Quantcast
Channel: Вільно та Чесно про Головне
Viewing all 41163 articles
Browse latest View live

Китай анонсировал революцию в добыче сланцевого газа. На москва-болоте заплакали жабы...

$
0
0
Китайские ученые разработали новую технологию добычи природного газа, которая позволит открыть доступ к сланцевым запасам, по объему которых КНР занимает первое место в мире, вдвое опережая США и Австралию.



Для разработки глубинных пластов ученых-ядерщиков главной государственной лаборатории контролируемых ударных волн при Сианьском транспортном университете под руководством профессора Чжан Юнминя намерена использовать технологию «энергетического стержня», заимствованную из детонатора атомной бомбы, аналогичной той, что была сброшена на Хиросиму, сообщает South China Morning Post.

Имея 31,6 триллиона кубометров сланцевого газа в недрах, Китай пока может добывать лишь около 6 млрд кубов в год, поскольку основные сконцентрированы в провинции Сычуань на глубине более 3,5 тысячи метро ниже уровня моря.

Такие глубины недоступны традиционному гидравлическому разрыву пласта, когда для высвобождения газа, из осадочных пород используется жидкость под высоким давлением. Чтобы ГРП заработал на глубине более 3 километров нужно создать давление в 200 мегапаскалей - такое же, как на глубине Марианской впадины.

Идея китайских ученых заключается в том, чтобы использовать мощный электрический ток, который позволит сгенерировать концентрированную и контролируемую ударную волну для достижения того же результата.

Технология разрабатывалась более 10 лет и на данном этапе прошла уже лабораторное апробирование. Через пару месяцев, а именно в марте-апреле этого года ее начнут тестировать в реальных условиях.

«Технологический прорыв может спровоцировать новую сланцевую революцию», - говорит Чен Жун, профессор Юго-Западного топливного университета в Чэнду, столице провинции Сычуань.

В настоящий момент Китай потребляет около 200 млрд кубометров газа в год, основная его часть - порядка 130 млрд кубов - добывается на территории страны. Остаток импортируется из Туркмении (65 млрд кубов прошлом году).

План развития отрасли, опубликованный в 2017 году, управлением по делам энергетики КНР, предполагает рост потребления на 76% в ближайшие 20 лет, до 347 млрд кубометров. Почти весь дополнительный газ Китай намерен добывать самостоятельно.

Внутреннюю добычу в КНР планируют нарастить на 60%, до 220 млрд кубометров, из которых 30 млрд кубов - сланцевый газ, месторождения которого начали разрабатывать в 2016 году с помощью британо-голландского концерна BP.

В 2017 году в Китае был впервые в мире запущен процесс добычи с океанического дна "горючего льда" - гидратов природного газа. Он извлекается из кристаллов, которые представляют собой смесь молекул воды и метана и встречаются под слоем вечной мерзлоты или глубоко на дне океана, передает Финанс.



«Новий курс» Тимошенко - це пекельна суміш плагіату, самоплагіату, фейкових джерел і помилок

$
0
0


Члени редколегії VoxUkraineпрочитали 401 сторінку «Нового курсу» і знайшли випадки плагіату і самоплагіату, посилання на недійсні або неіснуючі джерела та довільне трактування результатів іноземних досліджень.

21 вересня Юлія Тимошенко презентувала свою економічну програму, розроблену колективом авторів, яку, вочевидь, слід уважати планом дій на випадок, якщо пані Тимошенко буде обрана президентом України.

Програма вражає своїм обсягом (401 стор. переважно тексту), але опис наявних в Україні проблем авторам удався набагато краще, ніж пропозиції з їх вирішення. До того ж, програма насичена суперечностями, які докладно описавТимофій Милованов.

Головна з них — очевидна несумісність значного зниження податкового навантаження (зокрема заміна податку на прибуток та ПДФО податком на розподілений прибуток -с. 223) та підвищення державних видатків — дешеві/пільгові кредити для (деяких?) промислових підприємств та фермерів, значні інвестиції в інфраструктуру, розвиток технопарків, розбудова «цифрового уряду» на базі технології блокчейн та ін.

Декілька джерел фінансування таких видатків у програмі названі: рефінансування Нацбанком банків, які видаватимуть дешеві кредити; значне зростання кредитів від міжнародних організацій (МБРР, МФК, ЄІБ, ЄБРР), а також від Азійського банку (під державні гарантії). Проте, запропонована схема кредитування за підтримки НБУ фактично означає емісію гривні та стане загрозою макроекономічній стабільності. За таких умов навряд чи можна розраховувати на збільшення підтримки від міжнародних партнерів, які за останні роки вже і так суттєво її збільшили.

Втім, придивившись уважніше, можна помітити, що «Новий курс» не є аж надто новим.

Кілька прикладів плагіату та помилок

Так, розділи щодо банків та монетарної політики (7,8,18,19) практично повністю переписані зі «Стратегії розвитку банківської системи», підготовленої Експертною групою (на жаль, склад групи у Стратегії не названий) Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності ще 2016 року.

Новий курс Юлії Тимошенко

...Її сутність полягає в інтенсивному проведенні кількісного пом’якшення, переорієнтуванні грошових потоків з фінансового сектору на кредитування реального виробництва, зокрема проведення нової індустріалізації 4.0, розвитку високих технологій, малого і середнього бізнесу. Так,

ФРС США реалізувала безпрецедентну програму кількісного пом’якшення (QE) та стимулювання кредитування малого і середнього бізнесу (Purchase of MBS Program). На фоні економічного зростання у США почався процес переходу монетарної політики ФРС до помірного підвищення ставок, проте вона залишатиметься досить м’якою для подальшої підтримки економічного зростання і зайнятості;

Стратегія розвитку банківської системи

...Її сутність в інтенсивному проведенні продуктивної грошової емісії (тобто емісії, яка використовується сектором реального виробництва товарів) і переорієнтації емісійних каналів на стимулювання кредитування реального сектору, зокрема високих технологій, малого і середнього бізнесу.

Так, ФРС США реалізувала безпрецедентну програму кількісного пом’якшення (QE) та стимулювання кредитування малого і середнього бізнесу (Purchase of MBS Program). На фоні економічного зростання у США почався процес переходу монетарної політики ФРС до помірного підвищення ставок, проте вона залишатиметься досить м’якою для подальшої підтримки економічного зростання і зайнятості.

Новий курс Юлії Тимошенко

Одночасно з розвитком операцій першої групи необхідно вивести операції постійного доступу Національного банку із розряду конкурентно привабливих через розширення коридору процентних ставок за цими операціямиза рахунок зниження ставок за ДС НБУ овернайт (які стануть депозитами овернайт НБУ).

Стратегія розвитку банківської системи

Одночасно з розвитком операцій першої групи необхідно вивести операції постійного доступу Національного банку із розряду конкурентно привабливих через розширення коридору процентних ставок за цими операціямиза рахунок зниження ставок за депозитами овернайт НБУ.

Новий курс Юлії Тимошенко

Одним із важливих завдань економічної політики України має бути стимулюваннявисокотехнологічного експорту, експорту товарів і послуг з високою доданою вартістю та імпорту новітніх технологій.

Ключову організаційну роль у стимулюванні розвитку експорту товарів з високою доданою вартістю має забезпечувати створене Експортно-кредитне агентство, організовуючидопомогу вітчизняним підприємствам у просуванні товарів на світових ринках, кредитування, страхування, державне гарантування експортно–імпортних контрактів та організаційно-консультативну підтримку з приводу виходу українських товарів та послуг на нові ринки. Експортно–кредитне агентство має залучати різні державні та приватні, у тому числі фінансові установи.

Стратегія розвитку банківської системи

Одним із важливих завдань економічної політики України має бути стимулювання експорту товарів та послуг з високою доданою вартістю та імпорту новітніх технологій.

Ключову організаційну роль у стимулюванні розвитку експорту товарів з високою доданою вартістю має забезпечувати новостворене Кредитно–експортне агентство, організовуючикредитування, страхування, державне гарантування експортно-імпортних контрактів та організаційно–консультативну підтримку з приводу виходу українських товарів та послуг на нові ринки. Кредитно–експортне агентство має залучати різні державні та приватні, у тому числі фінансові установи.

Розділ 23 (земельні відносини) — практично повністю скопійованадоповідь аналітичного центру «Оптіма» від 2017 року. Зрозуміло, що і в «Нового курсу», і в цієї доповіді одні й ті самі автори, однак у країнах, де існують стандарти академічної доброчесності, таке запозичення називається самоплагіатом. Зміст цього розділу також залишає бажати кращого — це традиційна «лякалка» про те, що в разі відкриття ринку сільгоспземлі Україну спіткає доля Мадагаскару — а саме, всю землю скуплять іноземці, в тому числі росіяни.

Інноваційні та технопарки — один з головних інструментів переходу до інноваційної економіки, згідно з «Новим курсом». Проте визначення місії інноваційного чи технологічного парку (с.308), запропоноване Інноваційною радою Квінсленда, можна (з невеликими відмінностями) знайти в десятку статей вітчизняних науковців — наприклад, у цій монографії (с.9). На сайтісамої Ради нам такого визначення знайти не вдалося, тож його джерела залишаються невідомими.

Ідею інноваційного розвитку активно просував ще уряд Азарова (див. постанову 2011 року). Основна проблема з спеціальними економічними зонами загалом (та технологічними парками зокрема) — це те, що вони знижують ефективність розподілу ресурсів в економіці. Як раніше писав VoxUkraine, здебільшого СЕЗ та технопарки є збитковими. Вони можуть використовуватися урядами як інструмент розвитку депресивних територій, однак зазвичай такий розвиток відбувається за рахунок решти економіки. Україна мала значний негативний досвід із такими зонами — так, що в 2005 році саме уряд Тимошенко їх скасував (див. закон про зміни до бюджету 2005 та листКМУ).

Технологічні «уклади»

Говорячи про глобальні тенденції, автори Нового курсу звертаються до теорії технологічних устроїв (хоча називають їх технологічними укладами – що є калькою з російської мови). Калька з російською є цілком закономірною, оскільки ця теорія популярна саме серед російських економістів. Одним з авторів так званої теорії шостого економічного устрою є Сергій Глазьєв — скандально відомий російський економіст, який на деякий час був обраний іноземним членом НАН України. Сергій Глазьєв був радником Володимира Путіна та отримавмедаль за «звільнення Криму та Севастополя». Генеральна прокуратура України оприлюднилиаудіозаписи з доказами причетності Сєргєя Глазьєва до анексії Криму.

Сама ж таблиця, яка наведена в тексті Нового Курсу, часто зустрічається в Інтернеті. І хоч окремі її частини можуть зазнавати змін, головні ключові слова, зазвичай, залишаються такими самими (наприклад, тут). Ну а саме визначення технологічних укладів було взято з української сторінки Вікіпедії.

Новий курс Юлії Тимошенко

Технологічний уклад – це сукупність виробництв, які мають єдиний технологічний рівень та розвиваються синхронно. Зміну домінуючих в економіці технологічнихукладів визначають науково-технічний і технологічний прогрес, комерціалізація інноваційних продуктів і процесів та їх дифузія в економіці.

Wikipedia

Технологічний устрій (також відомий як Технологічний уклад) — сукупністьзв'язаних виробництв, що мають єдиний технічний рівень і розвиваються синхронно. Зміна домінуючих в економіці технологічнихустроїв зумовлює нерівномірний хід науково-технічного прогресу.

Переваги відкритого банкінгу (с. 319-320) майже дослівно скопійовані з публікаціїсайту minfin.com.ua.

Новий курс Юлії Тимошенко

Переваги, які дає Open Banking банківському сектору:


  • впровадження нових технологій, на шляху поступового переходу до цифрового банкінгу;

  • нові продукти і сервіси, що задовольняють змінний клієнтський попит;

  • більш активне використання Big data;

  • розширення можливості використання соціальних медіа в якості одного з основних каналів комунікації.

  • поліпшення якості обслуговування клієнтів;

  • створення нових джерел доходу для банку – за рахунок продажу своїх даних як послуги, або у вигляді плати за підключення провайдера до інтерфейсів банку;

  • зниження витрат банку на розробку нових продуктів і послуг, зменшення витрат на надання послуг клієнтам за рахунок підключення зовнішніх провайдерів.

Minfin.com.ua

Переваги, які дає Open Banking банківському сектору:


  • Впровадження нових технологій. У банківській сфері відбувається поступовий перехід до цифрового банкінгу.

  • Банк отримує нові можливості, завдяки яким можна пропонувати нові продукти і сервіси, що задовольняють клієнтський попит, який змінився.

  • Більш активне використання Big data– це стало частиною бізнесу і ухвалених бізнес-рішень.

  • Розширення можливості використання соціальних медіа як одного з основних каналів комунікації.

  • Поліпшити якість обслуговування клієнтів.

  • Створити нові джерела доходу для банку – за рахунок продажу своїх даних як послуги, або у вигляді плати за підключення провайдера до інтерфейсів банку.

  • Знизити витрати банку на розробку нових продуктів і послуг, і витрати на надання послуг клієнтам за рахунок підключення зовнішніх провайдерів.

Кілька абзаців опису проблем електронних послуг (с. 174-175) скопійовано з аналітичної записки (с.7-8) Національного інституту стратегічних досліджень без посилання на джерело.

Новий курс Юлії Тимошенко

Переважна більшість послуг, які нині надаються через портали, не є е-послугами четвертої стадії розвитку, коли виконання всіх процедур, передбачених порядком надання послуги, відбувається в електронній формі. Здебільшого, це послуги другої та третьої стадій розвитку, тобто лише частково автоматизовані.

...Таким чином, на даний момент не дотримується принцип «єдиного вікна», що є одним із ключових принципів розвитку системи електронних послуг, а також порушуються норми чинного Закону України «Про адміністративні послуги», що передбачають надання адміністративних послуг в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Проблемні питання розвитку електронного урядування в Україні

Втім переважна більшість послуг, які нині надаються через портал, не є е-послугами четвертої стадії розвитку, коли виконання всіх процедур, передбачених порядком надання послуги, відбувається в електронній формі. Здебільшого, це послуги другої та третьої стадії розвитку.

...Таким чином, на даний момент не дотримується принцип «єдиного вікна», що є одним із ключових принципів розвитку системи електронних послуг, а також норми чинного Закону України «Про адміністративні послуги», що передбачають надання адміністративних послуг в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Податки

Дуже цікавими є обгрунтування «нової» податкової системи. По-перше, стверджується, що у країнах «нордичної системи» через бюджет перерозподіляється до 56% ВВП, а в Італії, Греції та країнах Східної Європи — «медіанно» 22%. В тому, що це не так, можна переконатися, наприклад, з данихМВФ — найнижчий рівень урядових видатків до ВВП у Європі 2017 року мала Румунія, і він складав 31%. Далі з посиланням на Антикорупційний звіт ЄС ідеться про обернений зв’язок між рівнями офіційного податкового навантаження та корупції, а також про те, що «збільшення ділової активності (бізнесу) при одночасному збільшенні якості життя (LQI) або індексу щастя (WHI) громадян можливе лише при усуненні економічного антагонізму інтересів працедавця та найманої особи» (с. 130). Однак, ЄС випустив лише один Антикорупційний звіт (2014р.), і жодної з цих тез у ньому немає. Проте у ньому є діаграма (с.25), яка презентує результати опитування Eurobarometer (2013) щодо корупції та доступу до публічних закупівель. У «Новому курсі» (с. 136) цю діаграму чомусь приписано дослідженню Transparency International & the World Bank (2016).

У розділах 10.5 та 15.3 наводяться (втім, без подробиць) розрахунки податкового ефекту від зниження ставки оподаткування. При цьому зазначається, що «коефіцієнт податкової еластичності (ɛTR), ... в 2017 році склав для України 0,73 згідно з макроекономічним консенсусом ТІ та Світового Банку» (с.219). Зазначимо, що жодного макроекономічного консенсусу ТІ та Світового банку не існує (існує консенсус-прогнозМЕРТ), проте розрахунки коефіцієнта податкової еластичності 2015 року виконав Юрій Городніченко у статтіпро можливий ефект зниження ставки ЄСВ на податкові надходження (як не дивно, у його статті наведено саме 0,73 як одне з можливих значень коефіцієнта). Схожі розрахунки виконалипрофесори ЛНУ ім. Івана Франка, проте у їхній роботі значення коефіцієнта склало 0,59.

Окрему увагу приділено «найбільш корупційному» податку — ПДВ. Зокрема, стверджується, що «рівень ухилень від ПДВ в країнах ЄС продовжує зростати» (ст. 224), у той час, як дослідники ЄС стверджують, що з 2013 по 2016 розрив між теоретично можливим і фактичним збором ПДВ знизився зі €170 млрддо €147 млрднезважаючи на зростання економіки ЄС. Значна частина цього розриву є результатом наявності «пільгових» режимів ПДВ для певних товарів у деяких країнах ЄС). Саме «ухиляння» становить оціночно €50 млрд (близько 4% можливих доходів) і теж зменшується. Зростання ухиляння дійсно було, але не останніми роками, а у першій половині 2000-х. «Новий курс» пропонує замінити ПДВ податком на кінцеве споживання, що фактично закриє двері Євросоюзу для України — оскільки ЄС встановлює ПДВ як необхідний для країн-членів (зокрема директива 2006/112/ЄС).

Ще один цікавий результат, наведений у «Новому курсі» (с.220) без указання розрахунків, які привели до цього результату, — це «коефіцієнт регресії (CR) (регресії зростання реального ВВП на душу населення від середнього показника корупції (ICRG)), який в 2018 році (оптимістичний сценарій)) складе 0,87». Яким чином можна оцінити коефіцієнт регресії для окремо взятого поточного року, для нас загадка. Проте, у відкритому доступі є дослідженняМВФ, яке каже про те, що «збільшення індексу корупції ICRG на одну одиницю (еквівалентне зниженню корупції в Україні до рівня Болгарії і Румунії) підвищить зростання ВВП приблизно на 0,87 відсотка» (с. 6). До речі, останнє речення майже дослівно (але без указання джерела) міститься на с.221 «Нового курсу».

***

Глибший аналіз тексту міг би надати ще багато подібних знахідок. Проте вищенаведеного достатньо для того, щоб проілюструвати принаймні недбалість у написанні документа.

Бачити економічну програму низької якості від кандидата в президенти, який наразі має найвищий рейтинг, сумно. Але набагато сумніше, що інші кандидати поки що не запропонували жодної.

P.S. На с. 388 «Нового курсу» згадується «КомісіяООН під головуванням Харлема Брундтланда». На щастя, пані Ґру Гарлем Брунтланнніколи не прочитає цей документ.

Автори: Ілона Сологуб, Юрій Городніченко, Олександр Жолудь, Дмитро Яблоновський, Тимофій Брік, Борис Давиденко



СБУ поймала на взятке подполковника полиции (видео)

$
0
0
Сотрудники СБУ разоблачили и задержали на взятке заместителя начальника одного из райотделов Главного управления Нацполиции в Харьковской области. Об этом сообщает пресс-центр СБУ.



"Оперативники СБУ установили, что подполковник полиции требовал деньги от местных предпринимателей за невмешательство в коммерческую деятельность по вырубке лесопосадок и заготовки древесины. В случае несогласия чиновник угрожал создать искусственные препятствия для деятельности предпринимателей и применить к ним меры правового реагирования. Размеры взяток милиционер определял в зависимости от объемов вывезенных лесоматериалов", - говорится в сообщении.

СБУ поймала на взятке подполковника полиции

Сотрудники СБУ задержали заместителя начальника райотдела согласно ст. 208 Уголовного процессуального кодекса Украины после получения очередной взятки в размере более 14 тыс. гривень. В рамках начатого уголовного производства следователи Управления СБУ в Харьковской области задокументировали ряд фактов получения полицейским взяток на общую сумму более 33 тыс. гривень.




Решается вопрос о сообщении полицейскому о подозрении в совершении преступления, предусмотренного ч. 3 ст. 368 Уголовного кодекса Украины. Продолжаются следственно-оперативные действия.


Интересные зашквары рашистских троллей в украинской мове

$
0
0
Цікаві зашквари рашистських тролів в українській мові




Этноцид: Оккупанты отменили спектакль крымскотатарского театра в Евпатории

$
0
0
На временно оккупированном Крыме труппе нового независимого театра «Алтын бешик», созданного после незаконного увольнения художественного руководителя Крымскотатарского академического музыкально-драматического театра, не дают выступать перед зрителями, не смотря на проданные билеты.



Очередной запланированный спектакль «власть» отменила в Евпатории, сообщает крымскотатарская газета «Авдет».

«Труппа нового крымскотатарского театра «Алтын бешик» не смогла выступить в Кезлеве (Евпатории)… Директор Евпаторийского театра им. Пушкина Людмила Юдицкая, ссылаясь на старую проводку, отсутствие финансирования на ее замену или профилактические работы по ремонту, заявила, что «всё выбилось» с прошлого воскресенья», - говорится в сообщении.

По данным издания, об отмене спектакля было объявлено за три дня до премьеры. Жители Евпатории были удивлены происходящим, поскольку в этом районе города не было проблем с электричеством. К тому же, у театра был генератор. Тем не менее, встреча актеров со зрителями состоялась.

«Местные жители давно ждали гастролей нового театра у себя в городе, ведь в труппе играют самые известные крымскотатарские актеры. Они и встретили зрителей у дверей евпаторийского театра в назначенный день премьеры. Художественный руководитель труппы Билял Билялов публично извинился перед присутствующими», - пишет «Авдет».

Несмотря на отмену спектакля, зрители поддержали актеров - никто из них не вернул билеты в кассу театра. Несмотря на дождь, импровизированный концерт с участием актеров и зрителей, состоялся под открытым небом.

Коллектив нового театра сталкивается с подобной проблемой не в первый раз. До этого ему отказали в аренде сцены в городе Джанкое и Ленинском районе. По словам руководителя труппы Билялова, «власти» видят в спектаклях нового театра «какие-то противоправные призывы».

Оккупанты отменили спектакль крымскотатарского театра в Евпатории

«У нас один только призыв – любить друг друга, быть добрыми друг к другу, уважать своих родителей, не бросать их. Спектакль «Беш дакъкъа нефес» («Пять минут на вздох») как раз об этом», – сказал Билялов.

Как сообщалось ранее, в отчете Крымскотатарского ресурсного центра за 2018 год отмечается, что на оккупированном Россией Крыме наблюдается новая форма давления на крымчан - наступление на их культурную идентичность. В частности, новому театру «Алтын бешик» («Золотая колыбель»), созданному в знак протеста против незаконного увольнения из театра его художественного руководителя, заслуженного деятеля искусств Украины Биляла Билялова, препятствовали проведению премьерных спектаклей на Крыме. Как отмечают правозащитники, в отличие от 2017-го года, в 2018-м, кроме преследования активистов и верующих-мусульман, фиксировались незаконные обыски и аресты крымскотатарских предпринимателей, организующих культурные, образовательные и спортивные проекты.

В российском самолете пьяный ватник "деструктивно"избил стюардессу

$
0
0
Вылетевший из Санкт-Петербурга в Анталью самолет авиакомпании «Россия» экстренно сел в Сочи из-за драки на борту. Об этом сообщают информагентства со ссылкой на источники, пишет charter97.org.



«Пассажир избил стюардессу во время полета, из-за этого самолет экстренно приземлился в Сочи для оказания медпомощи пострадавшей», — сказал собеседник «Интерфакса».

Источник ТАСС в уточнил, что мужчина нанес стюардессе травмы и от того, насколько тяжелыми их признают врачи, будет зависеть решение о привлечении виновника к административной или уголовной ответственности.

В пресс-службе авиакомпании «Россия» РБК сообщили, что самолет вынужденно сел в Сочи из-за «деструктивного поведения» одного из пассажиров.

«Пассажир с признаками алкогольного опьянения вел себя агрессивно, оскорблял и провоцировал на драку бортпроводников и представлял угрозу экипажу и другим пассажирам. По прибытии в аэропорт Сочи пассажир передан правоохранительным органам», — пояснил представитель авиакомпании.

До Помісної церкви перейшли вже понад 100 парафій

$
0
0
Вже понад 100 парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України.


Про це Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній сказав у коментарі журналістам перед початком форуму за участю Президента Петра Порошенка у Міжнародному виставковому центрі, повідомляє Укрінформ.

“Вже більше сотні, і ми чуємо щодня, що у певному регіоні, у певній області відбуваються ці переходи по два, по три. Ми завершуємо на днях юридичне оформлення, тобто буде вже зареєстровано керівний орган, Київську метрополію і, відповідно, інші єпархії будуть вносити зміни до статуту, а ті парафії, які зараз переходять з Російської православної церкви до єдиної помісної Української православної церкви, будуть уже долучатися до нової структури”, - сказав митрополит Епіфаній.

Водночас він зазначив, що певні перепони процесу переходу релігійних громад та процесу визнання автокефалії іншими православними церквами чиняться з боку РПЦ. "Звичайно, є супротив з боку Російської православної церкви, бо їхнє завдання полягає у тому, щоб протидіяти, щоб церкви не визнали автокефалію Української православної церкви. Але ми віримо, що мудрість тих інших православних ієрархів все ж таки доведе до того, що ми отримаємо визнання інших церков”, - сказав митрополит Київський і всієї України.

Він запевнив у тому, що нині активно працює над тим, щоб інші помісні церкви визнали автокефальний статус ПЦУ. З цього приводу ведеться активний діалог.

Церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбудеться 3 лютого у Софійському соборі в Києві.

На РФ сократили расходы на пенсии на 434 миллиарда

$
0
0
Правительство РФ в прошлом году резко сократило расходы по социальным статьям и прежде всего на выплаты пенсий, следует из предварительной оценки исполнения федерального бюджета, опубликованной Минфином РФ.



По итогам года из федерального бюджета в Пенсионный фонд было перечислено 3,162 триллиона рублей. 
По сравнению с 2017 годом трансферт, которым ПФР покрывает «дыру», составляющую около половины бюджета фонда, сократился на 434 миллиарда рублей, или 12%.

В целом расходы на «социальную политику» уменьшились на 410 млрд рублей, или 8,2%. Расходы на социальное обеспечение населения сократились на 6 млрд рублей — до 935 млрд рублей.

По данным Росстата, в среднем российские пенсионеры получали в прошлом году 13 356 рублей в месяц. Это примерно 445 рублей в день.

При этом за год средние пенсии увеличились всего на 20 рублей, если учесть единовременную выплату в 5 тысяч рублей, которой правительство заменило пенсионерам индексацию 2017 года.

В реальном выражении пенсии и вовсе начали сокращаться по мере того, как ускоряющаяся инфляция «съедала» прошлогоднюю индексацию, составившую всего 3,1%.

На октябрь, по данным Росстата, реальные пенсии упали на 0,3%, а в ноябре спад ускорился до 0,4%.

В ближайшие три года правительство продолжит сокращать расходы на пенсии из федерального бюджета: на 2019-й год на эти цели заложено 3,25 трлн рублей, на 2020-й — 3,22 трлн, а на 2021-й — лишь 3,003 трлн.

Радикально уменьшить число получателей пенсий поможет стартовавшая в 2019 году пенсионная реформа, передает Финанс.

Крепостные и бояре (вести с Мордора)

$
0
0


Пора им уже предмет в школах вводить "Валежникознание и сухостоеведение", чтобы не тырили государев лес :-)

Садопедофилы!




Вот помогут всем, и сразу станут лучше есть, но меньше, процентов этак на 30 :-)


В Новгородской области восьмилетний ребёнок утонул в канализационной яме

Следующим шагом будут вынужденные пытки из-за "обстоятельств непреодолимой силы" :-)

https://www.svoboda.org/a/29739834.html?fbclid=IwAR2T5WLA1-vyOHRKFoZbP3kltAAq2Lll6g1ntcDT94Vv-UqMIXokQZFztNo


США передали контроль над банковскими активами лидеру оппозиции Венесуэлы

$
0
0
Похоже, к Мадуро песец мчится вприпрыжку:

Официальный Вашингтон подтвердил, что контроль над активами Венесуэлы в банках Соединенных Штатов передан временному президенту страны Хуану Гуайдо – для сохранения от разворовывания режимом Мадуро.

США передали контроль над банковскими активами лидеру оппозиции Венесуэлы
Фото: EPE

Об этом заявил во вторник заместитель официального представителя Госдепартамента США Роберт Паладино, сообщает собкорр Укринформа.

"Госсекретарь Майкл Помпео подтвердил полномочия временного президента Венесуэлы Хуана Гуайдо получить и контролировать определенную собственность на счетах правительства Венесуэлы или Центрального банка Венесуэлы, которые находятся в Федеральном резервном банке Нью-Йорка или любом другом банке США с застрахованными депозитами, согласно разделу 25B Закона о федеральных резервах", - отметил представитель Госдепа.

При этом, в ведомстве подчеркнули, что это поможет "легитимному правительству Венесуэлы" сохранить эти активы в интересах венесуэльского народа.

"Мы призываем другие правительства признать временного президента Хуана Гуайдо и сделать подобные шаги для защиты наследия Венесуэлы от дальнейшего хищения коррупционным режимом Мадуро", - подчеркнул представитель внешнеполитического ведомства США.

Заяви Тимошенко не мають спільного з реальністю

$
0
0
Юлія Тимошенко почала просувати свою передвиборчу програму ще задовго до офіційного старту президентської виборчої кампанії. Назвала її «Новий курс» і амбітні та емоційні заяви кандидатки не можуть не привертати уваги як журналістів, так і пересічних виборців.



Журналісти "Радіо Свобода" перевірили деякі тези кандидатки за допомогою «Гугла» та критичного мислення. Звузимо сферу уваги до економічних питань, аби не перевантажувати читача інформацією.

1. Україна – найбідніша країна світу?

Юлія Тимошенко в січні виступила у програмі «Свобода слова» на каналі ICTV і на початку своєї промови зазначила наступне:

«Мені часто задають питання: чи не страшно брати на себе країну, яка увійшла в десятку найбідніших країн світу»

Дуже потужна фраза щодо «найбідніших країн світу», тому відразу хочеться перевірити.

Пошуковик видає рейтинг найбідніших країн світу, який опублікував FocusEconomics. В статті йдеться, що рейтинг складається, виходячи з ВВП на душу населення.

України немає в десятці. Вона на 26-му місці.



Інфографіка «Найбідніші країни світу» від FocusEconomics
Інфографіка «Найбідніші країни світу» від FocusEconomics

Втім, деякі українські ЗМІ дійсно писали про те, що Україна в десятці найбідніших країн світу, посилаючись на рейтинг Bloomberg Misery Index.

Якщо вбити в пошуковик назву рейтингу, він відразу видасть пояснення – це індекс нещастя, який розраховується, виходячи з інфляції та безробіття. Тут Україна дійсно в десятці, але їй аналітики прогнозували покращення становища на 2 пункти.



Індекс нещастя від Bloomberg Misery Index
Індекс нещастя від Bloomberg Misery Index

2. Долар по 10 та «індекс БігМака»

Далі Тимошенко цитує журнал The Economist, який опублікував щорічний «​індекс БігМака»​і каже, що журнал назвав гривню найбільш недооціненою в світі валютою.

Насправді, за цим індексом «найбільш недооціненою» виявляється російський рубль, а гривня вже на другому місці.

«По цьому розрахунку наша гривня до долара мусить бути 9,8 гривні», – цитує Тимошенко економічне видання і стверджує, що має програму, яка відновить справедливість.

Але що це за «індекс БігМака», який обіцяє нам долар по 10? Насправді, це не точний показник, а ініціатива The Economist, яка з 1986 року увійшла в традицію, більше як розвага, але згодом потрапила у підручники з економіки, як демонстрація паритету купівельної спроможності.

Суть в тому, що порівнюються ціни бургера «БігМака» з мережі Макдональдс щодо долара. Умовно, можна подивитися, в яких країнах на 5 доларів можна купити більше бургерів. У цьому співвідношенні і народжується «справедливий» курс.

Знову запитуємо в пошуковика, що це все означає і чи можна просто взяти і встановити цей «справедливий» курс як реальний.

Знаходимо пояснення, що на практиці валютні курси часто істотно відхиляються від моделі рівності купівельної спроможності і ось чому: якби підприємці зі США приїхали б зі своїми коштами і купили дешевого товару в Україні, аби продати в себе, курс би наблизився до «індексу БігМака», але ці країни не розташовані через дорогу одна від одної. Тож курс скорегують витрати на транспортування товару, митні збори та експортно-імпортні обмеження.

3. Вдвічі знизити ціни на газ – серйозно?

Юлія Тимошенко переконує, що може знизити ціну на газ вдвічі, а тим самим і плату за комунальні послуги. Не пояснює, як планує домовлятися із МВФ в такому випадку, але хоче повернутися до «порядків 2014 року», коли, за її словами, українці споживали газ українського видобутку.



Кандидатка вважає, що у випадку перемоги на виборах зможе подати президентський законопроект до парламенту і в депутатів не буде вибору, як його підтримати, бо попереду будуть парламентські вибори.

Юлія Тимошенко продемонструвала документ, який назвала бухгалтерським із «Укргазвиобування». Її висновок – газ має коштувати 3,55 гривні за кубометр, а не 8,55.


Не забарився із відповіддю голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Він нагадав, що за низьких цін на комунальні послуги країна споживає набагато більше ресурсів, ніж європейці і є досі абсолютно не енергоефективною.



Коболєв назвав схему Тимошенко «газовим зашморгом», нагадавши про «порядки до 2014 року», коли в результаті низької ціни на газ з’являється посередник, такий як «РосУкрЕнерго» і максимізується імпорт. Бухгалтерські розрахунки від Тимошенко Андрій Коболєв назвав некоректними. До того ж, на його думку, зниження ціни на газ призведе до здешевлення гривні і падіння курсу.

4. «Зарплати протягом 5 років зростуть у 3,5 рази»

«Протягом трьох, а краще п’яти років, підняти доходи людей до рівня Польщі – запитання, чи можливо це? Відкрийте статистику 2005 року: з 2005 року по 2010-й (за п’ять років) в доларовому обчисленні, не в гривнях – рівно в 3,5 рази була піднята заробітна плата, вірніше доходи людей», – заявляє кандидатка Тимошенко, яка в зазначений період працювала прем’єр-міністром.

А ми і не проти подивитися. Отже, середньомісячна зарплата (дані Держстату на грудень) у 2005 році – 1091,71 гривень, а за 2010-й – 2629 гривень. У гривнях виходить підвищення у 2,5 рази.

Але порахуємо в доларах.

Середньорічний курс долара у 2005 році – 5,12 гривні, у 2010-му – 7,94 гривні.

Виходить: середньорічна зарплата у 199 доларів за 2005 рік проти 331 долара у 2010 році – це зростання у 1,7 рази

5. «Скасувати ПДВ»

Скасувати Податок на додану вартість (ПДВ) пропонує Юлія Тимошенко і замінити його маленьким, але податком з продажів, як в США.




ПДВ є одним з потужних джерел наповнення бюджету країни і його сплачує кожен споживач, коли купує будь-який товар (20% від ціни).

Дискусії щодо його оптимізації тривають давно і пропонуються різні варіанти, зокрема диференціація ставок.

Заміна ПДВ податком із продажів може принести більше коштів в бюджет, зазначають економісти в дискусіях, але може посилити податковий тиск, коли в ланцюжку задіяно багато постачальників чи контрагентів – кожен раз платити податок.

«Дзеркало тижня»писало про це ще у 2004 році.

Така заміна – це практично випадання з загальноєвропейського простору. ПДВ працює у всіх країнах Європи і в Україні свого часу впроваджувалося з метою інтеграції в єдиний європейський економічний простір.

Пропонує Юлія Тимошенко скасувати й інші податки, але не пояснює, яким чином планує наповнювати бюджет країни, чим зможе замінити такі надходження. При тому, що планів на видатки в неї ще чимало: наприклад, забезпечення доступного житла для працюючих українців.



У попередніх передвиборчих президентських програмах Тимошенко фігурувало прагнення ввести податок на розкіш. Але це тепер не значиться в основних завданнях щодо податкової політики «Нового курсу».

Повний план економічних дій кандидатка презентувала на майже 400 сторінках ще восени, але цей документ піддали критиці щодо плагіату та неіснуючих джерел: члени редколегії видання VoxUkraineопублікували детальний аналіз змістуцієї програми Юлії Тимошенко.

Подібні поняття, як податковий тиск, доходи громадян, відсоткові ставки по кредитах, інфляція, інвестиційний клімат – це фундаментальні показники, які можливо і необхідно покращувати, але на це потрібні десятиліття, тож якщо хтось із кандидатів обіцяє швидкі зміни в цьому напрямку– це свідчення популізму та маніпуляцій, зауважує президент Центру економічного розвиткуОлександр Пасхавер.

У Києві і вільному від російської орди Слов’янську пройшли смолоскипні марші пам’яті Героїв Крут

$
0
0
У Слов’янську на Донеччині відбулася смолоскипна хода та мітинг на честь Героїв Крут. Про це повідомляє місцевий сайт «Славянск деловой».


«У Слов'янську пройшла смолоскипна хода на честь Героїв Крут. Хода стартувала з Соборної площі та пройшла вулицею Шевченка до памятника Тарасу Шевченку, де відбувся мітинг», - йдеться у повідомленні.

Учасники, серед яких молодь та жителі міста, несли смолоскипи, національні і червоно-чорні прапори та скандували гасла «Слава Україні - Героям Слава», «Україна понад усе», «Слава Героям Крут», «Одна єдина Соборна Україна».

Смолоскипна хода у Слов’янську / Фото: slavdelo.dn.ua

Хода відбулася без інцидентів, порядок забезпечували підрозділи поліції та воїни Національної гвардії.



У Києві близько тисячі людей брали участь у смолоскипному марші до 101-ї річниці бою під Крутами.

Організатором ходи виступила партія “Національний корпус”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Хода вирушила близько 19:00 від пам’ятника Героям Крут на Львівській площі і, як зазначали організатори, пройшла за маршрутом: вул. Велика Житомирська – вул. Михайлівська – Майдан Незалежності – вул. Хрещатик – вул. Грушевського – станція метро «Арсенальна» – алея Героїв Крут – Аскольдова могила.

Смолоскипний марш у Києві // Фото: Володимир Тарасов

У коментарі керівник прес-служби "Національного корпусу" Роман Чернишев зазначив, що загалом запланована участь у марші близько 800 представників "Нацкорпусу" з Києва, Чернігова, Черкас і Рівного, а також “Національних дружин”.

Учасники тримали у руках запалені смолоскипи та прапори із символікою "Національного корпусу". На початку колони розтягнуто великий банер із гаслом "Слава Героям Крут". Очолили ходу учасники АТО.

Колону супроводжували поліцейські.

Сибирские ученые вырастили минимозг. С его помощью будут изучать "ум"россиян.

$
0
0
Спрашивается, а нахрена, когда этих минимозгов на расее, с одной извилиной, почти 100 миллионов, хватай любого да изучай :-)






Порошенко добьет Путина и Россию, отталкиваясь берцем от лысины

$
0
0
Никогда Россия и россияне так плохо не жили, как при президенте Порошенко:


Петро скоро снова придет - порядок на пидорашке наведет (из комментариев):





Китай отказался финансировать новый мегапроект Газпрома за $14 млрд. :-)

$
0
0
Попытки российских чиновников достучаться до китайских инвесторов, чтобы с их помощью развернуть экономику на Восток и преодолеть санкции Запада, продолжают терпеть неудачи пятый год подряд.



Новым «холодным душем» обернулись переговоры о привлечении китайского кредита на строительство крупнейшего на России завода по переработке газа в Амурской области.

Амурский ГПЗ, который «Газпром» планирует запустить в 2021 году, рассчитывали оплатить за счет проектного финансирования от китайского China Development Bank. Он должен был выделить 70% стоимости проекта, которую «Газпром» оценивает в 14 млрд долларов.

Но договориться с банком, который управляется кабинетом министров КНР и находится в прямом подчинении у Госсовета - высшего органа власти Китая, - не удалось. Об этом, как сообщает «Коммерсант», рассказал в кулуарах Европейской газовой конференции в Вене глава финансово-экономического департамента «Газпрома» Александр Иванников.



«Газпром» рассчитывал, что соглашение будет подписано в конце прошлого года. Но к ноябрю стало ясно, что обсуждение зашло в тупик. Китайцы «очень тугие переговорщики», жаловался Иванников: они «видят риски там, где даже европейцы не видят».

Достраивать ГПЗ, где уже проведено четверть всех работ, «Газпром» планирует за счет бридж-кредита сроком на 2 года.

Но такие займы, как правило, дороже, чем проектное финансирование. И кроме того, это решение временное - в любом случае придется искать ему замену в виде долгосрочного кредита или выпуска облигаций, отмечает гендиректор УК «Спутник - Управление капиталом» Александр Лосев.

Привлечь китайские деньги напрямую будет сложно: производство КНР завязано на экономику США, и Пекин не будет открыто делать ничего, что спровоцирует новые шаги американцев в отношении китайских компаний, пошлин или санкций, рассуждает Лосев.

Впрочем, возможен сценарий, аналогичный сделкам «Роснефти», считает он. Компания, напомним, де-факто заложила Китаю еще не добытую нефть, чтобы получить предоплату по контрактам на погашение внешнего долга, и с тех пор «расплачивается» физическими поставкам со скидкой к рыночной цене до 5 долларов за баррель.

«Газпром», по словам Иванникова, попробует договориться с банками ЕС, однако гарантии европейских экспортных агентств удалось получить лишь на половину от требуемой суммы - 7 млрд долларов.


Амурский ГПЗ стал уже вторым мегапроектом «Газпрома», отвергнутым китайскими инвесторами. В 2015 году, напомним, Пекин отказался участвовать в финансировании газопровода «Сила Сибири», предоставив российской компании возможность самостоятельно оплатить укладку 2 тысяч километров труб, по которым, согласно проекту, с начала 2020х в Китай будет поставлять 38 млрд кубометров газа в год.

Спустя два года, напомним, китайской CEFC решили продать 14,16% акций «Роснефти», но государственный China Development Bank отказался кредитовать сделку, а позднее гендиректор компании Йе Янминь был арестован по подозрению в экономических преступлениях.

Позднее китайцам предложили проект высокоскоростной ж/д-магистрали «Пекин-Берлин» за 10 триллионов рублей, которая, по идее чиновников, должна была статью частью «шелкового пути» в Европу. Но China Railway Eryuan Engineering Group, проанализировав финансовые и технические условия проекта, летом прошлого года отвергла его как нерентабельный.


Наконец, в конце прошлого года Китай отказался от межправительственного соглашение о дедолларизации торговли с Россией, несмотря на то, что российский ЦБ к этому моменту перевел почти 15% резервов в китайский юань и распродал долларовые активы.

Отказываясь от новых вложений, китайские инвесторы одновременно стремительно забирают старые: по данным ЦБ, с 2014 года общий объем прямых инвестиций из Китая на Россию рухнул почти на треть - с 4,542 до 3,184 млрд долларов, сообщает Финанс.

Затраты украинцев на продукты и оплату ЖКХ с 2013 до 2018 г. уменьшились на 5% от зарплаты

Московиты в своем репертуаре: Мадуронаш - венесуэлобандеровцы же ж :-)

$
0
0
Нарешті, свінопси знов знайшли український слід!
1

На Донбассе украинские военные уничтожили грузовик оккупантов, ликвидировали засаду и взяли трофеи

$
0
0
Во вторник, 29 января, украинские военные уничтожили военный грузовик "КАМАЗ" с вооружением и материально-техническими средствами российско-оккупационной орды и ликвидировали вражескую засаду, сообщает пресс-центр штаба Об'єднних сил.

На Донбассе военные уничтожили грузовик оккупантов и ликвидировали засаду

"Также, в ходе разведывательных мероприятий на Докучаевском направлении, обнаружена и ликвидирована засаду противника и захвачено: ПТРК "Фагот" - 1шт.; РПГ-18 - 1шт.; НСВ-12,7 "Утес" - 1 шт.", - говорится в отчете.

Верховний суд дозволив конфісковувати майно російських державних банків за анексію Криму

$
0
0
Верховний суд України надав дозвіл конфісковувати майно російських державних банків «Сбербанк», «Промінвестбанк» та «ВТБ» за втрачене внаслідок анексії Криму майно 18 компаній з групи «Приват». Про це йдеться у повідомленні прес-служби суду, інформує "Громадське".



Таким чином суд дозволив виконувати на території України рішення Гаазького трибуналу, щодо стягнення з Росії компенсації втрати внаслідок анексії Криму майна на користь 18 компаній та однієї фізичної особи.
«Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду, діючи як суд апеляційної інстанції, розглянув апеляційні скарги на згадані ухвали у відкритому судовому засіданні», — йдеться у повідомленні. Там також зазначають, що залишили без змін рішення апеляційного суду першої інстанції, який дозволив конфісковувати активи російських банків в Україні.

Если УПЦ (МП) откажется менять название, то будет платить налоги

$
0
0
Если УПЦ (МП) откажется выполнять требование закона Украины и не станет указывать в своем названии принадлежность к РПЦ, то не получит статуса неприбыльной организации. Тогда ей придется платить налоги.



Об этом на телеканале Прямойзаявил народный депутат Украины из фракции Партии «Блок Петра Порошенко» Иван Винник.

Нардеп отметил, что УПЦ (МП) в Украине должна называться Русской Православной Церковью. «РПЦ может работать в Украине. Ее приходы могут существовать. Но она должна называться Русская Православная Церковь. А что касается ВРУ, то она приняла вполне понятные законы относительно перехода громад, пользования помещениями церквей и перерегистрации названий», – отметил он.

«А что будет, если они не переименуются? Все просто. Дело в том, что Церковь – неприбыльная организация. Она должна быть зарегистрирована в Минкульте, где ведется учет неприбыльных религиозных, церковных организаций. А если РПЦ, нарушая закон Украины, откажется выполнять его требование относительно названия и переименования в РПЦ, она не получит статуса неприбыльной организации. Русской Православной Церкви придется платить налоги. Этого больше всего боятся российские церковники», – добавил Иван Винник.

Напомним, 26 января Министерство культуры опубликовало перечень церковных объектов, которые в течение трех месяцев должны сменить свои названия. Среди них – Украинская Православная Церковь (Московского Патриархата).

Напомним, 20 декабря, Верховная Рада Украины приняла закон № 5309 о переименовании Украинской Православной Церкви (Московского Патриархата). За соответствующее решение проголосовали 240 народных депутатов. Почти в полном составе против переименования Церкви проголосовала фракция «Оппозиционного блока».
Viewing all 41163 articles
Browse latest View live




Latest Images