідаризм - ідеологічні стовпи, без яких будувати справжню Українську державу неможливо. І насправді це запит суспільства. Може, не всюди усвідомлений. А от для цього потрібна сильна, потужна , Українська за духом і змістом журналістика. Ну і кадри.
А для цього всі телеканали , радіо і газети мають бути за замовчуванням українськими і проукраїнськими. Словом , інформаційний простір - це питання безпеки держави і нації. Як всюди у світі.

Наталья КраевскаяМої 5 копійок)). Обов'язково займатися молоддю. С першого дня, грамотно, без нав'язливості.
Лара БаєвськаЗ великим задоволенням, бачила би в партії та в перших рядах у списку наших блогерів, вони вже нам довели - розумні, помірковані, аналітики, вміючі тримати удар патріоти!
Sergii IesipovГоловна ідея - Українська Європейська Держава. А далі розподіл на ідеологічні, культурні і політичні напрямки. Зараз є гарний поштовх до мобілізації, головне не втратити.
Олег ЛеусенкоПравоцентристська партія – це те, чого не вистачає українцям. Двома руками за і готовий допомогти, поділитися досвідом партійного будівництва і, головне, працювати на інформаційному фронті, бо в 21 столітті цей фронт важливіший за військовий та економічний. Працюємо і йдемо до Перемоги!

Госдеп США: указ Путина это провокация и покушение на суверенитет Украины

$
0
0
Указ Путина о “паспортизации” Донбасса является провокацией и покушением на суверенитет и территориальную целостность Украины, что создает серьезные препятствия для выполнения Минских договоренностей.



Об этом говорится в заявлении представителя Государственного департамента США Моргана Ортагуса, которое имеется в распоряжении Укринформа.

“США осуждают решение президента Путина относительно ускоренного предоставления российского гражданства украинцам, проживающим в контролируемой Россией восточной Украине. Этим очень провокационным шагом Россия усиливает свое нападение на суверенитет и территориальную целостность Украины”, - говорится в заявлении.

В Госдепартаменте добавляют, что решение Путина создает “серьезную помеху на пути выполнения Минских договоренностей и реинтеграции Донбасса”.

Американское внешнеполитическое ведомство обращает внимание на то, что это произошло всего лишь черех три дня после “оглушительной” победы Владимира Зеленского на президентских выборах, и напоминает, что он неоднократно подчеркивал свою готовность к серьезному разговору с Россией относительно имплементации Минских договоренностей, чтобы завершить конфликт, который уже унес жизни более чем 13 тысяч человек.

“Теперь решение за Россией: или она хочет продолжать эскалацию, или же выполнить свои обязательства в соответствии с Минскими договоренностями”, - заявили в Государственном департаменте США.

Голограма очухалась. Ширніть його, бо у нього ломка!

$
0
0
Закон о государственном языке был принят без обсуждения и сложно спрогнозировать его последствия, - Зеленский
Избранный президент Владимир Зеленский считает, что языковой закон был принят во время избирательного цикла, что сделало его заложником политической риторики. Об этом он написал на своей странице в Фейсбуке.



"Перед Украиной сегодня стоят серьезные вызовы, которые мы сможем преодолеть только вместе. Российская агрессия, медленное экономическое развитие, массовая эмиграция украинцев за границу, тотальная коррупция - это проблемы, которые касаются каждого из нас и общества в целом. Поэтому мы должны инициировать и принимать такие законы и такие решения, которые консолидируют общество, а не наоборот. Украинский язык - единственный государственный язык в Украине. Так было, так есть и так будет. По этому вопросу - никаких компромиссов. Государство должно заботиться о развитии украинского языка, о расширении сферы его потребления. Это тоже безусловно, с этим соглашается все общество. Вопрос в методах, которыми мы воплощаем в жизнь этот стратегический курс", - заявил Зеленский.

"Моя принципиальная позиция - государство должно способствовать развитию украинского языка путем создания стимулов и положительных примеров, а не запретов и наказаний, усложнением бюрократических процедур, увеличением количества чиновников вместо их сокращения. Законопроект о государственном языке рассматривался во время избирательного цикла, что сделало его заложником политической риторики. Закон был принят без предварительного достаточно широкого обсуждения с общественностью. К проекту закона были внесены более 2000 поправок, что свидетельствует об отсутствии согласия в отношении отдельных его положений даже в Верховной Раде. Сегодня трудно спрогнозировать последствия принятия этого закона - окончательный его текст, с учетом всех поправок, пока недоступен. После моего вступления в должность Президента будет сделан тщательный анализ этого закона, чтобы убедиться, что в нем соблюдены все конституционные права и интересы всех граждан Украины. По итогам анализа буду реагировать в соответствии с конституционными полномочиями Президента Украины и в интересах граждан", - резюмировал он.
===
(перепрошую за посилання на Цензор.нет)

з коментарів:
===
Случилось чудо!

Президент настрочил текст написанный кем-то в своем FB

Это однозначно прогресс

И конечно президенту Украины украинский язык нужно обсуждать....

Может новый президент страну попутал....
***
4 місяці, 2000 правок - "без обговорення". Дибіл, мля...

Верховний суд відбив атаку на Томос

$
0
0
Верховний суд закрив провадження у справі щодо надання Томосу про автокефалію Православній церкві України, повідомляє прес-служба суду.



"Верховний суд закрив провадження у справі за позовом релігійних організацій про скасування постанови Верховної Ради України від 19.04.2018 №2410-VIII "Про підтримку звернення президента України до вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні", - пояснюють в суді.

Там зазначили, що 25 квітня ВС розглянув справу та дійшов висновку, що вона не має ознак справи адміністративної юрисдикції.

Оголошено лише резолютивну частину ухвали. Повний текст ухвали очікується протягом 5 днів.

Крымские татары будут требовать четких ответов лично от Зеленского

$
0
0
Какой будет политика избранного президента Владимира Зеленского по обеспечению прав крымских татар, пока неизвестно, считает член Меджлиса крымскотатарского народа Эскендер Бариев.

Крымские татары будут требовать четких ответов от Зеленского

Об этом он сказал в кулуарах постоянного форума ООН по вопросам коренных народов, сообщает Укринформ.

“Для нас пока что остается невыясненным вопрос о том, каким образом администрация нового президента, Зеленского, будет вести политику в отношении реализации прав крымскотатарского народа как коренного народа Украины”, - рассказал Бариев.

Он напомнил, что перед вторым туром голосования Мустафа Джемилев официально обратился к Владимиру Зеленскому с пятью важными для крымскотатарского народа вопросами. На них ответил штаб, а не сам кандидат, и ответы, по мнению Бариева, были довольно расплывчатыми и непонятными”.

“Мы как граждане Украины, как коренной народ Украины, будем продолжать инициировать получение ответов. Не только ответов, но и конкретных действий”, - подчеркнул Бариев.

Он добавил, что крымские татары готовы помогать в привлечении экспертных механизмов по правам коренных народов ООН, чтобы адаптировать законодательство Украины к международному праву.

С 22 апреля до 3 мая в штаб-квартире ООН в Нью-Йорке проходит 18-я сессия постоянного форума ООН по вопросам коренных народов, посвященная приобретению, развитию и защите традиционных знаний.

Ипанутым нет покоя.


Генсек ООН ждет от РФ уважения Минских договоренностей. Он инфантил? РФ и уважение/право - антонимы

$
0
0
Антониу Гутерреш ожидает, что дух и буква Минских договоренностей будут соблюдены, и все вопросы будут решаться через конструктивный диалог в существующих форматах переговоров.

Генсек ООН ожидает от РФ уважения Минских договоренностей

Об этом представитель генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик сообщил в ответ на письменный запрос собственного корреспондента Укринформа.

“Мы видели (указ об упрощении процедуры предоставления российского гражданства — ред.). Ожидаем, что все ответственные лица будут действовать в соответствии с духом и буквой Минских соглашений, одобренных Советом Безопасности, а все вопросы будут решаться благодаря конструктивному диалогу в существующих форматах”, - отметил Дюжаррік.

Он добавил, что ООН “подчеркивает свою приверженность суверенитету, независимости и территориальной целостности Украины”.

Пропозиція до українських телеканалів

$
0
0
Шановні колеги, передусім з "Прямий"@prm_ua, UA: ПЕРШИЙ@1tvua, 5 канал@5channel та інш.! Зараз в інформпросторі жваво обговорюється закон про мову, який сьогодні ухвалила Рада. Вважаю доцільним запросити в ваші студії іноземців і не етнічних українців, яким вдалося дуже добре опанувати державну мову країни. Наприклад, журналіста О. Суханова, африканців, азійців, представників національних меншин, передусім кримських татар, грузинів, вірмен, біларусів, поляків та інш. Це стало б яскравим прикладом для мовних невігласів, які мають російське ставлення до України і важку щелепу. Громадяни, які не можуть опанувати державну мову або розумово відсталі, або принципово зневажливо відносяться до української нації і нашої держави в цілому.


В Узбекистане запретили калорадские тряпки. Мокшане истерят :-)

$
0
0
За несколько недель до даты окончания Немецко-советской войны правительство Узбекистана решило отказаться от навязанной Москвой глупой традиции.

Стало известно, что премьер-министр Узбекистана Абдулла Арипов раскритиковал использование т.н. "георгиевских лент" на праздновании Дня Победы и поручил предотвратить их распространение. Вместо них гражданам Узбекистана раздадут около 100 тысяч лент в цветах узбекского флага.

Глава правительства считает, что к этому движению должны присоединиться все публичные личности страны. Распространять идею отказа от "георгиевских лент" необходимо через социальные сети и призывать носить ленты с флагом страны.



К слову, ранее власти страны официально не ограничивали использование георгиевских лент. Об отказе от лент было написано на EurAsia Daily со ссылкой на информационно-аналитический портал Узбекистана «Xabar.uz». На данный момент на сайте первоисточника эта новость больше не доступна. Об этом сообщает Лента.ру.

мокшанское разочарование наmsn.com

25 квітня завершився бій під Гурбами Української Повстанської Армії проти банд НКВС

$
0
0
Цього дня, 75 років тому, завершилась наймасштабніша битва Української Повстанської Армії проти окупаційних московських банд НКВС.

25 квітня. Пам’ятні дати

Бій, що увійшов у історію як бій під Гурбами, був одним з найтриваліших і одночасно наймасштабнішим серед тих, що коли-небудь вела УПА. Розпочався він 21 квітня тривав до 25 квітня 1944 року. Бойовище охопило терени сучасних Рівненської (Здолбунівського, Дубненського та Острозького районів) та Тернопільської (Кременецький та Шумський райони) областей. Основний ареал бойових дій припав на територію між селом Антонівці та урочищем Гурби.

У нерівному та відкритому бою зійшлись близько 5 тисяч упівців: відділи південної групи УПА-Північ «Богун», під командуванням командира Петра Олійника (псевдо Еней), та з’єднання «Холодний Яр» УПА-Південь на чолі з Василем Куком (псевдо Юрко Леміш). В арсеналі південної групи УПА було дві батареї гармат різних систем і кілька мінометних ланок, окремі курені мали на озброєнні протитанкові рушниці. На стороні ворога було 5 бригад військ НКВС (понад 30 тисяч окупантів з артилерією, танками і авіацією), знятих з цього приводу з Кавказу, де перед тим вони займались виселенням чеченського населення.

Радянське командування наказало оточити і знищити з'єднання УПА. Загалом за кілька днів, за звітами НКВС, відбулося 26 бойових зіткнень, причому деякі з них тривали по 8-11 годин. Повстанські загони були виснажені, але безстрашно йшли в бій. Зрештою, знищивши понад 900 червоноармійців, підбивши 5 танків, загони УПА прорвали вороже кільце на заході, в районі с. Буща, та вийшли з оточення. Власні втрати повстанців — понад 100 убитих та 60 поранених, більше 100 полонених. Ще одним сумним підсумком тих подій стали спалені енкавеесівцями села Гурби та Антонівці.

Рубль упал рекордно за 5 месяцев после решения Путина по Донбассу

$
0
0
Рубль резко дешевеет на Московской бирже второй день подряд на фоне растущих геополитических рисков после решения Путина упростить выдачу российских паспортов жителям оккупированной части украинского Донбасса.


После скачка на 64 копейки в среду за 3 часа торгов четверга курс доллара поднялся еще на 56 копеек - до 64,88 рубля (на 13.05 мск).

 Менее чем за два дня рубль потерял 1,8%, чего рынок не видел с декабря прошлого года, и ликвидировал весь, который копил предыдущие две недели.

Курс евро, во вторник падавший до минимума с августа прошлого года, вырос с тех пор на 78 копеек, до 72,2 рубля.

Рубль слабеет вместе со всеми валютами EM, указывает аналитик Промсвязьбанка Михаил Поддубский. Капитал с развивающихся рынков вновь перетекает в США и американские гособлигации, указывает стратег по долговым рынкам Julius Baer Маркус Алленшпах: на этой неделе Минфин Штатов проводит рекордные аукционы купонных бумаг на 150 млрд долларов, и предложение рождает спрос: доходность 10-летних бондов опустилась с 2,58% до 2,52%.

В начале недели противостоять этому движению рублю помогали экспортеры, продававшие валюту под апрельские налоги, но начиная со среды они, похоже, покинули рынок и«отправили рубль в свободное плавание», говорит аналитик «Велес Капитала» Юрий Кравченко.

«Общий негативный внешний фон был усилен возросшими геополитическими рисками после подписания указа об упрощенном порядке выдачи российских паспортов жителям ДНР и ЛНР», - констатирует экономист Nordea Татьяна Евдокимова: до минимума за две недели упал рынок российского госдолга, а стоимость страховки от дефолта РФ, оценивающая общие риски инвестирования в страну, начала расти - с 127 б.п. в среду до 129 в четверг.

Вечером состоится экстренное заседание СовБеза ООН, которое прояснит позицию Запада, говорит Евдокимова.

Пока же инвесторы склонны считать, что риск санкций возрастает, говорит директор ИАЦ «Альпари» Александр Разуваев: США могут «сдуть пыль» с уже подготовленных пакетов - от ограничений на инвестиции в госдолг до запрета на долларовые операции для госбанков. 
Если жесткий сценарий реализуется, доллар подорожает до 73 рублей, а евро будет стоить 84, прогнозирует Разуваев.

Даже дорожающая нефть с ценами выше 75 долларов за баррель Brent не спасает рубль: торговый оборот на бирже начиная со среды вырос почти вдвое: помимо слабости EM и геополитических рисков, распродажу провоцируют предстоящие майские выходные, в преддверии которых инвесторы предпочитают сократить позиции, указывает главный экономист РФПИ Дмитрий Полевой, передает Финанс.

Рашказамещение: Еврокомиссия выделяет ≈ €130 миллионов на терминал сжиженного газа в Польше

$
0
0
Европейская комиссия решила выделить 128 миллионов евро на проект инфраструктурной перестройки терминала сжиженного газа в городе Свиноуйсьце на побережье Балтийского моря.

Еврокомиссия выделяет почти €130 миллионов на терминал сжиженного газа в Польше

Об этом заявил представитель Еврокомиссии Александер Винтерштайн, сообщает Укринформ.

«Еврокомиссия сегодня одобрила подписание соглашения между правительством Польши и польской компанией LNG относительно продолжения терминала сжиженного газа на северо-востоке Польши до побережья Балтийского моря. ЕС выделяет на этот проект почти 128 миллионов евро из Европейского фонда регионального развития. Это единственная конструкция такого размера в Центральной, Восточной и Северной Европе», - отметил представитель Еврокомиссии.

Он добавил, что реализация проекта откроет польский рынок для новых поставщиков и внесет ощутимый вклад в диверсификацию и безопасность источников энергии.

По данным Еврокомиссии, вместе с проектом Baltic Pipe ("Балтийский трубопровод"), на строительство которого ЕС выделил на прошлой неделе 215 миллионов евро, новый терминал сжиженного газа в Свиноуйсьце повысит энергетическую безопасность Польши. Как предполагается, благодаря Baltic Pipe уже с 2022 года на рынок страны будет поставляться газ из Северного моря, который будет поступать дальше, в частности в страны Балтии.

5 років Порошенка у цифрах і фактах: яку країну залишають попередники наступникам

$
0
0
За кілька тижнів Петро Порошенко офіційно залишить посаду президента України й п'ять років його правління стануть історією.



Вплив на дуже багато сфер життя країни не є компетенцією президента, проте реальна вага Петра Порошенка все ж таки була суттєво більшою за відведені Конституцією повноваження.

За п'ять років в Україні, незалежно від меншого чи більшого ступеню впливу на процеси президента, змінилось дуже багато речей.

Кореспонденти BBC Newsзібрали головні цифри і показники життя країни, а також ключові політичні досягнення, з якими українці прощаються з п'ятим президентом.

Економіка цифр

Як змінювався ВВП

За 2013 рік - останній рік президентства Віктора Януковича - українська економіка була абсолютно стабільною - темпи її зростання дорівнювали нулю. Приблизно так само було і за рік до цього, - у 2012 український ВВП зріс на 0,2%.

У 2014 після анексії Криму Росією та початку конфлікту на Донбасі українська економіка скоротилася на 6,6%. У 2015 падіння було ще глибшим - на 9,8%.

Проте вже з 2016 економіка України почала відновлюватися, - той рік завершився із зростанням у 2,4%.

1
Source: Державна служба статистики

У 2018 рік приріст ВВП України вже склав 3,3%.

Для порівняння: у Росії ріст ВВП становив 2,3%, у Польщі - 5,1%.

Доходи населення

Приблизно так само, як і ВВП, рухалася і динаміка доходів населення.

Якщо за 2014 рік реальні доходи населення впали на 11,5%, у 2015 - на 20,4%, то вже у 2016 доходи населення зросли - на 2%.

По тому, як уряд наприкінці 2016 різко збільшив мінімальну зарплатню, у 2017 зростання доходів становило вже 10,9%, у 2018 - 9,9%.

Як зменшувалися і зростали доходи населення

2014-2018 роки

2
Source: Державна служба статиcтики

За даними Державної служби статистики, у 2013 році середній дохід на душу населення становив 26 719,4 грн. - за тодішнім офіційним курсом 3 340 доларів. У 2018 цей показник зріс до 57 908,6 грн. Проте в доларах середній дохід знизився - 2 092 доларів.

ВВП на душу населення у 2018 становив 84 190 грн - 3 041 доларів за курсом НБУ на 31 грудня 2018. У 2013 році цей показник становив 33 473 грн, або 4 184 доларів за курсом НБУ, що становив 7,99 грн за долар.

Втім, варто зазначити, що на той момент ринковий курс долара був значно вищим за офіційний.

Середня заробітна плата у грудні 2018 року становила 10 573 грн на місяць. У грудні 2013 року середня зарплатня українців становила 3 619 грн.

Доходи населення України

2013 і 2018 роки


  • 33 473 грВВП на душу населення у 2013 році


  • 84 190 грн ВВП на душу населення у 2018



  • середня зарплатня у грудні 20133 610 грн


  • середня зарплатня у грудні 201810 573 грн


Source: Державна служба статистика

Середній розмір пенсії у 2013 році становив 1 470,7 грн на місяць, а кількість пенсіонерів становила 13 639,7 тис. осіб.

У 2018 середня пенсія була на тисячу більшою, ніж за 5 років до цього, і становила 2 479,2 грн на місяць, а кількість пенсіонерів зменшилася до 11 725,4 тис. осіб.

Загалом на 1 лютого 2019 року наявне населення України становило 42,123 млн осіб. На 1 січня 2014 року - 45,426 млн осіб.

Як змінювалися ціни

Разом із нульовим зростанням ВВП за підсумками 2013 року інфляція також була близькою до нуля - 0,5% за рік.

Найважчий період після анексії Криму і під час активних бойових дій на сході України зростання цін вимірювалося двозначними цифрами.

У 2014 інфляція становила майже 25%. У 2015 понад 43%. Це було максимальне значення за 20 років.

Проте з 2016 темпи росту цін значно знизилися: 2016 - 12,4%, 2017 - 13,7%.

2018 рік Україна завершила вже із однозначною інфляцією - 9,8%.

Як зростали ціни

2013-2018 роки

3
Source:

Doing business - as usual?

У жовтні 2013 року в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing business, який укладає Світовий банк, Україна посіла 112 місце серед 189 країн світу.

У жовтні 2018 Україна опинилася на 71 місці серед 190 країн.

Відтак, можна сказати, що за 5 років Україна покращила свою позицію на 41 сходинку.

Разом із тим, за умовами ведення бізнесу Україна так і не випередила своїх північних сусідів - Росію і Білорусь, які посіли 31 і 37 місця відповідно.

Мігранти - найбільші інвестори

За даними Національного банку, у 2013 році мігранти відправили в Україну - банківськими переказами та неофіційними каналами - близько 8,5 млрд доларів (офіційні канали - близько 6 млрд дол.)

У 2015 році приватні грошові перекази з-за кордону склали 7 млрд доларів, у 2016 - 7,5 млрд дол., 2017 - 9,3 млрд дол.

Грошові перекази в Україну

2013, 2018 роки


  • $14 млрдперерахували до України трудові мігранти у 2018 році


  • $8,5 млрдперерахували до України трудові мігранти у 2013 році


Source: НБУ, Світовий банк

За даними Світового банку, у 2018 році мігранти переказали до України 14 млрд дол.

Впродовж усіх цих років перекази українських заробітчан з-за кордону значно перевищують прямі іноземні інвестиції в Україну.

Зміна вектора в торгівлі

Після підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі із ЄС, кардинальні зміни відбулися у зовнішній торгівлі України.

На кінець 2013 року Росія була беззаперечним найбільшим торговельним партнером України.

Україна експортувала туди товарів на 14,787 млрд доларів, а імпортувала - на 23,098 млрд доларів. Весь експорт до Європи складав 16,848 млрд доларів, а імпорт - 28,274 млрд доларів.

Зміни у зовнішній торгівлі

2013 - 2018 роки


  • $20,159 млрдстановив експорт українських товарів до ЄС у 2018


  • $3,7 млрдстановив експорт українських товарів до Росії у 2018



  • український експорт до ЄС у 2013 становив$16,848 млрд


  • український експорт до Росії у 2013 становив$14,787 млрд


Source: Державна служба статистика

За підсумками 2018 року український товарний експорт до Росії становив 3,7 млрд доларів, а імпорт перевищив 8 млрд доларів. Її частка в українському експорті становить близько 9%, а в імпорті - близько 14%.

Тим часом частка ЄС у зовнішній торгівлі на кінець 2018 року перевищила 40%. Експорт товарів до ЄС становив 20,159 (разом із послугами - 23,032 млрд доларів), а імпорт із ЄС - 23,183 (разом із послугами - 26,285 млрд доларів).

Політичні досягнення і провали

Боротьба з корупцією

Боротьба з корупцією була одним з найголовніших гасел самого Петра Порошенка і ключовою вимогою західних партнерів.

За наполягання США, ЄС та західних кредиторів Україна створила та запустила роботу низки нових антикорупційних органів. Запрацювало Національне антикорупційне бюро, яке займається розслідуванням корупції на найвищому рівні.

У межах ГПУ створили автономну спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, а для контролю способу життя чиновників та моніторингу електронних декларацій створили Національне агентство запобігання корупції.

В останні тижні президентства Петро Порошенка був створений спеціальний антикорупційний суд, який займатиметься справами, що розслідуватиме НАБУ.

Для боротьби з корупцією у сфері державних закупівель запустили систему електронних торгів ProZorro.

Але на повну силу вони ще не запрацювали.

Попри все, за 5 років президентства Петра Порошенка прогрес у боротьбі з корупцією був і його чітко зафіксували міжнародні організації.

Якщо за результатами 2013 року в міжнародному індексі сприйняття корупції від Transparency International Україна посідала аж 144 місце, то за п'ять років держава покращила свій результат й підняласьна 120 місце.

Армія

Весь час президентства Петра Порошенка пройшов на фоні війни на Донбасі.

Петро Порошенко наголошував на розвитку Збройних сил України та посиленні обороноздатності країни.

Якщо у бюджеті 2013 року на армію виділяли майже 19 мільярдів гривень, що за тодішнім курсом становило 2,4 мільярда доларів, то в 2019 році військовий бюджет склав понад 100 мільярдів гривень (3,7 мільярда доларів).

В уряді наголошують, що загальний бюджет безпеки та оборони, куди зараховують усі силові відомства, склав аж 210 мільярдів гривень - понад 5% ВВП країни.

Як звітують у Генштабі, з 2014 року кількість бойових частин Збройних сил зросла з 99 до 143 на кінець 2018 року.




Чисельність Збройних сил з 2013 до 2018 року зросла від 168 тисяч осіб до 255 тисяч.

За даними Міноборони, середнє грошове утримання в Збройних силах у 2014 році складало від 2 тисячі гривень, а в 2019 році - від 10-12 тисяч гривень.

За даними опитувань фонду "Демократичні ініціативи" та центру Разумкова, рівень довіри до армії з 2013 до 2019 року зріс з 21% до 61%.

Донбас

На момент інавгурації президента проросійські бойовики на Донбасі контролювали більшу частину Донецької та Луганської області, включно з такими великими містами, як Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ, Бахмут, Лисичанськ та Сєвєродонецьк.




1
Іловайський котел серпня 2014 року - найбільша військова трагедія українського війська в історії незалежності / изображенияUKRINFORM

Після перемир'я і спроби домовитись сили АТО розпочали наступ та зайняли усі перелічені міста і звільнили від бойовиків велику частину регіону. Проте наступ закінчився заходом російських військ (як стверджує українська влада і що заперечує Росія), Іловайським котлом і першими Мінськими домовленостями.

На початку 2015 року відбулось нове загострення й відступ українських військ з міста Дебальцеве й підписання так званих "других Мінських угод".

З того часу лінія розмежування і бойових дій на Донбасі змінювалась не надто суттєво і відбувалась за рахунок зайняття окремих сіл у так званій "сірій зоні".

Внаслідок анексії Росією Криму та через події на Донбасі з 2014 року країни Заходу застосовують щодо РФ економічні та політичні санкції.

Томос

У час президентства Петра Порошенка в Україні з'явилась канонічна незалежна православна церква на базі раніше невизнаних УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.

Петро Порошенко доклав максимальних зусиль, щоб Вселенський патріарх визнав українську церкву та надав томос про автокефалію.





15 грудня 2018 року під наглядом представників Вселенського патріарха в Україні відбувся об'єднавчий собор, на якому створили Православну церкву України та обрали митрополитом Київським Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію.

Щоправда, УПЦ Московського патріархату, як і Російська православна церква загалом, практично проігнорувала створення автокефальної церкви й називає весь цей процес незаконним та неканонічним.

Безвізовий режим

Після тривалих багаторічних перемовин і виконання Україною низки вимог Європейського союзу, 11 червня 2017 року запрацював безвізовий режим для громадян України.

На початку цього року прикордонники прозвітували, що на той момент можливістю безвізових подорожей скористались понад два мільйони громадян України, а загалом українці здійснили 33 мільйони безвізових подорожей.

Велику підготовчу роботу для безвізового режиму з ЄС зробили ще за попередніх президентів, проте фінальні й найважливіші рішення у багатьох сферах були втіленні в життя вже після 2014 року.





Надання безвізового режиму стимулювало прихід до України та активізацію роботи на ринку іноземних лоу-кост авіакомпаній.

Зокрема, на український ринок зайшов найбільший авіаперевізник Європи Ryanair та відновила на "довоєнному" рівні перельоти компанія Wizzair.

Водночас пряме авіаційне сполучення з Росією припинили.

Угода про Асоціацію

У перший місяць президентства Петро Порошенко підписав Угоду про Асоціацію з Європейським союзом, робота над якою тривала ще з часів Віктора Ющенка.

Спочатку запрацювала економічна частина угоди щодо зони вільної торгівлі, а з вересня 2017 угода запрацювала в повному об'ємі.





Угода про асоціацію з ЄС - це величезний документ на сім розділів і понад тисячу сторінок, який чітко регулює поступове економічне та політичне зближення України з Європейським Союзом.

Українська влада звітує про виконання угоди за 4 роки її дії на рівні 42%.

Судова реформа

За роки президентства Петра Порошенка в Україні розпочалась масштабна судова реформа.

Ще влітку 2016 року Верховна Рада схвалила президентські зміни до Конституції та новий закон про статус суддів та судоустрій.

Вона передбачала часткове зняття суддівської недоторканності, скасування низки старих судів та створення нових з обранням суддів на конкурсах.

Також запустили переатестацію суддів, суттєве збільшення зарплат й формальне посилення незалежності судової системи.

Ключовим етапом реформи став повний перезапуск Верховного суду - найголовнішого суду у системі правосуддя.

Суддів до нього обирали на прозорому конкурсі за участі громадської ради доброчесності.

Проте перебіг судової реформи різко критикують українські експерти та громадські організації. Там незадоволені процесом переатестації суддів, а до складу Верховного суду потрапляють дуже багато суддів, яких активісти називають недоброчесними.

Навіть генпрокурор Юрій Луценко після низки резонансних судових рішень заявив, що попри реформу, "судова система тяжко хвора".

А рішення адміністративного суду Києва щодо визнання націоналізації "Приватбанку" шокував не тільки українську владу, а й іноземних партнерів України.

Мова і квоти

За п'ять років президентства Петра Порошенка Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства і встановила мінімальні квоти на українську мову на радіо та телебаченні.





Після закінчення перехідних періодів квота українських пісень на радіо становить 35%, а радіопередач українською - 60%.

На телебачення після закінчення перехідного періоду загальнонаціональні телеканали мають виконувати квоту в 75% україномовного контенту, а регіональні - 60%.

У час президентства Петра Порошенка в Україні заборонили російські соціальні мережі та демонстрацію практично всіх російських телеканалів.


А на расее уже Пасха Победы :-)

$
0
0
Второе пришествие можем повторить :-)))

Сейм Латвии готов признать политику СССР в отношении крымских татар геноцидом

$
0
0
Комитет иностранных дел парламента Латвии принял заявление о признании депортации крымскотатарского народа, произошедшей 75 лет назад, актом геноцида.

Сейм Латвии готовится признать политику СССР в отношении крымских татар геноцидом

Об этом сообщает Укринформсо ссылкой на председателя Меджлиса крымскотатарского народа Рефата Чубарова.

«Сегодня Комитет по иностранным делам латвийского Сейма принял заявление по рассмотрению вопроса о признании депортации 18 мая 1944 года актом геноцида крымскотатарского народа. От имени нашего Меджлиса я лично поблагодарил за это латвийских парламентариев. 16 мая Сейм Латвии рассмотрит этот вопрос», - рассказал Чубаров.

Он добавил: «У нас с латвийскими партнерами одинаковое понимание текущих европейских проблем: необходима дальнейшая консолидация, дальнейшее давление в виде экономических санкций, в общем – применение всех возможных форм ограничения российской агрессии».



На сайтеСейма Латвии уточняется, что комитет иностранных дел в среду, 24 апреля, принял заявление по случаю 75-летия депортации крымских татар. В нем подчеркивается, что совокупность исторических источников говорит о целенаправленном стремлении советской власти к геноциду многих народов и этнических групп, проживавших в СРСР и на оккупированных им территориях. Одним из таких народов являются крымские татары, которые были обречены на изгнание с исторической родины, Крымского полуострова, и уничтожение культурного и социального наследия.

Комитет иностранных дел Сейма также напомнил, что Россия пять лет назад незаконно аннексировала Крым, и осудил политику РФ на полуострове. Как подчеркнул председатель комитета Рихард Колс, те крымские татары, которые отказываются принимать российское гражданство и не признают аннексии Крыма, подвергаются дискриминации: «Им отказывают в доступе к образованию, медицинской помощи, ограничивают в возможности использования родного языка, поддержании традиций и культуры».

«Осознание серьезности этого утверждения содержится в заявлении, которое мы называем правильными словами - 75 лет депортации и расширенного террора, что сегодня рассматривается как геноцид, совершенный советской властью», - сказал Колс.

Проект решения будет передан на рассмотрение Сейма 16 мая, накануне 75-летия депортации крымских татар.

Посол Украины в Латвии Александр Мищенко, а также председатель Меджлиса крымскотатарского народа Рефат Чубаров, которые были приглашены по данному случаю в Сейм, высоко оценили поддержку Латвии.


Фото: Олег Кудрин

Що передбачає Закон про мову

Реакция молодой киевлянки на результаты выборов

$
0
0
Оля Витковская
21 апреля в 23:52
Я уверена что это кино не на долго, и все те, кто с таким рвением был за зеленского, через короткое время будут поливать его грязью с таким же задором! Сегодня они за, завтра - против! Не оценишь свет пока не побываешь во тьме. Зе - не мой президент, и мне от всей души стыдно!! И мне болит за то, что такое колличество вложенных сил и средств в Украину не были оценены. За то что имея сложную форму сахарного диабета человек не жалел себя, а глупые не имеющие понятия в чем дело обливали грязью и обвиняли в пьянстве. Очень обидно за эту не справедливость! До слез обидно! Пусть каждый из них испытает такую несправедливость на своей шкуре. Зе - клоун себя уничтожил и как президент и как актёр. Он не воин, не выдержит напряжения, критики, ответственности и вечно недовольного народа Украины. Что ж отсчёт его уничтожения пошёл....от любви до ненависти, как говорят, один шаг, так что, Зеля - готовься покидать свой пост униженным и забросаным камнями)


Тсс, громко не смейтесь: Путин с Ким Чен Ыном вместе будут развивать.. экономику

$
0
0
1

Анекдот из жизни плюгавых изгоев:

shamichek1: Знал, что на расее дела обстоят не лучшим образом, но не думал, что уж до такой степени :-)
Как правильно - саммит Г-2 или Ж-2, хотя, по моему, оба варианта правильны, только наоборот 2Г, ну, или 2Ж :-)

Viewing all 41163 articles
Browse latest View live




Latest Images