Quantcast
Channel: Вільно та Чесно про Головне
Viewing all 41163 articles
Browse latest View live

Слава Військово-Морського флоту України, яку приховували

$
0
0
В продовження теми: Черноморскому флоту на зависть

Козацька слава військово-морського флоту з глибин історії, яку приховували


Історичний прапорВМСУДіУНР,затверджений18липня1918. Уперіод1992-1995надеякихкорабляхЧорноморськогофлотупіднімавсясамецейпрапор.Оригіналпрапора,зшитийв 1918,зберігаєтьсявУкраїнськомуНаціональномуМузеївЧикаго

Українцям корисно знати не тільки історію України, а й історію свого військово-морського флоту. Тому що її від нас постійно приховували, а самі росіяни приписували всі наші перемоги собі, писали один одному дисертації про наші перемоги, розповідаючи, що це слава вєлікава рускава флота. От тільки russi і Cossachi у всіх джерелах це не moscov.

Сьогодні достатньо добре відомо про морські походи козаків на Османську імперію та Кримське ханство, про це піде мова нижче. Але і до війни з Османською імперією українці воювали.

Про морські походи скіфів 250 – 270-х років на Римську імперіюпише Дексіпп, Полліон, Зосима, Йордан, Георгій Синкелл і ін. Скіфами грецькі і римські історики продовжували називати народи Північного Причорномор’я і в 3, і в 6 столітті нашої ери. Трохи пізніше цю назву витіснить нова – руси. В ході Скіфської війни, де коаліція скіфів, готів та інших племен воювала з Римською імперією, флот скіфів (а також готів) здійснював набіги на міста римлян, поки інші варвари атакували з суші.
“Коли Оденат був зайнятий війною з персами, а Галлієн,
за своїм звичаєм, захоплювався найбезглуздішими речами, скіфи, побудувавши судна, дісталися до Гераклеї і звідти повернулися зі здобиччю в свою землю “(Георгій Синкелл)
Морські десанти були проведені на безліч міст західної та північної Малої Азії, Балкан і навіть Греції. Зосима пише про 6 тис кораблів і 320 тисяч воїнів в найбільшій битві 269 року. «Полчища скіфських народів прорвалися на двох тисячах суден через Боспор, пройшли по берегах Пропонтіди і вчинили жорстокі спустошення на морі і на суші, але, втративши більшу частину своїх, повернулися назад» (Ammian Marcell). Загалом масштаб битв зрозумілий.

Кінець 8 століття – морський похід князя Бравлина на Судак. В результаті князь захопив південний берег Криму до Керчі. Задовго до хрещення Володимира в Херсонесі.
860 рік, морський похід князя Аскольда на Константинополь (360 суден – Іона Диякон).
907 рік, морський похід князя Олега на Константинопіль (2000 суден по Нестору), надзвичайно вигідний мирний договір.
931-941рр– походи князя Ігоря.
1043 рік – невдалий похід Ярослава (400 кораблів по Аттіліату).
І т.д.
Україна-Русь воювала з Візантійською імперією і домоглася встановлення вигідних відносин.

Потім Візантійську імперію завоювали турки і почався період нової морської війни – з імперією Османської.

Що характерно, загалом записи про морські подвиги наших козаків залишили іноземні джерела – турецькі літописці (наприклад Katib Chelebi і Evliya Çelebi, Мустафа Наїма), донесення польських шпигунів під час Хотинської війни, французьких (Пилипа де Арле де Сезі), папських, англійських послів (Д.Рое) в Османській імперії, мандрівників типу Пієтро делла Валле, Гійома де Боплана. І якщо в інших іноземців походи українців викликають захоплення, то турецькі джерела пишуть, намагаючись применшити їх значення, але визнаючи, що під султаном часом хитався трон через набіги українців. Від цього достовірність даних тільки підвищується.

З 15-го століттянад Україною постійно нависає загроза з Криму. Торгівля людьми з турками була величезною статтею доходу Кримського ханства, тому татари регулярно здійснюють набіги на Україну. У рабство були захоплені просто величезні маси людей. За різними підрахунками близько мільйона чоловік. Річ Посполита не могла забезпечити повний захист, тому це змусило український народ самостійно шукати військову відповідь.

Відповіддю стали морські рейди козацького флоту. Тож не дивно, що першими під удари з моря козацького флоту потрапили морські порти, вони ж рабовласницькі ринки – Кафа (Феодосія), Гезлев (Євпаторія), Керч, Ак-Керман (Б.-Дністровський). Метою українців стало порушити морські комунікації між Кримом і Туреччиною, превентивними нападами скувати татарські сили в Криму. Крім того, атакували все Чорноморське узбережжя Османської імперії, так як Крим був її протекторатом. Неодноразово доходило навіть до атак на столицю – Стамбул / Константинополь.
Це були типові рейди по тилах противника, активна оборона. З 1570-х до 1630-х козаки фактично створили постійну загрозу Криму та Османській імперії з моря.

Префект Кафи Емідіо Дортеллі д’Асколі:
“Але, якщо Чорне море було завжди сердитим, з давніх часів, то тепер воно незрівнянно чорніше і страшніше, через численні чайки (saiche), що все літо спустошують море і сушу.”. Д’Асколі з перших рядків починає свій “ОПИС ЧОРНОГО МОРЯ І татар 1634р” з розповіді про козацькі напади. Тож очевидно наскільки серйозно він оцінює цю проблему.


Козацька чайка

Тактику козаків описав Гійом де Боплан:
“Ось як це відбувається. Човни їхні виступають з води не більш як на дві з половиною стопи, тому козаки бачать ворожий корабель чи турецьку галеру скоріше, ніж їх самих запримітять. Далі вони спускають вітрила і дивляться, куди дме вітер; намагаються плисти так, щоб сонце було в них за плечима. За годину перед заходом сонця чимдуж веслують до галери чи корабля і зупиняються за милю поодаль, щоб не втратити його з поля зору. Таким чином тримають їх на оці, а опівночі, за сигналом, підпливають до кораблів. Половина козаків готова до бою, чекає лише відповідної хвилини, коли візьмуть галеру на абордаж, а тоді проникає всередину. На кораблях дуже здивовані, що на них напало 80 — 100 човнів, з яких лізуть козаки, захоплюють корабель, беруть цінності і невеликий крам. Забирають чавунні гармати, усе те, що, на їхню думку, може їм знадобитись, що не псуватиметься у воді, а потім галеру разом із залогою пускають на дно. Ось як чинять козаки. “

Боплан описав лише одну з тактик козаків, насправді вони діяли по-різному, але незмінно прагнули ставку робити на утримання ініціативи, маневр, непомітність чайок в морі і нападати першими.

На рахунок бойових здібностей українського флоту – цитата у того ж таки д’Асколі:
“На морі вони заволодівали спочатку маленькими судами і, заохочувані удачею в своїх здобутках, з кожним роком стали збирати все більші судна і в більшій кількості і, нарешті, дійшли до того, що 10 років тому 300 з лишком човнів вийшли в море і воювали з цілим флотом падишаха (Gran Signore). За словами всіх очевидців, якби в день битви була тиха погода, то жодна галера не повернулася б назад, так як козаки вже було заволоділи кормовою частиною адміральської галери, але, при сильній бурі, що піднялася, галери змогли рушити супроти ворога на всіх парусах і тим потопити кількох “(ОПИС ЧОРНОГО МОРЯ І ТАТАРІЇ).

Про цю грандіозну битву 1626 року, де 300-350 українських чайок зіткнулися з турецькою армадою згадали багато сучасників. Наприклад, англійський посол в Османській імперії Д.Рое. Також детально розповідає про битву під Кара-Харманом османський історик Мустафа Наїма. Його праці наповнені презирством до “невірних свиней”, але про українців він пише зі злістю, і теж підтверджує, що лише погода пізньої осені, що раптово змінилася, врятувала турків від розгрому (більш дрібні чайки мали гірше морехідність). “Тільки чайки не тонули, оскільки на їхньому фальшборті було примотано оберемки зв’язаного шкірою очерету, тож хоча їх і затопило, проклятці вели бій, занурені у воду по саму шию. Ще не бачено народу, який би зрівнявся з козацьким племенем такою собачою впертістю. Ті, хто в морських справах віддавав накази життя-смерті та бачив інші бої, казали, що ця битва з козацьким народом перевершила всі інші.”

Тобто флот українців був грізною силою не тільки в набігах на узбережжя, а й в морських битвах був здатний змагатися з флотом османів – однієї з найсильніших країн того часу.

“Козаки стали такі відважні, що не тільки при рівних силах, але і 20 чайок не побоїться 30-ти галер падишаха, як це видно щорічно на ділі; дійсно, 3 роки тому козаки забрали 2 галери і переслідували інші” – Д, Асколі. Повторю, це сучасник і очевидець – префект великого рабовласницького ринку Кафи.

Або ось: За свідченням французького посла в Порті Пилипа де Арле де Сезі: “Вони (козаки) користуються такою славою, що потрібні удари кийками, аби змусити турецьких воїнів виступити проти них на кількох галерах, які великий правитель споряджає туди з великим трудом”, а також він називав козаків “господарями Чорного моря”.

Але якщо про саму доблесті козацьких моряків в принципі серед дослідників в Україні непогано відомо, то ось оцінити результати морської війни кінця 16-го і початку 17-го століть з точки зору військової-стратегічної і політичної, на мою думку належним чином ще не намагалися.

Далі цитата (турецький літописець Мустафа Наїма в своїй Історії): “Давніше, коли Козак не виходив у Чорне море, кримські татари і ногайці Кантемира нападали на країну Ляха. Тож падишах, якого кілька разів просили стримати їх, надіслав листа татарському ханові, де було наказано, щоб хіть-не-хіть стримати Кантеміра та всіх буджацьких татар”.

Тобто турки, щоб козаки не завдавали морські удари у відповідь, стали забороняти татарам робити набіги на Україну. Це 1626 рік.

Але і до того вже були подібні заборони. Цитата – за 1617 рік (після брязкання зброєю біля польського кордону):
“Іскендер Паша написав мирний договір датований 26 вересня 1617 р.і видав зобов’язальну грамоту, і гарантував, що татарське плем’я надалі не завдаватиме шкоди-збитку країні Ляха” (у відповідь на припинення козацьких набігів).

1618
Послу поляків вказали на козацькі морські напади. Той відповів, що причиною є напади татар. В результаті “від великого везіра Халіля Паші вдруге написано й відіслано листа до Джанібека Ґерея Хана зі словами: «Хай всупереч мирній угоді країна Ляха не піддається нападам Татарина»”.

1626
“А Мегмед Ґерей та Шагін Ґерей казали: «Якщо з Козаком таке становище, то чому ви нам перешкоджаєте чинити набіги?» Тоді дали відповідь і послали [їм] листа: «Для того, аби бандитів стримувати і щоб вони не шкодили миру»”.

Як бачимо турки, як і московити, називають українців бандитами. Ось тільки які ж бандити, якщо турки самі визнають: припинимо набіги татар – припиняються і напади козаків у відповідь. Виходить їх набіги залежать не від бажання наживи, а від бажання розплати.

1630
Ще одне перемир’я, дві статті якого проголошують: “Шоста: щоб із цього (османського) боку контролювали татар.
Сьома: хай буде роз’яснено Кантеміру, Ай-Теміру, Ораку Мірзі та жителям Ак-Кермана, щоб вони не завдавали шкоди ляській країні”. Польша в свою очередь обязуется не допускать набегов козаков.

І т.д.

Тобто козаки вже до 1620-х років створили паритетну загрозу для Османської імперії і Кримського ханства. В результаті ворогуючі сторони взяли на себе зобов’язання припинити взаємні набіги.

Навмисно даю турецьке джерело, щоб зрозуміла була достовірність.


ГетьманПетроКонашевичСагайдачний,організаторчисленнихморськихпоходівпротитурків

Але підсумуємо незалежним джерелом, яке також підтверджує серйозність загрози від українського флоту. Префект Кафи Емідіо Дортеллі д’Асколі:
“Одним словом, козаки наводять такий страх не тільки в Татарії і всьому Чорному морі, але і в Константинополі, що через них там озброюють щорічно флот, частиною або весь. Також з їх приводу, ставши падишахом, султан Осман (Osman), 13 років тому, затіяв війну з поляками і особисто повів незліченне військо (мова про Хотинську війну). Але ясновельможний Владислав (Serenissimo Vuladislao), за допомогою тих же козаків, здолав і розбив його на голову. В цьому році султан Мурат (Murat), теперішній падишах, спробував воювати з тієї ж причини і рушив було два сильних війська, думаючи особисто стати на чолі їх; але потім, з ласки Божої, настав бажаний мир, причому умовою договору було надалі не допускати козаків на їх чайках до моря”

Козаки оволоділи військовою технологією, за допомогою якої змогли зрівняти сили з татарами. Якщо ті, маючи потужну кінноту, могли проникати далеко вглиб території противника і викрадати величезні маси народу в рабство, то козаки навчилися точно так проникати вглиб території противника і знищувати його порти і торгово-економічні центри.

В результаті вже до 1620-х років татарські набіги перестають бути регулярними і незабаром стають рідкісним явищем. Більш того, в 1626 році гетьман козаків Михайло Дорошенко і брати хан Мехмед і калга Шагін Гереї укладають прямий союз між Кримом і Військом Запорізьким, поклавши початок столітньої історії українсько-татарських військових союзів.

Тобто фактично морська війна українців досягла своїх цілей. Загроза з півдня – людоловскі набіги татар – була практично нейтралізована, колишній ворог – кримські татари – перетворився на союзника. Якість тих союзів – окрема тема, проте, найголовніша проблема була вирішена. І допомогли в цьому морські акції відплати, рейди і диверсії українського військово-морського флоту. Ця сторінка нашої історії створила глибоку базу фольклору, відбилася в народній пам’яті і виховувала наступні покоління українців в гордості за свою історію.

До речі, щоб у наших північних ворогів не було бажання примазуватимуться і приписувати собі нашу військово-морську історію, то, всі сучасники чітко розділяють russi і moscov. Всі цитати вище стосуються russi-cosacchi. Не moscov. А все, що є на рахунок moscov в оповіданні наприклад Д, Асколі про морські походи cosacchi, це сумніви, що москови взагалі на таке здатні. Одна цитата – вона нашим ворогам особливо сподобається:
“Москови (Moscovi) за своєю природою боягузливі і вельми несміливі (codardi et timidissimi), малодосвідчені в військовому мистецтві, а козакам необхідно мати великий досвід і лев’яче серце (cuor di leone)”.

Цікавий факт, що в грандіозній Хотинській війні 1621 року турецький султан, крім сухопутних сил, виставив на морі 66 галер і 500 чайок (перейнятий аналог козацьких) – всього близько 25 тис осіб. Проти нього діяло в найкращі місяці до 4 тис козаків декількома флотиліями загальним числом до 80 чайок. Тобто тільки по одному цьому видно, що загроза з моря туркам бачилася настільки серйозною, що вони не збиралися її недооцінювати.
При цьому втрати турків по ретельно підрахованим даними Петро Сас склали 7,5 тис осіб (майже третина з 25 тис). Проти 1,5 тис втрат з нашого боку, що також показує якість двох флотів.
При цьому українському флоту під час Хотинської війни вдалося виконувати завдання – атакувати найбільші торгово-економічні центри Османської імперії, здійснювати диверсійні вилазки і порушувати морське постачання армії султана. В результаті український флот став серйозним чинником, що прискорив перемогу Польщі над Туреччиною.
Хотинська війна наочно показує рівень українського флоту і його значення для сухопутних сил держави в масштабній війні.

Війна на морі проти Османської імперії починається з 16-го століття, затихає лише до сімнадцятого з припиненням татарських набігів, а й в 18-му під час Російсько-Турецьких воєн український флот відіграє важливу роль. Наприклад, у війні 1789 року, коли під командуванням американського адмірала Джон Пол Джонса (засновник військового флоту США) і безпосередньо своїх керівників Сидора Білого і Антона Головатого розбили турецький флот біля Очакова, чим наперед визначили вдалий початок і успішне завершення всієї війни і відвоювання українського півдня у турків. Після цього зі знищенням козацтва та поглинанням його Російською імперією, перетворенням в російські війська, українці складають кістяк Чорноморського флоту. «А матросов на Черноморский флот набирать из крестьян полуденной Малоросии как извечных мореходов и победителей над неприятелем», — Потьомкін.

Українці до нинішньої Російської імперії, воювали на морі з Османською імперією, а до неї з Візантійською, а до Візантійської – з Римською. Як бачимо, українці завжди вибирали САМОГО СИЛЬНОГО противника і били його. Це повністю нас відрізняє від Росії, яка НІКОЛИ не воювала зі завідомо сильнішим противником, а вважала за краще нападати тільки зі стовідсотковою впевненістю в перемозі. “Ісподтєшка”, зі спини, на два катери і буксир. При десятикратній перевазі.

У різні періоди історії періоди морських походів припинялися років на 300-400, українські еліти втрачали флот повністю за непотрібністю, але потім його відроджували з нуля і починали знову.

Тому я впевнений, що і в цей період нашої історії козакам потрібно мати воістину “лев’яче серце”.



Рідкісна ілюстрація. Козаки на чайках атакують ворожі галери, турецький малюнок 1636 р.

Джон Сміт, Myrotvorets News

На Крыме оккупанты разрушили дамбу хранилища токсичных отходов - все идет в море (видео)

$
0
0
Русская саранча устроила Чернобыль-2 на оккупированном крымском берегу Черного моря:

Незаконная добыча песка из урочища Плавни на территории Нижне-Чурбашенского хвостохранилища, что в Керчи, привела к разрушению части дамбы, которая препятствовала попаданию отходов в море. Об этом сообщает Керчь.ФМ.

В Крыму оккупанты разрушили часть дамбы хранилища токсичных отходов - все идет в море
Фото: Керчь.ФМ

"Добыча песка из Плавней Нижне-Чурбашенского хвостохранилища, несмотря на возмущения экологов и общественности, с каждым днем становится все больше. Тем страшнее прямая промывка песка, когда слив происходит непосредственно в канал, соединенный с морем. Таким образом, вся грязь от промывки и добычи песка идет на городской пляж", - говорится в сообщении.

Кроме того, как сообщают СМИ, экологи говорят об угрозе от вскрытия хвостохранилища для здоровья людей. Добыча и промывка песка провоцирует различные заболевания, в самом песке содержатся химические вещества - мышьяк, ванадий, фосфор и железо - в концентрации, значительно превышающей допустимые безопасные для жизни и здоровья людей нормы.

Активисты-экологи и ученые постоянно выступают против незаконной добычи песка, однако добыча его продолжается. По информации СМИ, этот токсичный песок используется при строительстве Керченского моста.

В МинВОТ Украины отмечают, что выборка песка из токсичного хвостохранилища вблизи Керчи является прямым нарушением оккупационными властями экологического законодательства.Кроме того, проведение таких работ создает чрезвычайную ситуацию и угрожает здоровью людей и экологии Черного моря.

В ведомстве со ссылкой на открытые источники уточнили, что в хвостах количество мышьяка превышает предельно допустимую концентрацию (ПДК) в 500 раз. При ПДК вдвое млг/кг, в шламах содержится 1085 млг/кг, содержание сурьмы в три раза превышает ПДК, ванадия – в 3,5 раза, хрома – в 1420 раз, фосфора и железа – 341 и 370 соответственно. В песке дамбы, что граничит с отходами, содержание мышьяка в 377 раз выше ПДК.В глубине насыпи концентрация опасных соединений уменьшается, но его в 40 раз больше чем ПДК.

Нижне-Чурбашенское хвостохранилище – это специальное сооружение для безопасного хранения токсичных веществ. Оно эксплуатировалось с 1968 года и предназначалось для сбора ядовитых отходов обогащения руд Камыш-Бурунского железорудного комбината.Сброс пульпы в хвостохранилище был прекращен в 1994 году вместе с работой комбината.


"Зубожіємо", аж пика тріскається: Гастрофест у Сумах обрав найкращі страви краю

$
0
0
Гастрофест у Сумах назвав найкращі страви міста

У Сумах після різдвяного гастрофесту «Слобожанські смаки», одним з організаторів якого виступила Сумська ОДА, визначилися з найкращими стравами краю, які припали до вподоби місцевим мешканцям.

Про це, підбиваючи підсумки заходу, який проходив у 10 ресторанних закладах обласного центру, розповіли його організатори, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У рамках фестивалю численні ресторанні заклади міста запропонували спеціально розроблені додаткові меню на базі автентичних слобожанських рецептів. За допомогою експертної комісії були визначені найкращі страви та заклади «Слобожанських смаків». Завдяки фестивалю відвідувачі змогли скуштувати страви, про які могли читати лише в літературі позаминулого століття, наприклад у Котляревського, чи в етнографічних дослідженнях», - зазначив під час прес-конференції етнограф, фольклорист, мовознавець Сергій П’ятаченко.



За підсумками гастрофесту експертна коміся визнала найпопулярнішими у Сумах такі страви, які готували ресторани, що брали участь у фестивалі: номінація «Найкраща страва» - «Бараболя-маківниця»; номінація «Автентична страва» - «Шпундра»; номінація «Народний вибір» (за результатами народного онлайн-голосування) - «Кров’янка з тушеною капустою».

Також були відзначені найкращі ресторани за традиційний підхід до приготування страв та за найбільшу кількість чеків у рамках гастрофесту, число яких, власне, і було визначальним під час визначення найкращої страви в рамках гастрофесту.

За словами співорганізаторки фестивалю «Слобожанські смаки» Ольги Ковалевської, Сумщина, втілюючи у життя подібні проекти, зараз стоїть на порозі успішного туристичного майбутнього регіону.

«Завдяки таким ідеям наш регіон стає не просто крапкою на мапі, а відкривається в об’ємі, - доступно, зрозуміло, естетично, креативно. Тепер ми маємо і певне уявлення про те, яка Сумщина на смак. І варто зазначити, що вона виявилася дуже смачною!», - зауважила Ковалевська.



Як відзначив на прес-конференції начальник відділу промоції та туризму Сумської облдержадміністрації Юрій Гладенко, вже по завершенні гастрофесту «Слобожанські смаки» від ресторанів надходить інформація, що відвідувачі замовляють страви з фестивального меню.

«Тому констатуємо, що напрямок узято правильний. Варто долучати нові заклади харчування до гастрономічних подій, продовжувати пошуки того автентичного рецепту, за яким створена страва займе почесне місце гастрономічної візитівки Сумщини», - наголосив Гладенко.

Організатори говорять, що хочуть подібний фестиваль провести також навесні та влітку.

Як повідомлялося, гастрономічний фестиваль "Слобожанські смаки" проходив у Сумах в 10 ресторанних закладах обласного центру з 7 по 14 січня.


Фото: sumypost.com

Русский мирок принес на Крым стандарты московитов - разруху и грязь (видео с днища)

$
0
0
Родная говень саранчи. Променять безвиз, инвестиции, развитие экономики на дно.. "Дебилы, бля!" (с)




Українська легкоатлетка виборола "золото"на змаганнях у Франції

$
0
0
Українська легкоатлетка Христина Стуй виборола "золото" на міжнародних змаганнях Meeting Elite en salle de Mondeville, які минулими вихідними проходили у Мондвілі (Франція).


Христина Стуй

На міжнародних змаганнях Meeting Elite en salle de Mondeville у Франції Христина Стуй виграла фінал з бігу на 60 м. Про це повідомляє прес-служба ФЛАУ.

Українська легкоатлетка була першою на дистанції 60 м із результатом 7,32 с.

З бігу на 400 м відбулися три фінали. Найкращий час у фіналі 2 показала українка Тетяна Мельник - 52,99 с. Анна Рижикова фінішувала другою у фіналі 1 - 54,16 с, а Анастасія Бризгіна (54,70 с) і Катерина Климюк (54,98 с) посіли відповідно друге і третє місця у фіналі 3.

Орися Дем’янюк стала другою з бігу на 1500 м, її результат - 4.18,41 хв. Анна Чубковцова фінішувала третьою з бігу на 60 м з бар’єрами - 8,17 с.

Кристина Гришутина з результатом 6,03 м була четвертою зі стрибків у довжину. Євген Гуцол з часом 1.52,06 хв став шостим з бігу на 800 м.

Українська легкоатлетка Христина Стуй виборола
Фото: TAF

Московского попа, привезшего с собой титушек, на Тернопольщине никто не бил, - полиция

$
0
0
Применения силы со стороны полиции не было. Провокации искусственно создавались под предводительством московских попов

экстремизм РПЦ

Представитель Национальной полиции Ярослав Тракало прокомментировал религиозный инцидент близ храма в селе Гнездичное Збаражского района Тернопольской области.

По словам Тракало, конфликт, который перерос в потасовку между сторонниками разных церквей, возник из-за несогласования времени проведения богослужения, сообщает Украинская правда.

Он отметил, что полиция выполняла свои обязанности по охране порядка в соответствии с законодательством.

"Правоохранители разделили две стороны - во избежание конфликта и общественного противостояния. Отдельные граждане одной из религиозных конфессий, при поддержке привезенных не местных соратников, начали конфликтовать с представителями правоохранительных органов, пытаясь войти в культовое сооружение, несмотря на предварительные договоренности между двумя межконфессиональными общинами. В результате - произошел конфликт", - отметил Тракало.

Он подчеркнул, что применения силы со стороны полиции не было.

"Охрану общественного порядка на месте происшествия обеспечивали 25 сотрудников полиции. Они принимали меры, чтобы не допустить дальнейшего распространения конфликтной ситуации. Один из священников обратился к медикам с жалобами на боли в голове, ему оказали медпомощь. Работники полиции устанавливают все обстоятельства инцидента", - рассказал Тракало.

Отдельно пресс-секретарь Нацполиции отметил отсутствие на месте инцидента подразделений спецназначения.

"Их не было и не могло быть, поскольку спецподразделения выполняют поставленные государством и, исходя из оперативной обстановки, задачи. А не занимаются решением не возложенных на них функций", - заявил он.

Он добавил, что правоохранители внесли сведения в Единый реестр досудебных расследований по статье 296 УК - хулиганство.

Ранее в неканоничном московском патриархате (РПЦ) брехливо заявили, что неизвестные мужчины вместе с полицией якобы избили священника Свято-Преображенского храма села Гнездичное Збаражского района Тернопольской области.

Силы тьмы: Оккультное значение символики СССР. Почему памятники Ленину несут черную магию

$
0
0
Оккультное значение символики СССР и мистика мавзолея Ленина:





Силы коммунистической тьмы: почему памятники Ленину несут черную магию:


Почему памятники Владимиру Ленину несут черную магию? Как связана советская партия с оккультизмом? Как коммунистическая власть программировала граждан? Почему советские школы строились на местах бывших кладбищ? Все это в программе Секретный фронт.

Канада випустить ще одну монету у формі української писанки

$
0
0
Фото: www.mint.ca
Королівський канадський монетний двір випустить кольорову срібну монету у формі української писанки. Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору.

Монета стане вже четвертою «писанкою» у колекції канадського монетного двору. Цього разу вона буде присвячена величезному пам’ятнику українській писанці, розміщеному у канадському місті Вегревіль у провінції Альберта.

“У східній частині міста Вегревіль, Альберта розміщений символ гармонії у формі яйця. 2300 кілограмова писанка - це присвячений століттю Королівської канадської кінної поліції монумент. Це диво комп’ютерного дизайну виконане у кольорах, що вшановують мир, історію та традиції. Наша четверта писана - це зменшена версія всесвітньовідомої вегревільського українського пасхального яйця”, - йдеться в описі монети на сайті.


На реверсі монети будуть нанесені кольорові візерунки, а на аверсі - профіль королеви Елизавети ІІ. Монета буде викарбувана із 31,82 гр чистого срібла та матиме номінал у 20 канадських доларів. Її випуск почнеться 5 лютого , а загальний наклад складе 5 тис штук.


Фото: www.mint.ca

Нагадаю, Королівський монетний двір Канади в 2016 році до 125-ї річниці першого поселення українців випустив овальну монету з візерунком української писанки (побачити цю красу можна за посиланням).

Нагадаємо: найбільший у світі пам’ятник українській писанці був встановлений торговою палатою Вегревіля у 1975-році. Щоліта поруч із монументом відбувається український фестиваль писанки. На розробку дизайну, виготовлення та збір велетенської писанки знадобилося понад 12 тис годин. Монумент має висоту 7.8 м і ширину 5.5 м. та обертається за напрямком вітру. У підніжжі пам’ятника встановлено табличку, яка на чотирьох мовах (англійська, французька, німецька та українська) розповідає про багатокультурну історію місцевої української громади.

БасТня про мартишку (в окулярах) і сало

$
0
0

і салу дала обіцянку, що його не їстимуть. (цитата з коментів)

Всерасейскую акцию "Тотальный диктант"по российскому наречию мокши проведут в проклятой гейропе :-)

$
0
0
Видимо, плохи дела с московитским суржиком, раз поперли его за границу, чтоб о себе напомнить:



Объявлена столица «Тотального диктанта» на 2019 год: ею станет Таллин, сообщает "Фонтанка". Жюри во главе с ректором Новосибирского государственного университета Михаилом Федоруком выбрало столицу Эстонии из пяти городов-номинантов, среди которых были также Вологда, Казань, Пенза и Ростов-на-Дону.

Эти города получили наибольшее число голосов в интернете. К слову, в информации об пропагандистской акции на ее сайте указано, что в 2019 году «Тотальный диктант» пройдёт с использованием гранта Президента Российской Федерации на развитие гражданского общества (уже смеюсь! У рабов ватников гражданское общество?), предоставленного Фондом президентских грантов, а также гранта, предоставленного фондом «Русский мир» (неужели эстонцы впустят к себе фашистскую идеологию?).

Шикарно: Валя Котик и Зоя Космодемьянская возвращаются в российские учебники #Московія #Зомбіленд

$
0
0
Российским школьникам навязывают на уроках истории рассказывать о пионерах-героях

2
«пионер-герой», чтобы у подрастающего поколения было чувство патриотизма.

В учебники по истории России планируют ввести понятие «пионер-герой», чтобы у подрастающего поколения было чувство патриотизма.

С этой инициативой выступила председательница молодежного парламента при нелегитимной Госдуме Мария Воропаева, сообщает Lenta.ru, передает Пенза-пресс.

Она отметила, что известные старшему поколению имена юных "героев Великой Отечественной войны" знают только 5−7% современных российских школьников. По мнению авторов инициативы, это связано с тем, что в историко-культурном стандарте, посвященном СССР, нет понятия «пионер-герой».

«Это знания, которые необходимы для формирования идентичности и патриотизма, популяризации невыдуманных героев среди молодежи», — подчеркнули авторы.



От себя добавлю, что страница о пионерах-герояхуже появилась на сайте Министерства обороны Российской Федерации (Минобороны РФ).

Сборная Украины бойкотирует Универсиаду-2019 в Красноярске

$
0
0
Команда Украины не будет участвовать в зимней Универсиаде, которая пройдет 2-12 марта в Красноярске (РФ). Об этом в комментарии ТАССзаявил первый заместитель министра молодежи и спорта Украины Игорь Гоцул.



"Спортсмены Украины не приедут в Красноярск", - сообщил Гоцул.

На зимней Универсиаде-2017, которая проходила в городе Алма-Ата (Казахстан), сборная Украины заняла десятое место в неофициальном медальном зачете, завоевав 2 золотые, 3 серебряные и 4 бронзовые награды.

Троллинг 80 лэвэла

Еще четыре громады на Винниччине и одна на Прикарпатье перешли в Поместную церковь

$
0
0
На Прикарпатье громада изгнала московского попа пением украинского гимна - бес бежал, аж пятки сверкали!

Филарет рассказал о своем пути от безбожника в священники

В Винницкой области на протяжении прошлых выходных еще четыре громады в трех районах решили перейти в Православную церковь Украины. Об этом Укринформусообщил руководитель Винницкой епархии ПЦУ протодиакон Владислав Демченко.

«В течение выходных сборы относительно перехода приходов УПЦ Московского патриархата в подчинение Православной церкви Украины состоялись в четырех общинах. В частности, одобрили следующие решения религиозная громада Рождества Пресвятой Богородицы с. Хижинцы Винницкого района, Свято-Николаевская религиозная община пгт. Крыжополь, религиозная община Покрова Пресвятой Богородицы с. Вербовец и храма Великомученика Дмитрия Солунского с. Морозовка Мурованокриловецкого района», - сообщил Демченко.

По его словам, в Морозовке решения религиозной громады о переходе в ПЦУ поддержал священник.

Таким образом, по данным Управления по делам национальностей и религий Винницкой ОГА, в области на данное время уже 64 прихода неканоничного Московского патриархата приняли решение перейти в подчинение ПЦУ.

В Ивано-Франковской области, в поселке Богородчаны, на общем собрании религиозная громада храма Святых Апостолов Петра и Павла под гимн Украины перешла в Православную церковь Украины (ПЦУ). Об этом на своей странице сообщил депутат Ивано-Франковского областного совета Святослав Никорович.

"Вот как поп бежал под гимн Украины. Еще нужно что-то кому-то объяснять?" - написал Никорович и выставил видео голосования громады Богородчан на общем собрании о переходе в ПЦУ.



Никорович утверждает, что "Московский патриархат пытался перессорить верующих, однако им это не удалось". В своих комментариях жители поселка признаются, что им жаль отца ПЦУ Владимира Шувара, который не может перейти во вновь образованную церковь, потому что его сын учится на России.

В тоже время пресс-служба Ивано-Франковской епархии МП (РПЦ) лживо опровергает информацию о переходе религиозной общины поселка Богородчаны во вновь образованную ПЦУ.

Ранее в ПЦУ перешли религиозные громады в селе Поховка Богородчанского района и Успенский Собор в Коломые.

ВМС США пополнила ударная атомная подлодка. Даже боюсь представить, чем ответит рашка :-)

$
0
0
ВМС США пополнила ударная атомная подлодка класса Virginia

В состав Военно-морских сил США вошла ударная атомная подводная лодка USS South Dakota.

Церемония введения корабля в эксплуатацию состоялась в городе Гротон, Коннектикут.Многоцелевая атомная подводная лодка South Dakota класса Virginia оснащена 12-ю крылатыми ракетами Tomohawk.

Она имеет специальное звукопоглощающее покрытие корпуса, а также малошумную двигательную установку. Ее стоимость оценивается примерно в $2,7 млрд.

Россия таки помойка, зря скачут: В десятках городов РФ проходят "мусорные протесты"

$
0
0
В десятках городов России проходят

В десятках колоний Москвы сегодня проходят акции протеста против политики властей по утилизации отходов.

Как сообщает Радио Свобода, участники акций протестуют против свалок, полигонов бытовых отходов, мусоросжигательных заводов и так называемой "мусорной реформы".

"Протесты под лозунгом "Россия не помойка" заявлены более чем в 30 регионах, включая Москву и Петербург. В некоторых из них они уже произошли - в частности, в Красноярске, Новосибирске", - говорится в сообщении.







Как отмечается, наиболее широкие протесты - в Архангельской области, где они проходят более чем в 10 населенных пунктах. Их участники протестуют против создания мусорного полигона Шиес, куда должны свозить отходы в том числе из Москвы.В самом Архангельске, по оценке МБХ-медиа, на митинг пришло более тысячи человек.

Мусорные контейнеры в Новосибирске
Мусорные контейнеры в Новосибирске

Полигон твердых бытовых отходов "Царево" в Подмосковье
Полигон твердых бытовых отходов "Царево" в Подмосковье

Взгляд на украинские события из Беларуси

$
0
0
Взгляд из Беларуси

Georg Brighton @BrightonGeorg
из комментариев:
даже не знаю. кто хуже - Вова Зеля или баба Жуля)
Шкода, але багато українців як ті мавпи - не бачу, не чую і буду патякати про влада погана- замінити бла-бла-бла (укрверсія)
А это менталитет у украинцев такой замечено не раз уже.
Каким бы хорошим и иделальным человеком не был президент, как только он из кандидата становится президентом сразу его начинают ненавидеть, даже когда он ещё не успел ничего сделать.
Вот станет мистер зелёный президентом в тот же день все кто за него проголосовали будут его хаять, пинать и ненавидеть.
Родня за него, уж слишком сильно топят. Вот если он победит буду угорать над ними и порицать. Смешно же. Люди головой не думают просто
Все очень просто. 350 лет в Украине не было своей власти. Вся власть была от оккупантов. Или кремляди или свои предатели. Естественно ее ненавидели. Сейчас власть своя, но инерция мышления народа мешает рационально оценивать. Легче изменить страну, чем мозги упертых баранов. Факт
Это верно. Не стоит забывать про 70 лет совка, когда народ от власти видел только отъём имущества при раскулачивании, еды при голодоморах и сжигание домов при нападении его союзника нациста.
Подтверждаю.Причём не только как беларус,а как регулярно бывающий в Украине беларус...
Количество украинцев,ебанувшихся на дешёвом популизме очень настораживает...
Увы... Самые упоротые зрадойобы те, кто считал, что наутро после Майдана все проснутся в Швейцарии. А тут время идет, а Швейцарии все нет - зрада!!! И они завывая от счастья понесут к корыту любого афериста, который пообещает им наутро Швейцарию. Так было с Мухуилом, и с рыгами.
Сумніваюся що їх би влаштувала і Швейцарія.

Владыка Епифаний рассказал, какие устаревшие привычки будут искоренять в храмах

$
0
0
Глава Православной церкви Украины митрополит Епифаний положительно относится к тому, чтобы в храмах было больше мест для сидения во время богослужений, и пытается искоренить привычку работников храмов ругать женщин, которые зашли в церковь без платка. Об этом он рассказал в интервью Радио Свобода.

Гройсман поздравил Епифания с возведением на митрополичий престол

«Православная церковь не против скамеек в храмах. Но если мы возьмем Михайловский Златоверхий собор или иной в центре Киева храм, если мы разместим скамейки или стулья, то это автоматически уменьшит вдвое или втрое вместительность собора. Поэтому даже в Михайловском Златоверхом монастыре у стен есть скамейки, мы поставили скамейки для тех людей, которые имеют в этом потребность. Например, пожилые люди, больные, инвалиды имеют возможность прийти в храм и сидеть. Но в целом, у нас нет возражений относительно сидения в храме. Есть определенные периоды богослужения, когда и священнослужители сидят, а есть периоды, когда нужно стоять», - сказал Епифаний.

По его словам, этот вопрос будет решен, когда в больших городах построят достаточное количество храмов.

«В селах это проще. Когда мы заходим в храм, то видим лавки. И там даже именные места. То есть каждый прихожанин имеет свое постоянное место в храме. Я думаю, что в будущем это не будет проблемой и для нас, когда в мегаполисах будет решен вопрос соответствующего количества храмов», - сказал он.

Кроме того, глава ПЦУ отметил, что «искореняет» привычку работников храмов и верующих делать замечания женщинам, которые вошли в церковь без платка.

Епифаний: Должны продолжить развитие и укрепление церкви

«У нас, православных, есть определенные принципы. А особенно у старшего поколения, которое делает резкие замечания молодым людям, впервые посещающим храм. Я всегда говорил и буду говорить о том, что этого нельзя делать. Я стараюсь это искоренять. Почему? Человека не нужно встречать по внешнему виду. Мы должны принять его с любовью.Он сам придет к осознанию, что в таком виде нельзя посещать храм», - отметил Епифаний.

Напомню, сегодня в Софийском соборе в Киеве состоялась церемония интронизацииПредстоятеля Православной церкви Украины митрополита Епифания.


ДТП автобуса с детьми на РФ: семеро погибших, 32 госпитализированы

$
0
0
В автобусе, опрокинувшемся в Калужской области РФ, находились 45 россиян, семь из которых погибли и 32 госпитализированы. Такие уточненные данные сообщили в МЧС РФ, передает ТАСС.

ДТП автобуса с детьми в России: семеро погибших, 32 госпитализированы

Из 44 пассажиров погибли трое взрослых и четверо детей, госпитализированы 32, в том числе 23 ребенка. Кроме того, четверо детей и взрослый после осмотра были направлены в пункт временного размещения.

Ранее сообщалось, что в автобусе, везшем детей на конкурс и опрокинувшемся в кювет под Калугой, находились 48 россиян, в том числе 33 ребенка. По предварительным данным, авария произошла из-за того, что водитель не справился с управлением на скользкой дороге.

Время офигительных историй новоросцев прошло

$
0
0



Теперь только так и не иначе:

Viewing all 41163 articles
Browse latest View live




Latest Images